"Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарды нысанды киіммен (погонсыз), сондай-ақ материалдық құралдармен, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 маусымдағы № 15-2/509 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 6 маусымдағы № 183 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарды нысанды киіммен (погонсыз), сондай-ақ материалдық құралдармен, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 маусымдағы № 15-2/509 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11638 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына және "Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарды нысанды киіммен (погонсыз), сондай-ақ материалдық құралдармен, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдармен қамтамасыз етудің заттай нормалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін оның Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Қарашөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2022 жылғы 6 маусымдағы
№ 183 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 2 маусымдағы
№ 15-2/509 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарды нысанды киіммен (погонсыз), сондай-ақ материалдық құралдармен, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдармен қамтамасыз етудің заттай нормалары
Р/с №
Нысанды киім бұйымдарының атауы
Өлшем бірлігі
Бір адамға арналған жиынтық немесе бұйымдар саны
Киім кию мерзімі, жыл
Қолданылу саласы
Таралу саласы
Заттай нормалардың анықтамасы мен қолданылуын нақтылайтын сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
8

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2015 года № 15-2/509 "Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой (без погон), а также материальными средствами, техническими средствами для фото- и видеофиксации должностных лиц, осуществляющих государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 июня 2022 года № 183
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2015 года № 15-2/509 "Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой (без погон), а также материальными средствами, техническими средствами для фото- и видеофиксации должностных лиц, осуществляющих государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11638) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" ПРИКАЗЫВАЮ:";
натуральные нормы обеспечения форменной одеждой (без погон), а также материальными средствами, техническими средствами для фото- и видеофиксации должностных лиц, осуществляющих государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 июня 2022 года № 183
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 июня 2015 года № 15-2/509
Натуральные нормы обеспечения форменной одеждой (без погон), а также материальными средствами, техническими средствами для фото- и видеофиксации должностных лиц, осуществляющих государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор
№ п/п
Наименование предметов форменной одежды
Единица измерения
Количество комплектов или предметов на одного человека
Сроки ношения, лет
Область применения
Область распространения
Характеристики, конкретизирующие определение и применение натуральных норм
1
2
3
4
5
6
7
8

1-тарау. Ерлердің нысанды киімі
1
Қара-көк түсті нысанды фуражка
дана
1
2
Өсімдіктер карантині саласында-ғы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүргізу кезінде
Өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті орган ведомствосының облыстық, қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары мен фитосанитариялық бақылау бекеттері
Қара-көк түсті жартылай жүн матадан жасалады. Сопақша түбі және дөңгелек қабырғасы, қара-көк түсті шұға немесе барқытты шеңбері мен күнқағардан тұрады. Түбінің шетінен шеңбердің жоғары жағына дейінгі алдыңғы жағы 70 миллиметр (бұдан әрі - мм). Түбінің шетінен шеңбердің шетіне дейінгі бүйір және артқы жағы 40 мм. Түбінің шеті және киетін шеңберінің жоғарғы жиегі бойымен ені 2,5 мм көгілдір түсті жиек салынған. Қалқанша ортасының үстіне қалқанға кокарда бекітіледі. Күнқағар үстіңгі жағынан лакталған қара терімен, ал төменгі жағынан қара түсті жұмсақ терімен немесе жүннен тоқылған матамен қапталған. Күнқағардың үстіңгі жағында, киетін шеңберіне диаметрі 14 мм екі нысанды түймелермен ілінеді, алтын түсті тоқылған филигран бауы тағылады.
2
Қой терісінен тігілген қысқы құлақшын
дана
1
3
Ашық сұр түсті цигейкадан тігіледі. Құлақшынның ортасында кокарда орналасады.
3
Қой терісінен тігілген қысқа тон
дана
1
3
Қысқа тон тік пішінді, қой терісінен жасалған жылы астары бар, қара түсті жүн матадан жасалады. Бүйірлерінде жапырақ тәріздес ойылып салынған қалталары бар. Жеңдері жапсырма тігісті қайырмаларымен. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Жағасы қондырмалы, қайырмалы, қара түсті қой терісінен жасалған.
4
Маусымдық күрте
дана
1
3
Маусымдық, тік пішінді, қысқартылған шешіліп алынатын жылы астары бар күрте қара-көк түсті жартылай жүнді матадан тігіледі және өңірі сыдырмалы ілгекпен түймеленеді. Бүйірлерінде жапырақ тәріздес ойылып салынған қалталары бар. Арқасында екі жалғап тігілген иінішті және ортаңғы тігісі бар. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, жеңнің төменгі жағында белдікше тігіледі, оның бос ұшы диаметрі 24 мм нысанды түймеге түймеленеді. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Жағасы қайырмалы, ашық сұр түсті алмалы цигейкамен және классикалық ағылшын үлгісіндегі лацканымен. Астары сырылып тігілген.
5
Күнделікті күртеше
дана
1
2
Күнделікті күртеше қара-көк түсті жартылай жүнді матадан тігіледі. Күртеше тік пішінді, өңірі сыдырмалы ілгекпен түймеленеді. Бүйірлері жалғап тігілген иінішті, жалғап тігілген жерінде жапсырылып салынған клапанды төс қалталар мен ойылып салынған рамкалы екі жан қалтасы бар, олар сыдырмалы ілгекпен түймеленеді. Арқасында жалғап тігілген иініші және иініш жапсырылған тігіс бойымен екі жерден қаусырылған. Жағасы қондырмалы, қайырылған. Жағаның екі жағында тігілген ілмек бар. Жеңі қос тігісті, жапсыра тігілген манжеттері және шынтақ тігісінде тілігі бар. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Күртешенің төменгі жағында екі бүйірі жалғап тігілген, төрт қатар резинкамен тартылған болады. Манжеттері диаметрі 14 мм нысанды екі, ал клапандары бір түймемен түймеленеді.
6
Күнделікті киетін шалбары бар қара-көк түсті китель
дана
1
2

Глава 1. Мужская форменная одежда
1
Фуражка форменная темно-синего цвета
штука
1
2
При проведении государственного контроля и надзора в области карантина растений
Областные, городские, районные территориальные инспекции и фитосанитарные контрольные посты ведомства уполномоченного органа в области карантина растений
Изготавливается из полушерстяной ткани темно-синего цвета. Состоит из овального донышка и четырех стенок, суконного или бархатного околыша темно-синего цвета, козырька. Передняя часть от края донышка до верхней части околыша 70 миллиметр (далее – мм). Боковые и задняя части от края донышка до края околыша 40 мм. По краю донышка и верхнему краю околыша вшит кант голубого цвета шириной 2,5 мм. Над серединой козырька, на околыше, укрепляется кокарда. Козырек обтянут сверху черной лакированной кожей, снизу замшей или шерстяной тканью черного цвета. Над козырьком к околышу пристегиваются две форменные пуговицы диаметром 14 мм, плетеный филигранный шнур золотистого цвета.
2
Шапка зимняя из овчины
штука
1
3
Изготавливается из цигейки светло-серого цвета. По центру шапки-ушанки размещается кокарда.
3
Полушубок из овчины
штука
1
3
Полушубок прямого силуэта изготавливается из шерстяной ткани черного цвета с утеплителем из натуральной овчины. Полочки с боковыми прорезными карманами в листочку. Рукава втачные с обшлагами. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Воротник втачной, отложной из овчины черного цвета.
4
Куртка демисезонная
штука
1
3
Куртка демисезонная, прямого силуэта, укороченная шьется из полушерстяной ткани темно-синего цвета с отстегивающимся утеплителем и потайной бортовой застежкой на пуговицы. Полочки с боковыми прорезными карманами в листочку. Спинка на двойной притачной кокетке и средним швом. Рукава втачные, двухшовные, по низу рукава вшит хлястик, свободный конец которого застегивается на форменную пуговицу диаметром 24 мм. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Воротник втачной, отложной, с отстегивающейся цигейкой светло-серого цвета и лацканами классического английского покроя. Подклад притачной.
5
Куртка повседневная
штука
1
2
Куртка повседневная шьется из полушерстяной ткани темно-синего цвета. Куртка прямого силуэта, с бортовой застежкой на замок-молнию. Полочки с притачными кокетками, в швах притачивания кокеток обработаны нагрудные накладные карманы с клапанами и два боковых прорезных кармана в рамку, застегивающиеся на замок- молнию. Спинка с притачной кокеткой и двумя защипами по шву притачивания кокетки. Воротник втачной, отложной. На воротнике с двух сторон настрочены нашивные петлицы. Рукава двухшовные, втачные с притачными манжетами и разрезами по локтевым швам. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. По низу куртки притачной пояс, по бокам стянутый резинкой в четыре ряда. Манжеты застегиваются на две, а клапаны на одну форменные пуговицы диаметром 14 мм.
6
Китель темно-синего цвета с брюками для повседневной носки
штука
1
2

Күнделікті ашық китель қара-көк түсті жартылай жүн матадан жасалады. Астарында лацканның қайырылғанына дейін түймеленетін диаметрі 24 мм ұзартылған төрт нысанды түймеге түймеленетін жартылай қынамалы пішінді, бір өңірлі. Жағасы мен лацканы қайырылған. Жағасының шетіне ені 2,5 мм көгілдір түсті жиек салынған. Жағаның екі жағында тігілген ілмек бар. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шлицтің шынтақтағы тігісінде диаметрі 14 мм екі нысанды түймелер бар. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Арқа тұсының ортаңғы тігісі шлицамен бітеді, қапталы бүйірінің жырығымен және белі бойынша алдыңғы бүкпелі, бүйірінде клапанды тілік қалталары және кеуденің сол жағында тілінген омырау жапырақ қалталары бар.
7
Ақ түсті ұзын жеңді жейде
дана
2
1
Ұзын жеңді жейде ақ түсті мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, тіктеп жалғанған. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шынтақ тігістері шлицамен өңделген, жеңінің төменгі жағына түймелермен түймеленетін манжеталар жалғана тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
8
Ақ түсті қысқа жеңді жейде
дана
2
1
Қысқа жеңді жейде ақ түсті мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, лацканы бар, тіктеп жалғанған. Жеңі қысқа, сырылған қос тігісті, жеңінің төменгі жағына имитациялы манжеталар салынған. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
9
Ақшыл-көк түсті ұзын жеңді жейде
дана
2
1
Ұзын жеңді жейде ақшыл-көк түсті полиэстердің үйлесуімен мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, тіктеп жалғанған. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шынтақ тігістері шлицамен өңделген, жеңінің төменгі жағына түймелермен түймеленетін манжеталар жалғана тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
10
Ақшыл-көк түсті қысқа жеңді жейде
дана
2
1
Қысқа жеңді жейде ақшыл-көк түсті полиэстердің үйлесуімен мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, лацканы бар, тіктеп жалғанған. Жеңі қысқа, сырылған қос тігісті, жеңінің төменгі жағына имитациялы манжеталар салынған. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
11
Галстук
дана
2
1
Галстук қара-көк түсті тығыз матадан тігіледі және тік бұрыш болып аяқталатын созылған трапеция түрінде негізгі бөліктен тұрады.
12
Галстукке арналған қысқыш
дана
1
3
Галстукке арналған қысқыш стандартты сары алтын түспен қапталған металл қорытпасынан жасалады.
13
Қара түсті былғары туфли
жұп
1
2
Туфли қара түсті былғарыдан жасалады, өкшесі биік емес.
14
Қара түсті қысқа қонышты былғары бәтеңке
жұп
1
2
Қысқа қонышты бәтеңке қара түсті былғарыдан жасалады.
15
Ұзын қонышты былғары жылы бәтеңке
жұп
1
2
Қара түсті, табаны қалың ұзын қонышты былғары жылы бәтеңке.
16
Былғары белбеу
дана
1
2
Былғарыдан жасалған қара түсті белбеу.
17
Қысқы бас киімге тағатын кокарда
дана
1
3
Бас киімнің кокардасы сары алтын түсті бүтін металл қорытпасынан жасалады, ортасында көгілдір түс аясында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген, төменгі жағында және симметриялы түрде екі жағынан масақтармен жиектелген. Кокарданың көмкерілген жиектерінің өлшемдері биіктігі бойынша 40 мм, ені бойынша 70 мм. Сыртқы жағында екі металдан жасалған қадауыш дәнекерленген. Кокарда бас киімнің алдыңғы жағында ортасына бекітіледі.
18
Фуражкаға тағатын кокарда
дана
1
3
Кокарданың көмкерілген жиектерінің өлшемдері биіктігі бойынша 40 мм, ені бойынша 70 мм. Сыртқы жағында екі металдан жасалған қадауыш дәнекерленген. Кокарда бас киімнің алдыңғы жағында ортасына бекітіледі.
19
Алтын түсті тігілетін ілмек
жұп
1
2
Тігілетін алтын түсті ілмек, жылан оратылған бидай масағы эмблемасын бейнелейді және жекелей эмблеманың астында көмкерілген.
20
Стандартты алтын түсті үлкен металл түйме
дана
5
2
Түймелер домалақ формалы, ілмешегі бар, көлемі 24 мм (кительге), алтын түсті металл қорытпасынан жасалған, Қазақстан Республикасының Елтаңбасы рельефтік бейнесі бейнеленген.
21
Стандартты алтын түсті кішкентай металл түйме
дана
5
2
Түймелер домалақ формалы, ілмешегі бар, көлемі 14 мм (кительдің жеңіне), алтын түсті металл қорытпасынан жасалған, Қазақстан Республикасының Елтаңбасы рельефтік бейнесі бейнеленген.
22
Нөмірлік төс белгі (жетон)
дана
1
5
Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының нөмірлі кеуде белгісі (жетон), өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеке нөмірі бар кеуде белгісі ретінде арнайы нысанды киімге тағып жүруге арналады. Өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспектордың жеке нөмірі үш таңбалы цифрлы нөмірден тұрады.
23
Сопақ пішінді жеңге тігілетін белгі
дана
5
2

Китель повседневный открытый изготавливается из полушерстяной ткани темно-синего цвета. Полуприлегающего силуэта, однобортный, на подкладке удлиненный застегивающийся до перегиба лацкана на четыре форменные пуговицы диаметром 24 мм. Воротник и лацканы отложные. По краю воротника вшит кант голубого цвета шириной 2,5 мм. На воротнике с двух сторон настрочены нашивные петлицы. Рукава втачные двухшовные с двумя форменными пуговицами на шлицах диаметром 14 мм. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Средний шов спинки заканчивается шлицей, полочки с отрезными бочками и передней вытачкой по талии, боковыми прорезными карманами, с клапаном и нагрудным прорезным карманом-листочком на левой стороне груди.
7
Сорочка белого цвета с длинными рукавами
штука
2
1
Сорочка с длинным рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани белого цвета. Сорочка с длинным рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани белого цвета. Сорочка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу сорочки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной на притачной стойке. Рукава двухшовные, втачные, по локтевым швам обработаны шлицы, по низу рукавов притачные манжеты, застегивающиеся на пуговицы. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
8
Сорочка белого цвета с короткими рукавами
штука
2
1
Сорочка с коротким рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани белого цвета. Сорочка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу сорочки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной с лацканами на стойке. Рукава короткие, двухшовные, втачные, по низу рукавов обработаны имитирующие манжеты. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
9
Сорочка бледно-синего цвета с длинными рукавами
штука
2
1
Сорочка с длинным рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера бледно-синего цвета. Сорочка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу сорочки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной на притачной стойке. Рукава двухшовные, втачные, по локтевым швам обработаны шлицы, по низу рукавов притачные манжеты, застегивающиеся на пуговицы. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки
10
Сорочка бледно-синего цвета с короткими рукавами
штука
2
1
Сорочка с длинным рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера бледно-синего цвета. Сорочка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу сорочки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной на притачной стойке. Рукава двухшовные, втачные, по локтевым швам обработаны шлицы, по низу рукавов притачные манжеты, застегивающиеся на пуговицы. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
11
Галстук
штука
2
1
Галстук шьется из плотной ткани темно-синего цвета и состоит из основной части в виде вытянутой трапеции, заканчивающейся прямым углом.
12
Зажим для галстука
штука
1
3
Зажим для галстука стандартный, изготавливается из металлического сплава, покрытый золотистым цветом.
13
Туфли кожаные черного цвета
пара
1
2
Туфли из кожи, на невысоких каблуках, черного цвета.
14
Полуботинки кожаные черного цвета
пара
1
2
Полуботинки из кожи черного цвета.
15
Ботинки кожаные с высоким берцем утепленные черного цвета
пара
1
2
Ботинки утепленные из кожи с высоким берцем на толстой подошве, черного цвета.
16
Ремень из кожи
штука
1
2
Ремень из кожи черного цвета.
17
Кокарда на зимний головной убор
штука
1
3
Кокарда головного убора изготавливается из металлического сплава золотистого цвета как одно целое, с изображением в центре Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне, снизу и симметрично с двух сторон обрамляется колосьями. Размер кокарды с обрамлением по высоте 40 мм, по ширине 70 мм. На оборотной стороне припаиваются две металлические ножки. Укрепляется кокарда спереди в центре головного убора.
18
Кокарда на фуражку
штука
1
3
Размер кокарды с обрамлением по высоте 40 мм, по ширине 70 мм. На оборотной стороне припаиваются две металлические ножки. Укрепляется кокарда спереди в центре головного убора.
19
Петлицы нашивные, под цвет золота
пара
1
2
Петлицы нашивные, под цвет золота, представляют собой эмблему пшеничного колоса, обвитого змеей и отдельно окантовку под эмблемой.
20
Пуговицы большие металлические, под цвет золота стандартные
штука
5
2
Пуговицы форменные круглые, на ножке, диаметрам 24 мм (для кителя) изготавливаются из металлического сплава золотистого цвета с рельефным изображением Герба Республики Казахстан.
21
Пуговицы маленькие металлические, под цвет золота стандартные
штука
5
2
Пуговицы форменные круглые, на ножке, диаметрам 14 мм (для рукавов кителя) изготавливаются из металлического сплава золотистого цвета с рельефным изображением Герба Республики Казахстан.
22
Нагрудный номерной знак (жетон)
штука
1
5
Нагрудной номерной знак (жетон) государственного инспектора по карантину растений предназначен для ношения с соответствующей форменной одеждой как нагрудной знак с индивидуальным номером государственного инспектора по карантину растений. Индивидуальный номер государственного инспектора по карантину растений состоит из трехзначного цифрового номера.
23
Нарукавный нашивной знак овальной формы
штука
5
2

Сопақ пішінді жеңге тігілетін белгі, өлшемі 100x80 мм, белгінің ортасында көгілдір түс аясында жылан оратылған бидай масағы бейнеленген, жоғары жағында "ӨСІМДІКТЕР", төменгі жағында "КАРАНТИНІ" деген жазумен өрнектелген. Белгінің ішкі беті өрілген масақтармен, сыртқы беті алтын түспен көмкеріліп жиектелген. Белгідегі жазулар мен бейнелер алтын түсті тоқыма тәсілімен жазылады. Жең белгісінің жиектері ашық-сұр түсті тігіспен жиектелген. Жең белгісі сол қол жеңінің сырт жағына, сыртқы киім жеңінің жоғарыдан 120 мм аралығына тігіледі.
24
Шарф
дана
2
5
Шарф ашық-сұр түсті жүн матадан жасалады.
25
Халат
дана
2
1
Халат ақ немесе қара-көк түсті мақта-матасынан тігіледі. Тік пішінді, төрт түймеге түймеленген, жағасы қайырылған, бүйірінде клапанды тілік қалталары бар. Арқа тұсының ортаңғы тігісі шлицамен бітеді.
2-тарау. Әйелдердің нысанды киімі
26
Қара-көк түсті жаздық берет
дана
1
2
Өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүргізу кезінде
Өсімдіктер карантині салсындағы уәкілетті орган ведомствосының облыстық, қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары және фитосанитариялық бақылау бекеттері
Берет астары бар қара-көк түсті жүн матадан тігіледі. Береттің асты ені 50 мм қара-көк түсті трикотаж матасынан тігіледі. Береттің алдындағы ортасына кокарда тағылады.
27
Қой терісінен тігілген қысқы құлақшын
дана
1
3
Құлақшын ашық сұр түсті цигейкадан жасалады. Құлақшынның ортасында кокарда орналасады.
28
Қой терісінен тігілген қысқа тон
дана
1
3
Қысқа тон тік пішінді, қой терісінен жасалған жылы астары бар, қара түсті жүн матадан жасалады. Бүйірлерінде жапырақ тәріздес ойылып салынған қалталары бар. Жеңдерінде жапсырма тігісті қайырмаларымен. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Жағасы қондырмалы, қайырмалы, қара түсті қой терісінен жасалған.
29
Маусымдық күртеше
дана
1
3
Маусымдық, тік пішінді, қысқартылған күртеше қара-көк түсті жартылай жүнді матадан алмалы жылы астармен тігіледі және өңірі сыдырмалы ілгекпен түймеленеді. Бүйірлерінде жапырақ тәріздес ойылып салынған қалталары бар. Арқасында екі жалғап тігілген иінішті және ортаңғы тігісі бар. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, жеңнің төменгі жағында белдікше тігіледі, оның бос ұшы диаметрі 24 мм нысанды түймеге түймеленеді. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Жағасы қондырмалы, қайырылған, ашық сұр түсті алмалы цигейкамен және классикалық ағылшын үлгісіндегі лацканымен. Астары сырылып тігілген.
30
Плащ-пальто
дана
1
2

Нарукавный нашивной знак овальной формы, размером 100x80 мм, с изображением в середине знака пшеничного колоса, обвитой змеей на голубом фоне, в верхней части - надпись "ӨСІМДІКТЕР", в нижней части "КАРАНТИНІ" обрамленный узором. Внутренний край окантовывается в виде сплетенных колосьев, наружный край знака обрамлен окантовкой золотистого цвета. Надписи и изображения на знаке-золотистого цвета, изготавливается ткацким способом. Нарукавный знак по краям имеет вышитую окантовку светло-серого цвета. Нарукавный знак нашивается на внешней стороне левого рукава верхней одежды на расстоянии 120 мм от верхней точки рукава.
24
Шарф
штука
2
5
Шарф изготавливается из шерстяной ткани светло-серого цвета.
25
Халат
штука
2
1
Халат из хлопчатобумажной ткани, белого или темно-синего цвета. Прямого силуэта, с застежкой на четыре пуговицы, с отложным воротником, боковыми горизонтально расположенными карманами с клапанами. Средний шов спинки заканчивается шлицей.
Глава 2. Женская форменная одежда
26
Берет летний темно-синего цвета
штука
1
2
При проведении государственного контроля и надзора в области карантина растений
Областные, городские, районные территориальные инспекции и фитосанитарные контрольные посты ведомства уполномоченного органа в области карантина растений
Берет шьется из шерстяной ткани темно-синего цвета на подкладке. Низ берета выполняется из трикотажной ткани темно-синего цвета шириной 50 мм. Спереди посередине берета прикрепляется кокарда.
27
Шапка зимняя из овчины
штука
1
3
Шапка-ушанка изготавливается из цигейки светло-серого цвета. По центру шапки-ушанки размещается кокарда.
28
Полушубок из овчины
штука
1
3
Полушубок прямого силуэта изготавливается из шерстяной ткани черного цвета с утеплителем из натуральной овчины. Полочки с боковыми прорезными карманами в листочку. Рукава втачные с обшлагами. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Воротник втачной, отложной из овчины черного цвета.
29
Куртка демисезонная
штука
1
3
Куртка демисезонная, прямого силуэта, укороченная, шьется из полушерстяной ткани темно-синего цвета с отстегивающимся утеплителем и потайной бортовой застежкой на пуговицы. Полочки с боковыми прорезными карманами в листочку. Спинка на двойной притачной кокетке и средним швом. Рукава втачные, двухшовные, по низу рукава вшит хлястик, свободный конец которого застегивается на форменную пуговицу диаметром 24 мм. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Воротник втачной, отложной с отстегивающейся цигейкой светло-серого цвета и лацканами классического английского покроя. Подклад притачной.
30
Плащ- пальто
штука
1
2

Әйелдер киетін жартылай қынамалы пішінді плащ-пальто, қара-көк түсті су өткізбейтін матадан жасалады, алынатын жылы астары бар және өңірі сыдырмалы ілгекпен түймеленеді (3-сурет). Бүйірлерінде жапырақ тәріздес ойылып салынған қалталары бар. Арқасының ортасында шлицамен аяқталатын тігіс бар. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, жеңнің төменгі жағында белдікше тігіледі, оның бос ұшы диаметрі 24 мм нысанды түймеге түймеленеді. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Белдігі алмалы-салмалы тоғаға буылады. Жағасы қондырмалы, қайырмалы, ашық сұр түсті алмалы цигейкасымен және классикалық ағылшын үлгісіндегі лацканымен. Астары сырылып тігілген, төменгі жағы ашық.
31
Күнделікті киетін шалбары бар қара-көк түсті китель
дана
1
2
Күнделікті китель қара-көк түсті жартылай жүн матадан жасалады. Китель жартылай қынамалы пішінді, бір жаққа ілме өңірлі, астары бар, ұзартылған, лацканның бүгілетін жеріне дейін диаметрі 24 мм төрт нысанды түймелермен түймеленеді. Жағасы мен лацкандары қайырылған. Жағасының шетіне ені 2,5 мм көгілдір түсті жиек салынған. Жағаның екі жағында тігілген ілмек бар. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шлицтің шынтақтағы тігісінде диаметрі 14 мм үш нысанды түймелері бар. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Арқа тұсының ортаңғы тігісі бар, клапандары бар жанындағы көлденең ойылған қалталарымен бүйірлерінде қапталдық өңірлік тігістер салынған.
32
Қара-көк түсті юбка
дана
1
2
Юбка тік пішінді, қара-көк түсті, жартылай жүн матадан тігіледі, астары бар ұзындығы тізенің ортасына дейін. Юбканың артқы және алдыңғы жақтарындағы тігістер сырмаланып өңделген. Юбканың ортаңғы және сол жақ тігісінің арасындағы алдыңғы сол жақ тігісіне төменнен жоғары қарай ені 2,5 мм көгілдір түсті жиек салынған. Юбканың артқы жағының ортаңғы тігісі шлицаға ұласады. Артқы жағының орталық тігісіне сыдырма ілгек салынған. Белі сырылып тігілген, түймемен түймеленеді. Қайылған тігістерінің ені 10 мм. Әрленген тігістерінің ені 2 мм.
33
Ақ түсті ұзын жеңді әйел жейдесі
дана
2
1
Ұзын жеңді әйел жейдесі ақ түсті мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, тіктеп жалғанған. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шынтақ тігістері шлицамен өңделген, жеңінің төменгі жағына түймелермен түймеленетін манжеталар жалғана тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
34
Ақ түсті қысқа жеңді әйел жейдесі
дана
2
1
Қысқа жеңді әйел жейдесі ақ түсті мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, лацканы бар, тіктеп жалғанған. Жеңі қысқа, сырылған қос тігісті, жеңінің төменгі жағына имитациялы манжеталар салынған. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
35
Ақшыл-көк түсті ұзын жеңді әйел жейдесі
дана
2
1
Ұзын жеңді әйел жейдесі ақшыл-көк түсті полиэстердің үйлесуімен мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, тіктеп жалғанған. Жеңі жапсыра тігілген, қос тігісті, шынтақ тігістері шлицамен өңделген, жеңінің төменгі жағына түймелермен түймеленетін манжеталар жалғана тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
36
Ақшыл-көк түсті қысқа жеңді әйел жейдесі
дана
2
1
Қысқа жеңді әйел жейдесі ақшыл-көк түсті полиэстердің үйлесуімен мақта-матадан тігіледі. Жейде тік пішінді, орталық өңірден түймелермен түймеленеді және клапанды екі жапсырма төс қалтасы бар. Жейденің төменгі жағында белі сырылып тігілген, екі жақ бүйір тігістері екі түймемен түймеленеді. Қондырмалы қайырма жағалы, лацканы бар, тіктеп жалғанған. Жеңі қысқа, сырылған қос тігісті, жеңінің төменгі жағына имитациялы манжеталар салынған. Сол жақ жеңінде өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторының жеңге тігілетін белгісі тігілген. Арқасында жалғана тігілген қос қабатты иініші бар, тігілген тігіс бойымен екі жерден қаусырылған.
37
Галстук
дана
2
1
Галстук қара-көк түсті тығыз матадан тігіледі және созылған трапеция тәрізді, негізгі бөлігі тік бұрыш болып аяқталады.
38
Галстукке арналған қысқыш
дана
1
3
Галстукке, арналған қысқыш, стандартты сары алтын түсті бүтін металл қорытпасынан жасалады.
39
Қара түсті былғары туфли
жұп
1
2
Қара түсті өкшесі биік емес былғары туфли.
40
Қара түсті қысқа қонышты былғары етік
жұп
1
2
Қара түсті өкшесі биік емес қысқа қонышты былғары етік.
41
Қара түсті жылы былғары етік
жұп
1
2
Қара түсті табаны қалың жылы былғары етік.
42
Былғары белбеу
дана
1
2
Былғарыдан жасалған қара түсті белбеу.
43
Қысқы бас киімге тағатын кокарда
дана
1
3
Бас киімнің кокардасы сары алтын түсті бүтін металл қорытпасынан жасалған, ортасында көгілдір түс аясында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген, төменгі жағында және симметриялы түрде екі жағынан масақтармен жиектелген. Кокарданың көмкерілген жиектерінің өлшемдері биіктігі бойынша 40 мм, ені бойынша 70 мм. Сыртқы жағында екі металдан жасалған қадауыш дәнекерленген. Кокарда бас киімнің алдыңғы жағында ортасына бекітіледі.
44
Беретке тағатын кокарда
дана
1
3
Бас киімнің кокардасы сары алтын түсті бүтін металл қорытпасынан жасалған, ортасында көгілдір түс аясында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген, төменгі жағында және симметриялы түрде екі жағынан масақтармен жиектелген. Кокарданың көмкерілген жиектерінің өлшемдері биіктігі бойынша 40 мм, ені бойынша 70 мм. Сыртқы жағында екі металдан жасалған қадауыш дәнекерленген. Кокарда бас киімнің алдыңғы жағында ортасына бекітіледі.
45
Алтын түсті тігілетін ілмек
жұп
1
3
Тігілетін алтын түсті ілмек, жылан оратылған бидай масағы эмблемасын бейнелейді және жекелей эмблеманың астында көмкерілген.
46
Стандартты алтын түсті үлкен металл түйме
дана
5
2
Түймелер домалақ формалы, ілмешегі бар, көлемі 24 мм (кительге), алтын түсті металл қорытпасынан жасалған, Қазақстан Республикасының Елтаңбасы рельефтік бейнесі бейнеленген.
47
Стандартты алтын түсті кішкентай металл түйме
дана
5
2
Түймелер домалақ формалы, ілмешегі бар, көлемі 14 мм (кительдің жеңіне), алтын түсті металл ерітіндісінен жасалған, Қазақстан Республикасының Елтаңбасы рельефтік бейнесі бейнеленген.
48
Нөмірлік төс белгі (жетон)
дана
1
5
Сопақ пішінді нөмірлік төс белгі алтын түсті бүтін металл қорытындысынан жасалған. Төменгі жағы лентамен, жоғарғы жағында Қазақстан Республикасының Елтаңбасымен (екі жағынан жиектелген) жиектелген қалқан тәріздес эмблеманы құрайды, қалқанның ортасында жалпы қою қызыл түс аясында көгілдір түсті Қазақстан Республикасының аумағы контурында жылан оратылған бидай масағы, жоғары жағында "ӨСІМДІКТЕР КАРАНТИНІ" деген қазақ тіліндегі қызметтің атауы бейнеленген. Белгідегі жазулар мен бейнелер алтын түсті болып келеді.
49
Сопақ пішінді жеңге тігілетін белгі
дана
5
2

Плащ-пальто женское полуприлегающего покроя изготавливается из непромокаемой ткани темно-синего цвета с утеплителем и потайной бортовой застежкой на пуговицы (рисунок 3). Полочки с боковыми прорезными карманами в листочку. Спинка со средним швом, переходящим в шлицу. Рукава втачные, двухшовные, по низу рукава вшит хлястик, свободный конец которого застегивается на форменную пуговицу диаметром 24 мм. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Пояс съемный, застегивающийся на пряжку. Воротник втачной, отложной из цигейки светло-серого цвета и лацканами классического английского покроя. Подклад притачной, по низу отлетной.
31
Китель темно-синего цвета с брюками для повседневной носки
штука
1
2
Китель повседневный изготавливается из полушерстяной ткани темно-синего цвета. Полуприлегающего силуэта, однобортный, на подкладке, удлиненный, застегивающийся до перегиба лацкана на четыре форменные пуговицы диаметром 24 мм. Воротник и лацканы отложные. По краю воротника вшит кант голубого цвета шириной 2,5 мм. На воротнике с двух сторон настрочены нашивные петлицы. Рукава втачные двухшовные, в локтевом шве шлица с тремя форменными пуговицами диаметром 14 мм. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Спинка со швом посередине, полочки с нагрудной вытачкой, с притачными боковыми горизонтальными прорезными карманами с клапанами и нагрудным прорезным карманом-листочком на левой стороне груди.
32
Юбка темно- синего цвета
штука
1
2
Юбка прямого силуэта шьется из полушерстяной ткани темно- синего цвета, на подкладке длиной до середины колена. На задних и передних полотнищах юбки обработаны вытачки. Переднее левое полотнище юбки между центром полотнищем и левым краем снизу вверх оформленный кантом голубого цвета шириной 2,5 мм. Заднее полотнище юбки со средним швом, переходящим в шлицу. В среднем шве заднего полотнища обработана застежка с замком-молнией. Пояс притачной, застегивающийся на пуговицу. Ширина стачивающихся швов 10 мм. Ширина отделочных строчек 2 мм.
33
Блузка белого цвета с длинными рукавами
штука
2
1
Блузка с длинным рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани белого цвета. Блузка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу блузки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной на притачной на стойке. Рукава двухшовные, втачные, по локтевым швам обработаны шлицы, по низу рукавов притачные манжеты, застегивающиеся на пуговицы. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
34
Блузка белого цвета с короткими рукавами
штука
2
1
Блузка с коротким рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани белого цвета. Блузка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу блузки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной с лацканами на стойке. Рукава короткие, двухшовные, втачные, по низу рукавов обработаны имитирующие манжеты. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
35
Блузка бледно-синего цвета с длинными рукавами
штука
2
1
Блузка с коротким рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера бледно-синего цвета. Блузка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу блузки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной с лацканами на стойке. Рукава короткие, двухшовные, втачные, по низу рукавов обработаны имитирующие манжеты. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
36
Блузка бледно- синего цвета с короткими рукавами
штука
2
1
Блузка с коротким рукавом шьется из хлопчатобумажной ткани с добавлением полиэстера бледно-синего цвета. Блузка прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу блузки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной с прямого силуэта с центральной бортовой застежкой на пуговицы и с двумя нагрудными накладными карманами с клапанами. По низу блузки притачной пояс, по боковым швам застегивающийся парой пуговиц. Воротник втачной, отложной с лацканами на стойке. Рукава короткие, двухшовные, втачные, по низу рукавов обработаны имитирующие манжеты. На левом рукаве настрочен нарукавный нашивной знак государственного инспектора по карантину растений. Спинка на двойной притачной кокетке, с двумя защипами по шву притачивания кокетки.
37
Галстук
штука
2
1
Галстук шьется из плотной ткани темно-синего цвета и состоит из основной части в виде вытянутой трапеции, заканчивающейся прямым углом.
38
Зажим для галстука
штука
1
3
Зажим для галстука стандартный, изготавливается из металлического сплава, покрытый золотистым цветом.
39
Туфли кожаные черного цвета
пара
1
2
Туфли из кожи, на невысоких каблуках, черного цвета.
40
Полусапожки кожаные черного цвета
пара
1
2
Полусапожки из кожи, на невысоких каблуках, черного цвета.
41
Сапоги утепленные кожаные черного цвета
пара
1
2
Сапоги утепленные из кожи на толстой подошве, черного цвета.
42
Ремень из кожи
штука
1
2
Ремень из кожи черного цвета.
43
Кокарда на зимний головной убор
штука
1
3
Кокарда головного убора изготавливается из металлического сплава золотистого цвета как одно целое, с изображением в центре Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне, снизу и симметрично с двух сторон обрамляется колосьями. Размер кокарды с обрамлением по высоте 40 мм, по ширине 70 мм. На оборотной стороне припаиваются две металлические ножки. Укрепляется кокарда спереди в центре головного убора.
44
Кокарда на берет
штука
1
3
Кокарда головного убора изготавливается из металлического сплава золотистого цвета как одно целое, с изображением в центре Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне, снизу и симметрично с двух сторон обрамляется колосьями. Размер кокарды с обрамлением по высоте 40 мм, по ширине 70 мм. На оборотной стороне припаиваются две металлические ножки. Укрепляется кокарда спереди в центре головного убора.
45
Петлицы нашивные, под цвет золота
пара
1
2
Петлицы нашивные, под цвет золота, представляют собой эмблему пшеничного колоса, обвитого змеей и отдельно окантовку под эмблемой.
46
Пуговицы большие металлические, под цвет золота стандартные
штука
5
2
Пуговицы форменные круглые, на ножке, диаметрам 24 мм (для кителя) изготавливаются из металлического сплава золотистого цвета с рельефным изображением Герба Республики Казахстан.
47
Пуговицы маленькие металлические, под цвет золота стандартные
штука
5
2
Пуговицы форменные круглые, на ножке, диаметрам 14 мм (для рукавов кителя) изготавливаются из металлического сплава золотистого цвета с рельефным изображением Герба Республики Казахстан.
48
Нагрудный номерной знак (жетон)
штука
1
5
Нагрудной знак овальной формы, номерной, изготавливается из металлического сплава золотистого цвета как одно целое. Представляет собой эмблему, состоящую из изображения щита, обрамленного в нижней части лентой, в верхней - Герб Республики Казахстан (обрамлен с двух сторон), в середине щита - пшеничный колос, обвитый змеей на фоне контуров территории Республики Казахстан голубого цвета с общим темно-красным фоном, с наименованием службы на казахском языке "ӨСІМДІКТЕР КАРАНТИНІ" в верхней части. Надписи и изображения на знаке - золотистого цвета.
49
Нарукавный нашивной знак овальной формы
штука
5
2

3-тарау. Фото және бейнетіркеуге арналған материалдық құралдар, техникалық құралдар
52
Бейнетіркеуіш
дана
1
7 жыл
Өсімдіктер карантині саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау жүргізу кезінде
Өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті орган ведомствосының облыстық, қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары және фитосанитариялық бақылау бекеттері
Портативтік бейнетіркеуіш – сырғанамайтын жабыны бар соққыға төзімді корпус; кең бұрышты объектив; инфрақызыл LED жарықтандырғыш, лазерлі нысана көрсеткіш, IR-түнгі көру.
53
Планшеттік компьютер
дана
1
3 жыл

Глава 3. Материальные средства, технические средства для фото- и видеофиксации
52
Видеорегистратор
штука
1
7 лет
При проведении государственного контроля и надзора в области карантина растений
Областные, городские, районные территориальные инспекции и фитосанитарные контрольные посты ведомства уполномоченного органа в области карантина растений
Портативный видеорегистратор – противоударный корпус с противоскользящим покрытием; широкоугольный объектив; инфракрасная LED подсветка, лазерный целеуказатель, IR-ночное видение.
53
Планшетный компьютер
штука
1
3 года

Андроид 7.1-ден ескі емес нұсқа, процессоры кемінде 8 ядро, жедел жады кемінде 3 гигабайт, сыйымдылығы сағатына 4 450 миллиамперден кем емес алмалы-салмалы аккумулятор, стилус жиынтықта бар.
54
Деректерді орталықтандырылған сақтауға арналған серверлер
дана
1
3 жыл
Қосылған портативті камералар: қосылатын камералар нұсқасы DS-MH2111, DS- H2211. Материал: металл.
55
Бейнекамера (бейнебақылау жүйесі үшін)
дана
1
3 жыл
Камера: 1/3 CMOS матрицасы, көру бұрышы кемінде 110 градус. Бейне параметрлері: Бейне кірісі кемінде 1080 пиксель. Жад сақтау кіріктірілген чип, кем дегенде 32 гегабайт. Кірістірілген GPS модулі Wi-Fi қолдауымен. Батарея алмалы-салмалы, 1650 милиампер-сағат (4 сағат жазу рұқсатымен 1080 пиксель).

Версия не ранее Aндроид 7.1, процессором не менее 8 ядер, оперативной памятью не менее 3 гигабайт, аккумулятор съемный емкостью не менее 4 450 миллиампер в час, стилус в комплекте.
54
Серверы для централизованного хранения данных
штука
1
3 года
Портативные камеры с подключением: DS-MH2111, DS- H2211.
Материал: металлическая.
55
Видеокамера (для системы видеонаблюдения)
штука
1
3 года
Камера: Матрица 1/3 CMOS, угол обзора не менее 110 градусов.
Параметры видео: видеовход не менее 1080 пикселей. Хранение памяти встроенный чип, не менее 32 гигабайта. Встроенный GPS модуль с поддержкой Wi-Fi. Батарея съемная, 1650 милиампер-часов (4 часа записи с разрешением 1080 пикселей).