"Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 22 сәуірдегі № 436 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2022 года № 436
ПРИКАЗЫВАЮ:

1. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5702 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышында:
"Мемлекеттік архивтер ұсынатын қызметтер" деген бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік архивтер ұсынатын қызметтер
РБ
РБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ
01 08 08 08 08 08 08 08 08
1 1 3 3 3 3 3 3 3
101 240 273 312 346 361 755
739
748
003 033 010 009 010 010 003 003
010
100
110
015
015
015
015
015
015
015
060
Архивтік құжаттарды ретке келтіру
1) материалдық-техникалық базаны нығайту;
2) ақылы қызмет түрлерін көрсету үшін тартылатын мамандарға еңбекақы төлеу;
3) шаруашылық шығыстар (байланыс қызметтеріне ақы төлеу, көліктік қызметтерге ақы төлеу, коммуналдық төлемдер, ғимаратты ағымдағы жөңдеу, оргтехника және компьютерлерді жөндеу, қызметтік автокөліктерді жөндеу және ағымдағы мақсаттар үшін заттар мен материалдар сатып алу);
4) жеке және заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдар сатып алу, бөлмелерді жалға алу;
5) жеке және заңды тұлғалардан архивтік құжаттарды сатып алу;
6) архив саласы бойынша оқу-әдістемелік құжаттардың жинақтарын, архив құжаттарының жинақтарын, анықтамалықтар мен архив ісі бойынша басқа да жинақтарды басып шығару;
7) архив істері мен құжаттарын реставрациялау, консервациялау, түптеу, архивтік картон қораптарды дайындау;
8) ғылыми, салалық, соның ішінде мемлекеттік сатып алу конкурстарына қатысуға байланысты шығыстар. (111, 121, 122, 124, 144, 149, 151, 152, 153, 159, 169, 413,414, 416, 419).
"Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 17-бабының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің "Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша өз иелігінде қалатын мемлекеттік архивтердің оларды өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 17446 болып тіркелген).
РБ РБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ ЖБ
01 08 08 08 08 08 08 08 08
1 1 3 3 3 3 3 3 3
101 240 273 312 346 361 755 739 748
003 033 010 009 010 010 003 003 010
100 110 015 015 015 015 015 015 015

1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5702) следующее изменение:
в Классификаторе перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
раздел "Услуги, предоставляемые государственными архивами" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые государственными архивами
РБ
РБ
МБ
МБ
МБ
МБ
МБ
МБ
МБ
01
08
08
08
08
08
08
08
08
1
1
3
3
3
3
3
3
3
101
240
273
312
346
361
755
739
748
003
033
010
009
010
010
003
003
010
100
110
015
015
015
015
015
015
015
060
Упорядочение архивных документов
1) укрепление материально-технической базы;
2) оплата труда специалистов, привлекаемых для оказания платных видов деятельности;
3) хозяйственные расходы (оплата услуг связи, оплата транспортных услуг, оплата за коммунальные услуги, ремонт оргтехники и компьютеров, текущий ремонт здания, ремонт служебных автомобилей, приобретение предметов и материалов для текущих целей);
4) приобретение учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и юридических лиц, аренда помещений;
5) приобретение архивных документов у физических и юридических лиц;
6) издание сборников учебно-методических документов по архивной отрасли, сборников архивных документов, справочников и других публикаций по архивному делу;
7) реставрация, консервация, переплет архивных дел и документов, изготовление архивных картонных коробок;
8) расходы, связанные с участием в научных, отраслевых конкурсах, в том числе государственных закупках.
(111, 121, 122, 124, 144, 149, 151, 152, 153, 159, 169, 413,414, 416, 419).
Пункт 1 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О Национальном архивном фонде и архивах", приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными архивами, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17446).
РБ
РБ
МБ
МБ
МБ
МБ
МБ
МБ
МБ
01
08
08
08
08
08
08
08
08
1
1
3
3
3
3
3
3
3
101
240
273
312
346
361
755
739
748
003
033
010
009
010
010
003
003
010
100
110
015
015
015
015
015
015
015

1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев