Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 622 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
1 "Салықтық түсімдер" санатында:
05 "Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар" сыныбында:
3 "Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер" кіші сыныбында:
16 "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"16 Қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы";
Бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
110 "Облыс мәслихатының аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 113 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"113 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
305 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
013 "Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
752 "Облыстың қоғамдық даму басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
075 "Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
2 "Қаржылық қызмет" функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 622. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 05 "Внутренние налоги на товары, работы и услуги":
в подклассе 3 "Поступления за использование природных и других ресурсов":
наименование специфики 16 "Плата за эмиссии в окружающую среду" изложить в следующей редакции:
"16 Плата за негативное воздействие на окружающую среду";
функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 110 "Аппарат маслихата области":
дополнить бюджетной программой 113 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"113 Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 305 "Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 013 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 752 "Управление общественного развития области":
по бюджетной программе 075 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":

мынадай мазмұндағы 021 және 028 бюджеттік бағдарламаларымен 011, 015 және 042 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 299 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"299 Облыстың экономика және қаржы басқармасы
021 Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен
028 Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен".
366 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сатып алу басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" функционалдық кіші тобында:
258 "Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
113 "Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасымен 011, 015, 042 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 299 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"299 Облыстың экономика және қаржы басқармасы
001 Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту, жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 002 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 299 с бюджетными программами 021 и 028 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 042 следующего содержания:
"299 Управление экономики и финансов области
021 Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
028 Приобретение имущества в коммунальную собственность
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
по администратору бюджетных программ 366 "Управление государственных закупок города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в области государственных закупок на местном уровне":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":
по администратору бюджетных программ 258 "Управление экономики и бюджетного планирования области":
по бюджетной программе 113 "Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 299 бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 042 и 055 следующего содержания:
"299 Управление экономики и финансов области
001 Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью.
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 002 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 042 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"005 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 042 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"061 Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 102, 103, 106, 107, 108 және 109 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу";
мынадай мазмұндағы 113 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 032, 042 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"113 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить бюджетной программой 005 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 042 следующего содержания:
"005 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
дополнить бюджетной программой 032 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 061 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 042 следующего содержания:
"061 Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
дополнить бюджетными программами 100, 102, 103, 106, 107, 108 и 109 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";
дополнить бюджетной программой 113 бюджетными подпрограммами 011, 015, 032, 042 и 055 следующего содержания:
"113 Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 114 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 032 және 042 бюджеттік кіші бағдарламалары толықтырылсын:
"114 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен";
мынадай мазмұндағы 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
357 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 114 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 042следующего содержания:
114 Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
дополнить бюджетными программами 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 357 "Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 265 "Управление предпринимательства и промышленности области":

001 "Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер", 002 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" және 032 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 042 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен";
337 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
344 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
2 "Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру" функционалдық кіші тобында:
120 "Облыс әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
014 "Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 043 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"043 Республикалық бюджеттен қорғанысқа берілетін субвенциялар есебінен";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
9 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
305 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 "Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:

по бюджетным программам 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности", 002 "Капитальные расходы государственного органа" и 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций":
дополнить бюджетной подпрограммой 042 следующего содержания:
"042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
по администратору бюджетных программ 337 "Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 344 "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":
по администратору бюджетных программ 120 "Аппарат акима области":
по бюджетной программе 014 "Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба":
дополнить бюджетной подпрограммой 043 следующего содержания:
"043 За счет субвенций из республиканского бюджета на оборону";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":
по администратору бюджетных программ 305 "Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 004 "Реализация мероприятий в сфере молодежной политики":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":

мынадай мазмұндағы 006 және 007 бюджеттік бағдарламалары мен 005, 011, 015, 032, 045 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 760 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"760 Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
006 Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
045 Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
007 Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
045 Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
099 Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау:
мынадай мазмұндағы 045 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"045 Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары есебінен";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
353 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
9 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
353 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
018 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 047 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"047 Республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар есебінен";
306 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 760 бюджетными программами 006 и 007 и бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032, 045 и 055 следующего содержания:
"760 Управление культуры и спорта области
006 Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
045 За счет субвенции из республиканского бюджета на образование
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
007 Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
045 За счет субвенции из республиканского бюджета на образование
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетных программ 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
по бюджетной программе 099 "Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 045 следующего содержания:
"045 За счет субвенций из республиканского бюджета на образование";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 353 "Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 006 "Услуги по охране материнства и детства":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 353 "Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 06 "Социальная помощ и социальное обеспечение"
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения"
по администратору бюджетных программ 265 "Управление предпринимательства и промышленности области":
по бюджетной программе 018 "Обучение предпринимательству в рамках развития продуктивной занятости":
дополнить бюджетной подпрограммой 047 следующего содержания:
"047 За счет субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение";
по администратору бюджетных программ 306 "Управление государственной инспекции труда города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 088 бюджеттік бағдарламасы мен 005 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 760 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"760 Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
088 Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
005 Ішкі қарыздар есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
307 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
309 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде энергетика және инфрақұрылымды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
08"Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
312 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" және 003 "Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015 және 049 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 760 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"760 Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
004 Мемлекет қайраткерлерін мәңгі есте сақтау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";

дополнить администратором бюджетных программ 760 бюджетной программой 088 и бюджетными подпрограммами 005 и 015 следующего содержания:
"760 Управление культуры и спорта области
088 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
005 За счет внутренних займов
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 307 "Управление жилья города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 309 "Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и развития инфраструктуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 312 "Управление культуры, развития языков и архивов города республиканского значения, столицы":
по бюджетным программам 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивов города" и 003 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 760 бюджетной программой 004 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 049 следующего содержания:
"760 Управление культуры и спорта области
004 Увековечение памяти деятелей государства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство";

мынадай мазмұндағы 005, 008 және 011 бюджеттік бағдарламалары мен 005, 011, 015, 049 және 055 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"005 Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
008 Театр және музыка өнерін қолдау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
011 Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 020 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"020 Мәдениет саласындағы жергілікті маңызы бар әлеуметтік маңызды іс-шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
381 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 032, 049 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 760 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"760 Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
012 Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить бюджетными программами 005, 008 и 011 бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 049 и 055 следующего содержания:
"005 Поддержка культурно-досуговой работы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
008 Поддержка театрального и музыкального искусства
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
011 Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 020 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"020 Реализация социально-значимых мероприятий местного значения в сфере культуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета".
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
по администратору бюджетных программ 381 "Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 760 бюджетной программой 012 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032, 049 и 055 следующего содержания:
"760 Управление культуры и спорта области
012 Проведение спортивных соревнований на областном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасымен 005, 011, 015, 032, 049 және 055 бюджеттік кіші бағдарламаларыментолықтырылсын:
"013 Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
305 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде ішкі саясат және жастар істері мәселелері жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
312 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 "Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
752 "Облыстың қоғамдық даму басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 010 бюджеттік бағдарламасымен 011, 015 және 049 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"010 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";
759 "Облыстың цифрландыру және архивтер басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
113 "Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 009 және 010 бюджеттік бағдарламамалары мен 005, 011, 015, 049 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 760 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"760 Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
009 Облыстық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
010 Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
021 "Туристік қызметті реттеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 049 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";

дополнить бюджетной программой 013 и бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032, 049 и 055 следующего содержания:
"013 Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
по администратору бюджетных программ 305 "Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики по вопросам внутренней и молодежной политики на местном уровне":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 312 "Управление культуры, развития языков и архивов города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 009 "Обеспечение сохранности архивного фонда":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 752 "Управление общественного развития области":
дополнить бюджетной программой 010 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 049 следующего содержания:
"010 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство";
по администратору бюджетных программ 759 "Управление цифровизации и архивов области":
по бюджетной программе 113 "Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 760 бюджетными программами 009 и 010 бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 049 и 055 следующего содержания:
"760 Управление культуры и спорта области
009 Обеспечение функционирования областных библиотек
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан
010 Обеспечение сохранности архивного фонда
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм"
по администратору бюджетных программ 265 "Управление предпринимательства и промышленности области":
по бюджетной программе 021 "Регулирование туристской деятельности":
дополнить бюджетной подпрограммой 049 следующего содержания:
"049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство";

мынадай мазмұндағы 071, 072 және 073 бюджеттік бағдарламаларымен 011, 015 және 049 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"071 Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";
072 Туристік қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілеріне сыйымдылығы жүргiзушiнiң орнын қоспағанда, сегiзден астам отыратын орны бар автомобиль көлік құралдарын сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";
073 Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";
399 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде туризм және сыртқы байланыстар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" және 002 "Туристік қызметті реттеу " бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
752 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" және 032 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 049 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен";
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 032, 049 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 760 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"760 Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
001 Жергiлiктi деңгейде мәдениет, мұрағат ісін, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить бюджетными программами 071, 072, 073 и бюджетными подпрограммами 011, 015 и 049 следующего содержания:
"071 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
072 Возмещение части затрат по приобретению автомобильных транспортных средств вместимостью более восьми мест для сидения, исключая место водителя, субъектам предпринимательства, осуществляющим туристскую деятельность
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенции из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
073 Возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство";
по администратору бюджетных программ 399 "Управление туризма и внешних связей города республиканского значения, столицы":
по бюджетным программам 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей" и 002 "Регулирование туристской деятельности":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
по администратору бюджетных программ 752 "Управление общественного развития области":
по бюджетным программам 003 "Капитальные расходы государственного органа" и 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций":
дополнить бюджетной подпрограммой 049 следующего содержания:
"049 За счет субвенции из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство";
дополнить администратором бюджетных программ 760 бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032, 049 и 055 следующего содержания:
"760 Управление культуры и спорта области
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом, физической культуры и спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
049 За счет субвенций из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

006 "Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу", 008 "Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау", 014 "Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау" және 059 "Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
3 "Орман шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
303 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
021 "Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:
303 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" және 006 "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
6 "Жер қатынастары" функционалдық кіші тобында:
741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
064 "Жер қатынастарын реттеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасымен 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 299 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"299 Облыстың экономика және қаржы басқармасы
009 Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

по бюджетным программам 006 "Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых", 008 "Субсидирование развития производства приоритетных культур", 014 "Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" и 059 "Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов":
дополнить бюджетной подпрограммой 051 следующего содержания:
"051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
в функциональной подгруппе 3 "Лесное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 303 "Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы"
по бюджетной программе 021 "Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
по администратору бюджетных программ 303 "Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы"
по бюджетным программам 001 "Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне" и 006 "Содержание и защита особо охраняемых природных территорий":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 6 "Земельные отношения":
по администратору бюджетных программ 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области":
по бюджетной программе 064 "Регулирование земельных отношений"
дополнить бюджетной подпрограммой 051 следующего содержания:
"051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
дополнить администратором бюджетных программ 299 бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"299 Управление экономики и финансов области
009 Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 035 бюджеттік бағдарламасымен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"035 Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік бағдарламасымен 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 "Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына бағаларды тұрақтандыру тетіктерін іске асыру үшін мамандандырылған ұйымдарға кредит беру", 022 "Агроөнеркәсiптiк кешен өнiмiнің саудасы бойынша көтерме базарлар ұйымдастыру" және 035 "Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 051 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар есебінен";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
348 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" және 006 "Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
011 "Кәсіпкерлік қызметті қолдау" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 054 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"054 Республикалық бюджеттен өзге де шығыстарға берілетін субвенциялар есебінен";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 003 бюджеттік бағдарламасымен 011, 015, 042 және 054 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 299 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"299 Облыстың экономика және қаржы басқармасы
003 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар есебінен
054 Республикалық бюджеттен өзге де шығыстарға берілетін субвенциялар есебінен";

дополнить бюджетной программой 035 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"035 Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 055 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"055 Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары
015 За счет средств местного бюджета".
по администратору бюджетных программ 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области":
по бюджетным программам 015 "Кредитование специализированных организаций для реализации механизмов стабилизации цен на социально значимые продовольственные товары", 022 "Организация оптовых рынков по торговле продукцией агропромышленного комплекса" и 035 "Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров"
дополнить бюджетной подпрограммой 051 следующего содержания:
"051 За счет субвенций из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 348 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы":
по бюджетным программам 001 "Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне" и 006 "Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 265 "Управление предпринимательства и промышленности области":
по бюджетной программе 011 "Поддержка предпринимательской деятельности":
дополнить бюджетной подпрограммой 054 следующего содержания:
"054 За счет субвенций из республиканского бюджета на прочие расходы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 299 бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 042 и 054 следующего содержания:
"299 Управление экономики и финансов области
003 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
054 За счет субвенций из республиканского бюджета на прочие расходы";

мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасымен 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"012 Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
100 Облыс аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
101 Шұғыл шығындарға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві
102 Соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві";
мынадай мазмұндағы 047 бюджеттік бағдарламасымен 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"047 Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 050 бюджеттік бағдарламасымен 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"050 Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнің қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламасымен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
393 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 052 бюджеттік бағдарламасы мен 011, 015, 032, 054 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 760 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"760 Облыстың мәдениет және спорт басқармасы
052 "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
054 Республикалық бюджеттен өзге де шығыстарға берілетін субвенциялар есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";

дополнить бюджетной программой 012 и бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
"012 Резерв местного исполнительного органа области
100 Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа области для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории области
101 Резерв местного исполнительного органа области на неотложные затраты
102 Резерв местного исполнительного органа области на исполнение обязательств по решениям судов";
дополнить бюджетной программой 047 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"047 Расходы на новые инициативы
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 050 и бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"050 Резерв местного исполнительного органа области на покрытие дефицита наличности районных (городов областного значения) бюджетов
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 065 и 096 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета".
по администратору бюджетных программ 393 "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 760 бюджетной программой 052 и бюджетными подпрограммами 011, 015, 032, 054 и 055 следующего содержания:
"760 Управление культуры и спорта области
052 Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
054 За счет субвенций из республиканского бюджета на прочие расходы
055 За счет гарантированного трансферта из Национального Фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасымен 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 299 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"299 Облыстың экономика және қаржы басқармасы
004 Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
100 Қарыздар бойынша сыйақылар, өзге де төлемдерді төлеу
101 Қарыз орналастырғаны үшін комиссиялық ақы төлеу";
мынадай мазмұндағы 016 бюджеттік бағдарламасымен 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"016 Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
15 "Трансферттер" функционалдық тобында:
1 "Трансферттер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасымен 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 299 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"299 Облыстың экономика және қаржы басқармасы
006 Бюджеттік алып коюлар
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы мен 015, 040, 042, 043, 044, 045, 046, 047, 048, 049, 050, 051, 052, 053 және 054 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"007 Субвенциялар
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
040 Облыстық бюджеттен түсетiн субвенциялар
042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар
043 Республикалық бюджеттен қорғанысқа берілетін субвенциялар
044 Республикалық бюджеттен қоғамдық тәртіпке, қауіпсіздікке, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметіне берілетін субвенциялар
045 Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары
046 Республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін субвенциялар
047 Республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар
048 Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар
049 Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар
050 Республикалық бюджеттен отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалануға берілетін субвенциялар
051 Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар
052 Республикалық бюджеттен өнеркәсіпке, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметіне берілетін субвенциялар
053 Республикалық бюджеттен көлік және коммуникацияға берілетін субвенциялар
054 Республикалық бюджеттен өзге де шығыстарға берілетін субвенциялар

дополнить администратором бюджетных программ 299 бюджетной программой 004 и бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"299 Управление экономики и финансов области
004 Обслуживание долга местных исполнительных органов
100 Выплаты вознаграждений и иных платежей по займам
101 Выплаты комиссионных за размещение займа";
дополнить бюджетной программой 016 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"016 Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 15 "Трансферты":
в функциональной подгруппе 1 "Трансферты":
дополнить администратором бюджетных программ 299 бюджетной программой 006 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"299 Управление экономики и финансов области
006 Бюджетные изъятия
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 007 и бюджетными подпрограммами 015, 040, 042, 043, 044, 045, 046, 047, 048, 049, 050, 051, 052, 053 и 054 следующего содержания:
"007 Субвенции
015 За счет средств местного бюджета
040 Субвенции из областного бюджета
042 Субвенции из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
043 Субвенции из республиканского бюджета на оборону
044 Субвенции из республиканского бюджета на общественный порядок, безопасность, правовую, судебную, уголовно-исполнительную деятельность
045 Субвенции из республиканского бюджета на образование
046 Субвенции из республиканского бюджета на здравоохранение
047 Субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение
048 Субвенции из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство
049 Субвенции из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
050 Субвенции из республиканского бюджета на топливно-энергетический комплекс и недропользование
051 Субвенции из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения
052 Субвенции из республиканского бюджета на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность
053 Субвенции из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации
054 Субвенции из республиканского бюджета на прочие расходы";

мынадай мазмұндағы 011 және 017 бюджеттік бағдарламалары мен 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
017 Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 024 бюджеттік бағдарламасы мен 015 және 045 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"024 Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
045 Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары есебінен";
мынадай мазмұндағы 026 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"026 Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 029, 030, 049, 052, 053 және 058 бюджеттік бағдарламалары мен 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"029 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
030 Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
049 Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
052 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
053 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
058 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
16 "Қарыздарды өтеу" функционалдық тобында:
1 "Қарыздарды өтеу" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетными программами 011 и 017 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"011 Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
015 За счет средств местного бюджета
017 Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 024 и бюджетной подпрограммой 015 и 045следующего содержания:
"024 Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
015 За счет средств местного бюджета
045 За счет субвенции из республиканского бюджета на образование";
дополнить бюджетной программой 026 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"026 Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 029, 030, 049, 052, 053 и 058 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"029 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
015 За счет средств местного бюджета
030 Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
015 За счет средств местного бюджета
049 Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
015 За счет средств местного бюджета
052 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
015 За счет средств местного бюджета
053 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
015 За счет средств местного бюджета
058 Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 16 "Погашение займов":
в функциональной подгруппе 1 "Погашение займов":

мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасымен 025 және 026 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 299 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"299 Облыстың экономика және қаржы басқармасы
008 Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
025 Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша
026 Қарыз шарттары бойынша";
мынадай мазмұндағы 015, 018, 046 және 057 бюджеттік бағдарламалары мен 015 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
018 Республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
046 Республикалық бюджеттен берілген мақсатына сай пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
057 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен".
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 150 бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

дополнить администратором бюджетных программ 299 с бюджетной программой 008 и бюджетными подпрограммами 025 и 026 следующего содержания:
"299 Управление экономики и финансов области
008 Погашение долга местного исполнительного органа
025 По государственным эмиссионным ценным бумагам
026 По договорам займа";
дополнить бюджетными программами 015, 018, 046 и 057 и бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
015 За счет средств местного бюджета
018 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
046 Возврат, использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
057 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
015 За счет средств местного бюджета".
2. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 150.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра-
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев