"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 24 қарашадағы № 1192 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрық 25.11.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
107 "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"111 Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі Аппаратының қүрделі шығыстары";
752 "Облыстың қоғамдық даму басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
075 "Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 042 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"042 Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
2 "Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасы мен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 303 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"303 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
014 Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
227 "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жоғары білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"111 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің күрделі шығыстары";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
228 ""Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
"118 Жаңа схема бойынша пилоттық жобалар шеңберінде Нұр-Сұлтан қаласы, Жамбыл және Солтүстік Қазақстан облыстарының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"118 Жаңа схема бойынша пилоттық жобалар шеңберінде Астана қаласы, Жамбыл және Солтүстік Қазақстан облыстарының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
"235 Алматы облысының бюджетіне Алакөл көлі туристік аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"235 Жетісу облысының бюджетіне Алакөл көлі туристік аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2022 года № 1192
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 25.11.2022.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 107 "Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 752 "Управление общественного развития области":
по бюджетной программе 075 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области":
дополнить бюджетной подпрограммой 042 следующего содержания:
"042 За счет субвенций из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":
дополнить администратором бюджетных программ 303 с бюджетной программой 014 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"303 Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
014 Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 227 "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Формирование и реализация государственной политики в области науки и высшего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
по бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"":
наименование бюджетной подпрограммы 118 "Целевые трансферты на развитие бюджетам города Нур-Султан, Жамбылской и Северо-Казахстанской областей на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках пилотных проектов по новой схеме" изложить в следующей редакции:
118 "Целевые трансферты на развитие бюджетам города Астана, Жамбылской и Северо-Казахстанской областей на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках пилотных проектов по новой схеме";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 235 "Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на развитие систем водоснабжения и водоотведения туристской зоны озера Алаколь" изложить в следующей редакции:
235 "Целевые трансферты на развитие бюджету области Жетісу на развитие систем водоснабжения и водоотведения туристской зоны озера Алаколь";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 006 "Кредитование областных бюджетов для микрокредитования в сельских населенных пунктах и малых городах":

мынадай мазмұндағы 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда кәсіпкерлікті дамыту үшін микрокредиттер беру
101 Ауыл тұрғындарының табысын арттыру бойынша жобаны кеңінен тарату үшін ауыл тұрғындарына микрокредиттер беру";
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 080 және 081 бюджеттік бағдарламалары мен 013 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"080 Ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда кәсіпкерлікті дамыту үшін микрокредиттер беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
081 Ауыл тұрғындарының табысын арттыру бойынша жобаны кеңінен тарату үшін ауыл тұрғындарына микрокредиттер беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен";
741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 080 бюджеттік бағдарламасы мен 013 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"080 Ауылдық елді мекендер мен шағын қалаларда кәсіпкерлікті дамыту үшін микрокредиттер беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 082, 083, 084, 085 және 086 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"082 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
083 Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
084 Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
085 Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
086 Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау";
мынадай мазмұндағы 056 бюджеттік бағдарламасы бар 288 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
мынадай мазмұндағы мынадай мазмұндағы 056 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"288 Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
056 Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу";
349 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы мынадай мазмұндағы 063 және 064 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"063 Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
064 Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау";
мынадай мазмұндағы 056 бюджеттік бағдарламасы бар 373 және 472 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"373 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
056 Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
472 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
056 Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу";

дополнить бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"100 Предоставление микрокредитов для развития предпринимательства в сельских населенных пунктах и малых городах
101 Предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения";
по администратору бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области":
дополнить бюджетными программами 080 и 081 и бюджетной подпрограммой 013 следующего содержания:
"080 Предоставление микрокредитов для развития предпринимательства в сельских населенных пунктах и малых городах
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
081 Предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
013 За счет кредитов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области":
дополнить бюджетной программой 080 и бюджетной подпрограммой 013 следующего содержания:
"080 Предоставление микрокредитов для развития предпринимательства в сельских населенных пунктах и малых городах
013 За счет кредитов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
по администратору бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области":
дополнить бюджетными программами 082, 083, 084, 085 и 086 следующего содержания:
"082 Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
083 Идентификация безнадзорных и бродячих животных
084 Вакцинация и стерилизация бродячих животных
085 Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
086 Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных";
дополнить администраторам бюджетных программ 288 и бюджетной программой 056 следующего содержания:
"288 Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
056 Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных";
по администратору бюджетных программ 349 "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетными программами 063 и 064 следующего содержания:
"063 Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
064 Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных";
дополнить администраторами бюджетных программ 373 и 472 и бюджетной программой 056 следующего содержания:
"373 Управление строительства города республиканского значения, столицы
056 Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
472 Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
056 Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных";

492 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" және 495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 056 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"056 Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу";
719 "Облыстың ветеринария басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 036 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"036 Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
223 "Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен оны пайдалануды кеңейтуді қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 105 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"105 Жерсеріктік технологияларды пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының халқы аз ауылдық елді мекендерінде ақпараттық-коммуникациялық жүйелерге кең жолақты қолжетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2022 жылдың 25 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

по администраторам бюджетных программ 492 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)" и 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 056 следующего содержания:
"056 Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных";
по администратору бюджетных программ 719 "Управление ветеринарии области":
дополнить бюджетной программой 036 следующего содержания:
"036 Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 223 "Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
по бюджетной программе 010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 105 следующего содержания:
"105 Услуги по предоставлению широкополосного доступа к информационно-коммуникационным системам в малонаселенных сельских пунктах Республики Казахстан с применением спутниковых технологий".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 25 ноября 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев