2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Абай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 318 238 911,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 096 465,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 139 233,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 305 003 212,6 мың теңге;
2) шығындар – 318 751 156,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2 973 972,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 12 176 247,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 202 274,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 138 557,7 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 138 557,7 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 624 775,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 624 775,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 806 247,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 199 057,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 017 585,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 23.11.2023 № 10/74-VIIІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға:
Бородулиха ауданының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 60,2 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 62,4 пайыз;
Семей қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 95,8 пайыз, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы – 97 пайыз;
Курчатов қаласы бюджетіне ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша бөлу нормативі – 50 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

Об областном бюджете на 2023-2025 годы
Решение маслихата области Абай от 14 декабря 2022 года № 11/66-VII.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023–2025 годы", маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 318 238 911,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 096 465,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 139 233,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 305 003 212,6 тысяч тенге;
2) затраты – 318 751 156,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 973 972,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 12 176 247,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 202 274,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 138 557,7 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 138 557,7 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 624 775,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 624 775,4 тысяч тенге:
поступление займов – 11 806 247,0 тысяч тенге;
погашение займов – 9 199 057,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 017 585,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата области Абай от 23.11.2023 № 10/74-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год:
нормативы распределения доходов в бюджет Бородулихинского района по социальному налогу – 60,2 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 62,4 процента;
нормативы распределения доходов в бюджет города Семей по социальному налогу – 95,8 процента, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 97 процентов;
норматив распределения в бюджет города Курчатов по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 50 процентов;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 04.10.2023 № 8/53-VIIІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2023 жылғы арналған резерві 206 343,8 мың тенге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 04.10.2023 № 8/53-VIIІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органына 2023 жылға 24 747 782,9 мың теңге көлемінде берешек лимиті белгіленсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы мәслихатының 20.06.2023 № 4/30-VIIІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2023 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 34 055 019 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Семей қаласына – 19 782 427 мың теңге;
Курчатов қаласына – 917 526 мың теңге;
Аягөз ауданы – 8 957 904 мың теңге;
Бородулиха ауданы – 356 046 мың теңге;
Жарма ауданы – 4 041 116 мың теңге.
8. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 5 703 330,0 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Абай ауданына – 1 186 012 мың теңге;
Ақсуат ауданына – 1 002 590 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1 060 051 мың теңге;
Көкпектi ауданына – 1 333 371 мың теңге;
Үржар ауданына – 1 121 306 мың теңге.
9. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыруға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерді бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата области Абай от 04.10.2023 № 8/53-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2023 год в сумме 206 343,8 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата от 04.10.2023 № 8/53-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2023 год в размере 24 747 782,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата области Абай от 22.06.2023 № 4/30-VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в сумме 34 055 019,0 тысяч тенге, в том числе:
города Семей – 19 782 427,0 тысяч тенге;
города Курчатов – 917 526,0 тысяч тенге;
Аягозского района – 8 957 904,0 тысяч тенге;
Бородулихинского района – 356 046,0 тысяч тенге;
Жарминского района – 4 041 116,0 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 5 703 330,0 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 186 012 тысяч тенге;
району Ақсуат – 1 002 590 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 060 051 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 1 333 371 тысяч тенге;
Урджарскому району – 1 121 306 тысяч тенге.
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год определяется постановлением акимата области Абай.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие транспортной инфраструктуры;
развитие индустриальной инфраструктуры.
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год определяется постановлением акимата области Абай.

11. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылсын:
"Қолайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
облыс орталықтарында инженерлік және көліктік (абаттандыру) инфрақұрылымды дамытуға;
"Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
2021-2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобасы және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы мәслихатының 20.04.2023 № 2 /11-VIIІ шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
жұмыспен қамту мәселелері бойынша азаматтарды әлеуметтік қолдауды қамтамасыз етуге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды – Абай облысы мәслихатының 20.04.2023 № 2 /11-VIIІ (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Абай облысы мәслихатының 28.07.2023 № 5/34-VIIІ шешімдерімен.

11. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие транспортной инфраструктуры;
развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках Национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие систем теплоснабжения;
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах.
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год определяется постановлением акимата области Абай.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата области Абай от 20.04.2023 № 2/11- VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023).
11-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
проведение противоэпизоотических мероприятий;
субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
обеспечение социальной поддержки граждан по вопросам занятости;
увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год определяется постановлением акимата области Абай.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата области Абай от 20.04.2023 № 2/11- VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения маслихата области Абай от 28.07.2023 № 5/34- VIIІ (вводится в действие с 01.01.2023).

12. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер қарастырылсын:
ауыл халқының табысын арттыру жөніндегі жобаны масштабтау үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге;
агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесуге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
2023 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредиттер сомалардың бөлу Абай облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

12. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год кредиты из республиканского бюджета на:
предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
содействие предпринимательской инициативе молодежи;
реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2023 год определяется постановлением акимата области Абай.

1 206 599,8
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
263 144,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 126 369,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
500 000,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
785 018,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
515 864,2
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 245,0
261
Облыстың білім басқармасы
860 415,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
693 059,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
89 857,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
77 499,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 163 160,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 163 160,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 528 245,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 528 245,2
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
153 626,3
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 374 618,9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
9 500 702,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 496 582,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 634,1
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 628,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
312 598,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

1 206 599,8
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
263 144,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 126 369,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
500 000,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
785 018,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
515 864,2
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 245,0
261
Управление образования области
860 415,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
693 059,0
037
Социальная реабилитация
89 857,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
77 499,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 163 160,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 163 160,0
2
Социальная помощь
2 528 245,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 528 245,2
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
153 626,3
068
Программа занятости
2 374 618,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
9 500 702,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 496 582,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
205 634,1
007
Капитальные расходы государственного органа
11 628,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
312 598,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
11 367,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 912,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
74 040,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 418,1
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
25 625,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
19 032,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 424 067,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 663,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
41 768,1
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
16 363 297,4
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
790 000,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
529 000,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
112 490,8
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 339,8
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4 970,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
18 310,6
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
10 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
653 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 400 000,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
24 518,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 763 082,5
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
11 367,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 912,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
74 040,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
8 418,1
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
25 625,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
19 032,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 424 067,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 663,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
41 768,1
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
16 363 297,4
002
Субсидирование развития семеноводства
790 000,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
529 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
112 490,8
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 339,8
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4 970,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
18 310,6
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
10 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
653 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 400 000,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
24 518,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 763 082,5
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

162 989,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
289 824,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 712 500,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 712 500,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 290 919,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 290 919,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 290 919,0
4
Емханалар
659 988,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
659 988,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
659 988,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
103 938,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
103 938,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
103 938,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
3 904 424,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 904 424,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 319,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
61 564,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
21 632,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
42 877,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 645 032,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 313 271,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 154 321,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 002 883,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 056 352,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
294 420,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

162 989,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
289 824,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 712 500,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 712 500,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 290 919,0
253
Управление здравоохранения области
1 290 919,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 290 919,0
4
Поликлиники
659 988,0
253
Управление здравоохранения области
659 988,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
659 988,0
5
Другие виды медицинской помощи
103 938,0
253
Управление здравоохранения области
103 938,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
103 938,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
3 904 424,0
253
Управление здравоохранения области
3 904 424,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
133 319,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
61 564,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
21 632,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
42 877,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 645 032,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 313 271,0
1
Социальное обеспечение
5 154 321,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 002 883,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 056 352,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
294 420,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

296 528,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
923 442,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
774 492,0
261
Облыстың білім басқармасы
983 718,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
817 066,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
92 974,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
73 678,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
800 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
800 000,0
2
Әлеуметтiк көмек
55 525,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
55 525,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
55 525,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16 893 159,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
16 885 633,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
169 063,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
106 265,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
144 410,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16 465 895,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
7 526,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 526,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 145 823,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
190 774,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
190 774,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
190 774,0
2
Коммуналдық шаруашылық
5 955 049,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 955 049,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 125,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

296 528,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
923 442,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
774 492,0
261
Управление образования области
983 718,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
817 066,0
037
Социальная реабилитация
92 974,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
73 678,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
800 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
800 000,0
2
Социальная помощь
55 525,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
55 525,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
55 525,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16 893 159,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
16 885 633,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
169 063,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
106 265,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
144 410,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
16 465 895,0
752
Управление общественного развития области
7 526,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 526,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 145 823,0
1
Жилищное хозяйство
190 774,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
190 774,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
190 774,0
2
Коммунальное хозяйство
5 955 049,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 955 049,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
180 125,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

330 750,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
957 257,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтерді сатып алу
0,0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
990 282,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-990 282,0
7
Қарыздар түсімі
0,0
16
Қарыздарды өтеу
990 282,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
Абай облысы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 11/66-VІI шешімнің
4-қосымшасы
2023 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактиксы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Абай облысы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 11/66-VІI шешімнің
5-қосымшасы
2023 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

330 750,0
5
Погашение бюджетных кредитов
957 257,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
990 282,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-990 282,0
7
Поступление займов
0,0
16
Погашение займов
990 282,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
маслихата области Абай
от 14 декабря 2022 года
№ 11/66-VIІ
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2023 год
Наименование бюджетной программы
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
маслихата области Абай
от 14 декабря 2022 года
№ 11/66-VIІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год
Наименование бюджетной программы
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь