"Үржар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 12-162/VII "2022-2024 жылдарға арналған Үржар ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 21-333/VII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 22.12.2022 № 22-366/VII шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 22.12.2022 № 22-366/VII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Үржар аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Үржар ауданының бюджеті туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы №12-162/VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 25994 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 243 516,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 259 232,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 569,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 987,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 943 728,5 мың теңге;
2) шығындар – 11 255 114,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 168,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 195,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 027,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 042 766,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 042 766,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 64 195,0 мың теңге;

О внесении изменения в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 12-162/VII
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 30 ноября 2022 года № 21-333/VII. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 22.12.2022 № 22-366/VII.
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 22.12.2022 № 22-366/VII (вводится в действие с 01.01.2023)
Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 12-162/VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25994) следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 243 516,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 259 232,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 569,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 987,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 943 728,5 тысяч тенге;
2) затраты – 11 255 114,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 168,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 195,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 027,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 042 766,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 042 766,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 64 195,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 33 027,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 011 598,2 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының хатшысы К. Карашев
Үржар аудандық мәслихатының
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 21-333/VII шешіміне
1 қосымша
Үржар аудандық мәслихатының

погашение займов – 33 027,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 011 598,2 тенге.";
приложение 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Урджарского районного маслихата К. Карашев
Приложение 1
к решению Урджарского
районного маслихата
от 30 ноября 2022 года
№ 21-333/VII
Приложение 1
к решению Урджарского
районного маслихата

5 026,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 026,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 387 863,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
502 691,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
502 691,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
502 691,0
2
Әлеуметтiк көмек
832 280,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
832 280,8
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
344 030,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
117 902,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 689,8
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 051,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
95 360,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
108 259,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
47 159,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
105 830,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52 892,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
52 892,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 494,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
48 398,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 349 702,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
650 886,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
465 900,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
465 900,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
184 986,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
178 386,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 525 229,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

5 026,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 026,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 387 863,8
1
Социальное обеспечение
502 691,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
502 691,0
010
Государственная адресная социальная помощь
502 691,0
2
Социальная помощь
832 280,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
832 280,8
004
Программа занятости
344 030,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
117 902,0
007
Оказание жилищной помощи
6 689,8
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 051,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
95 360,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
108 259,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47 159,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
105 830,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52 892,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
52 892,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 494,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
48 398,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 349 702,3
1
Жилищное хозяйство
650 886,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
465 900,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
465 900,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
184 986,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
178 386,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 600,0
2
Коммунальное хозяйство
1 525 229,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3 000,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
3 000,0
6
Жер қатынастары
38 667,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 667,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 667,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
11 593,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11 593,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11 593,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 796,2
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
68 796,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
68 796,2
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
68 796,2
12
Көлiк және коммуникация
2 860 959,3
1
Автомобиль көлiгi
2 843 534,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 843 534,6
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 266 014,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 131 920,6
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
445 600,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
17 424,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 424,7
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
17 424,7
13
Басқалар
725 506,1
9
Басқалар
725 506,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
704 665,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
704 665,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
0,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 841,1
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0,0

3 000,0
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
3 000,0
6
Земельные отношения
38 667,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 667,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38 667,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
11 593,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11 593,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11 593,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 796,2
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
68 796,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
68 796,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
68 796,2
12
Транспорт и коммуникации
2 860 959,3
1
Автомобильный транспорт
2 843 534,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 843 534,6
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 266 014,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 131 920,6
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
445 600,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
17 424,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 424,7
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
17 424,7
13
Прочие
725 506,1
9
Прочие
725 506,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
704 665,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
704 665,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
0,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 841,1
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0,0