Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 қыркүйектегі № 7/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 қарашадағы № 9/2-VII шешімі
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 қыркүйектегі № 7/2-VII "2022-2024 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 172443 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 413 133,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 302 890,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 109 743,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 413 133,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 343,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91 890,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 547,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -40 343,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40 343,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 91 890,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 547,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 0,0 мың теңге."
1-қосымша осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы шешім мынадай тармақтармен толықтырылсын:
"5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 280 954,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
- Ақсуат ауылдық округіне 52 448,0 мың теңге;
- Көкжыра ауылдық округіне 33 453,0 мың теңге;
- Кұмкөл ауылдық округіне 30 169,0 мың теңге;
- Қызыл кесік ауылдық округіне 34 475,0 мың теңге;
- Ойшілік ауылдық округіне 27 653,0 мың теңге;
- Екпін ауылдық округіне 25 926,0 мың теңге;
- Кіндікті ауылдық округіне 24 488,0 мың теңге;
- Сәтпаев ауылдық округіне 23 567,0 мың теңге;
- Ырғызбай ауылдық округіне 28 775,0 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 537 579,5 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.

О внесении изменений и дополнении в решение маслихата района Ақсуат области Абай от 15 сентября 2022 года № 7/2-VII "О бюджете района Ақсуат на 2022 - 2024 годы"
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 28 октября 2022 года № 9/2-VII
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Ақсуат области Абай "О бюджете района Ақсуат на 2022-2024 годы" от 15 сентября 2022 года № 7/2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 172443) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 413 133,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 302 890,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 109 743,2 тысяч тенге;
2) затраты – 2 413 133,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 343,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91 890,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 547,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -40 343,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 343,0 тысяч тенге;
поступление займов – 91 890,0 тысяч тенге;
погашение займов – 51 547,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге."
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения 1 к настоящему решению.
Решение дополнить нижеследующими пунктами:
"5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 280 954,0 тысяч тенге, в том числе:
Аксуатскому сельскому округу 52 448,0 тысяч тенге;
Кокжыринскому сельскому округу 33 453,0 тысяч тенге;
Кумкольскому сельскому округу 30 169,0 тысяч тенге;
Кызыл-кесикскому сельскому округу 34 475,0 тысяч тенге;
Ойшиликскому сельскому округу 27 653,0 тысяч тенге;
Екпинскому сельскому округу 25 926,0 тысяч тенге;
Киндиктинскому сельскому округу 24 488,0 тысяч тенге;
Сатпаевскому сельскому округу 23 567,0 тысяч тенге;
Ыргызбайскому сельскому округу 28 775,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 537 579,5 тысяч тенге.

7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 4-ші қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 5-ші қосымшаға сәйкес нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 6-шы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін кредит– 91 890,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін."

7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2022 год, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме – 91 890,0 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов."

17 473,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 473,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 742,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 731,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
700 452,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
313 483,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
313 483,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
313 483,0
2
Әлеуметтiк көмек
379 525,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
379 525,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
152 037,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 750,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
941,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 337,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 669,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134 785,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
38 990,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11 979,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 037,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
7 444,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 444,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 641,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 803,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
245 200,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
203 400,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі

17 473,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 473,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 742,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 731,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
700 452,5
1
Социальное обеспечение
313 483,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
313 483,0
005
Государственная адресная социальная помощь
313 483,0
2
Социальная помощь
379 525,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
379 525,0
002
Программа занятости
152 037,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 750,0
006
Оказание жилищной помощи
941,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 337,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 669,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134 785,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
38 990,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
11 979,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 037,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
7 444,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 444,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
4 641,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 803,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
245 200,0
1
Жилищное хозяйство
203 400,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)