Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 39-115 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 751 313 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 444 282 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 307 031 мың теңге;
2) шығындар 1 847 296 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 95 983 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 95 983 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 95 983 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023-2025 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 192 283 мың теңге:
салықтық түсімдер 145 793 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 46 490 мың теңге;
2) шығындар 195 216 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 933 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 933 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 933 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2023-2025 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2022 года № 39-115.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 1 751 313 тысячи тенге:
налоговые поступления 1 444 282 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 307 031 тысяча тенге;
2) затраты 1 847 296 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 95 983 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 95 983 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 95 983 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы 192 283 тысячи тенге:
налоговые поступления 145 793 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 46 490 тысяч тенге;
2) затраты 195 216 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 933 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 933 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 933 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 60 973 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2023 жылға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне 564 482 мың теңге сомасында аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы 378 455 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 25 924 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 60 973 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).
12. Предусмотреть в бюджетах города и сельских округов на 2023 год бюджетные изьятия в районный бюджет в сумме 564 482 тысячи тенге, в том числе:
Талгар город 378 455 тысяч тенге;
Белбулакский сельский округ 25 924 тысячи тенге;

Бесағаш ауылдық округі 56 409 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі 31 914 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі 71 780 мың теңге.
13. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының хатшысы М. Алибеков
Талғар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 39-115 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 22.12.2023 № 15-60 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылғы Талғар қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кiрiстер

Бесагашский сельский округ 56 409 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ 31 914 тысяч тенге;
Туздыбастауский сельский округ 71 780 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата М. Алибеков
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от 29 декабря 2022 года № 39-115
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 22.12.2023 № 15-60 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Бюджет города Талгар на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы