Кеген ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 45-148 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кеген аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандақ бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес,оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 356 368 мың теңге;
салықтық түсімдер 1 658 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 8 564 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 57 979 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 631 245 мың теңге;
2) шығындар 8 663 043 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 106 316 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 155 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 48 934 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 412 991 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 412 991 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 155 250 мың теңге;
қарыздарды өтеу 48 934 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 306 675 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 26.12.2023 № 14-65 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 324 888 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Кеген ауылдық округіне 10 977 мың теңге;
Жалаңаш ауылдық округіне 24 326 мың теңге;
Жылысай ауылдық округіне 24 761 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 28 272 мың теңге;
Қарқара ауылдық округіне 32 058 мың теңге;
Ұзынбұлақ ауылдық округіне 30 659 мың теңге;
Шырғанақ ауылдық округіне 28 669 мың теңге;
Тасашы ауылдық округіне 29 577 мың теңге;
Бөлексаз ауылдық округіне 27 401 мың теңге;
Саты ауылдық округіне 33 163 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 28 399 мың теңге;
Тұйық ауылдық округіне 28 399 мың теңге;

"О бюджете Кегенского района на 2023-2025 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2022 года № 45-148.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Кегенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 8 356 368 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 658 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления 8 564 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 57 979 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 631 245 тысяч тенге, в том числе:
2) затраты 8 663 043 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 106 316 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 155 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 48 934 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 412 991 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 412 991 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 155 250 тысяч тенге;
погашение займов 48 934 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 306 675 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 25.12.2023 № 14-65 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 324 888 тысяч тенге, в том числе:
Кегенскому сельскому округу 10 977 тысяча тенге;
Жаланашскому сельскому округу 24 326 тысячи тенге;
Жылысайскому сельскому округу 24 761 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу 28 272 тысяча тенге;
Каракаринскому сельскому округу 32 058 тысяча тенге;
Узунбулакскому сельскому округу 30 659 тысяч тенге;
Шырганакскому сельскому округу 28 669 тысячи тенге;
Тасашинскому сельскому округу 29 577 тысяч тенге;
Болексазскому сельскому округу 27 401 тысяч тенге
Сатинскому сельскому округу 33 163 тысяч тенге;
Алгабаскому сельскому округу 28 399 тысяч тенге;
Туюкскому сельскому округу 28 399 тысяч тенге;

3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер, субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кеген ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Кегенского района.

4. Кеген ауданы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 16 191 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық маслихаттың төрағасы Т. Әлімбай
Кеген аудандық маслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсанындағы № 45-148 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қ жаңа редакцияда – Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 26.12.2023 № 14-65 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сынып
Сомасы
Ішкі сынып
(мың теңге)
Атауы
Кірістер

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района 2023 год в сумме 16 191 тысяча тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года
Председатель районного маслихата Т. Алимбай
Приложение 1 к решению № 45-148 Кегенского районного совета от 26 декабря 2022 года
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кегенского районного маслихата Алматинской области от 25.12.2023 № 14-65 (Вводится в действие с 01.01.2023).
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
29 889
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 500
3
Ақпараттық кеңiстiк
112 314
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 590
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 590
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
46 398
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
46 098
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
300
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
53 326
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 629
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
45 793
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
904
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
48 933
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 700
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 700
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 295
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 795
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
22 938
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 938
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
112 564
1
Ауыл шаруашылығы
29 090
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
29 090
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 090
6
Жер қатынастары
40 377
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40 377
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 556
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

014
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
29 889
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 500
3
Информационное пространство
112 314
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 590
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 590
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
46 398
006
Функционирование районных (городских) библиотек
46 098
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
300
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
53 326
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 629
007
Функционирование районных (городских) библиотек
45 793
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
904
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
48 933
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 700
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11 700
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 295
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
12 795
014
Капитальные расходы государственного органа
1 500
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
22 938
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
22 938
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
112 564
1
Сельское хозяйство
29 090
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
29 090
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
29 090
6
Земельные отношения
40 377
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40 377
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 556
007
Капитальные расходы государственного органа

27 835
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
22 667
1
Құқық қорғау қызметi
20 800
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
20 800
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
20 800
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 867
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 867
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1 867
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
946 844
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
74 362
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 362
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
74 362
2
Әлеуметтік көмек
823 862
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
823 862
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
542 208
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 018
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 696
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 434
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 066
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
90 009
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
60 039
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
84 391
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48 620
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43 420
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 508
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 080
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
753
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

27 835
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
22 667
1
Правоохранительная служба
20 800
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20 800
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
20 800
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 867
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 867
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 867
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
946 844
1
Социальное обеспечение
74 362
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 362
005
Государственная адресная социальная помощь
74 362
2
Социальная помощь
823 862
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
823 862
002
Программа занятости
542 208
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 018
006
Оказание жилищной помощи
1 696
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 434
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 066
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90 009
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
60 039
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
84 391
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
48 620
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 420
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 508
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 080
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
753
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)