Бородулиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 қарашадағы № 23-3-VII шешімі
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2-VII "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 162610 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3883243,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1799440 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9596,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдер – 2074207,2 мың теңге;
2) шығындар – 4135382,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41417 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50473 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 16312 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 16312 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 309867,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 309867,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 91890 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 50473 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 268450,9 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 31934,9 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 12-2-VII "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 28 ноября 2022 года № 23-3-VII
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 12-2-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 162610) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3883243,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1799440 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9596,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 2074207,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4135382,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41417 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50473 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16312 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 16312 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 309867,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 309867,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 91890 тысяч тенге;
погашение займов – 50473 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 268450,9 тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 31934,9 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 323392 мың теңге сомасында көзделсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер 146091,8 мың теңге сомасында көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы У. Майжанов
Бородулиха
аудандық мәслихатының

"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 323392 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 146091,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата У. Майжанов
Приложение к решению
Бородулихинского
районного маслихата

16282,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14311,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1971
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
748182
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
107524
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
107524
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
107524
2
Әлеуметтік көмек
599653
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
599653
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
187628
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
54188
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
16576
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3316
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
50755
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
220159
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
14535
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52496
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41005
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
41005
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2403
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
38602
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
637933,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
15312,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15312,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
131
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
15181,8
2
Коммуналдық шаруашылық
621620,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

16282,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14311,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1971
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
748182
1
Социальное обеспечение
107524
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
107524
010
Государственная адресная социальная помощь
107524
2
Социальная помощь
599653
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
599653
004
Программа занятости
187628
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
54188
007
Оказание жилищной помощи
16576
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3316
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50755
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
220159
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
14535
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52496
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41005
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
41005
018
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2403
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
38602
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
637933,7
1
Жилищное хозяйство
15312,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15312,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
131
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
15181,8
2
Коммунальное хозяйство
621620,9
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)