2023-2025 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 29/17-VII шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 – баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 189 136,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 120 144,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 767,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 049 724,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 224 963,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22 215,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 535,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -58 041,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 58 041,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 51 750,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 535,0 мың теңге;

О бюджете Бескарагайского района на 2023-2025 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата области Абай от 26 декабря 2022 года № 29/17-VII.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескарагайского района на 2023-2025 годы согласно приложений 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 189 136,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 120 144,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 767,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 049 724,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 224 963,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 215,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 535,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -58 041,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58 041,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 51 750,0 тысяч тенге;
погашение займов – 29 535,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 826,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 08.12.2023 № 10/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихаты сессиясының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 11/66-VII шешімімен белгіленген, 2023 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқару қабылдансын.

используемые остатки бюджетных средств – 35 826,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата области Абай от 08.12.2023 № 10/2- VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Принять к исполнению на 2023 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов, установленные решением сессии маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" от 14 декабря 2022 года №11/66-VII.

3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялар көлемі 1 060 051,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2023 жылға арналған резерві 21 385,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесқарағай аудандық мәслихатының хатшысы М. Абылгазинова
Бесқарағай аудандық
мәслихатының

3. Учесть в районном бюджете на 2023 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 1 060 051,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 21 385,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Бескарагайского районного маслихата М. Абылгазинова
Приложение 1 к решению
Бескарагайского районного
маслихата

159331,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40832,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
800,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40895,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1903,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
229685,5
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
14120,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
39194,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41964,8
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79495,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79495,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45989,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2500,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29006,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
2790671,4
1
Тұрғын үй шаруашылық
1115918,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1115918,4
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
33558,4
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
1082360,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1651316,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1651316,8
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
213674,7
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

159331,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40832,0
006
Оказание жилищной помощи
800,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40895,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1903,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
229685,5
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
14120,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
39194,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41964,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79495,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79495,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45989,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2500,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29006,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2790671,4
1
Жилищное хозяйство
1115918,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1115918,4
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
33558,4
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1082360,0
2
Коммунальное хозяйство
1651316,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1651316,8
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
213674,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах