Көкпекті аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2 "2022-2024 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 26-2 шешімі
Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Көкпекті аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26206 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –3 576 749,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 121 931,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 241,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 444 575,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 644 727,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 652,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90 872,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 220,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 673,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 673,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 90 872,5 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кокпектинского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 12-2 "О Кокпектинском районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 2 декабря 2022 года № 26-2
Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокпектинского районного маслихата "О Кокпектинском районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 12-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26206) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кокпектинский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 576 749,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 121 931,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 241,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 444 575,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3 644 727,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 652,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90 872,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 220,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -673,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 673,8 тысяч тенге:
поступление займов – 90 872,5 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 22 220,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 67 978,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көкпекті аудандық мәслихат хатшысы Т. Сарманов
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 26-2 шешіміне 1 қосымша
Көкпекті
аудандық мәслихатының

погашение займов – 22 220,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 67 978,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кокпектинского районного маслихата Т. Сарманов
Приложение 1
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 2 декабря 2022 года
№ 26-2
Приложение 1
к решению Кокпектинского
районного маслихата

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
0,0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-673,8
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
673,8
Қарыздар түсімі
90 872,5
7
Қарыздар түсімдері
90 872,5
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
90 872,5
2
Қарыз алу келісім-шарттары
90 872,5
Қарыздарды өтеу
22 220,0
16
Қарыздарды өтеу
22 220,0
1
Қарыздарды өтеу
22 220,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
22 220,0
008
Жергілікті атқарушы органның  жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
22 220,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
67 978,7
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
67 978,7
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
67 978,7
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 26-2 шешіміне 2 қосымша
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 12-2 шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
№
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға бағытталған шараларды жүзеге асырғаны үшін, соның ішінде:
14 098,0
-көшіп-қонуға субсидиялар
1 486,0
- қоныс аударушылар және қандастар үшін тұрғын үй жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге субсидиялар
1 212,0
- бірінші жұмыс орны
400,0
- жұмыс кадрларын сұранысқа ие мамандықтар бойынша қысқа мерзімді оқытуға
11 000,0
2
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдауға:
2 368,0
-мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге
580,0
-протездеу бойынша медициналық қызметтер көрсету және протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануды үйрету үшін
1 788,0
3
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге
15 290,0
- азаматтардың кейбір санаттарына (ҰОС қатысушылары, ҰОС мүгедектігі бар адамдарға, ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға және ҰОС мүгедектігі бар адамдарға, жауынгерлердің жесірлері)
2 549,0
- ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектігі бар адамдарға
1 500,0
- 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге кемінде алты ай және ҰОС жылдары тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған
600,0
- 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейін кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет еткен) және ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге

495
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
0,0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-673,8
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
673,8
Поступление займов
90 872,5
7
Поступления займов
90 872,5
01
Внутренние государственные займы
90 872,5
2
Договоры займа
90 872,5
Погашение займов
22 220,0
16
Погашение займов
22 220,0
1
Погашение займов
22 220,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
22 220,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
22 220,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
67 978,7
01
Остатки бюджетных средств
67 978,7
1
Свободные остатки бюджетных средств
67 978,7
Приложение 2
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 2 декабря 2022 года
№ 26-2
Приложение 4
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 12-2
Целевые текущие трансферты из областного бюджета на 2022 год
№
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
На реализацию мероприятий, направленных на развитие продуктивной занятости, в том числе:
14 098,0
-субсидии на переезд
1 486,0
-субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
1 212,0
-первое рабочее место
400,0
-на краткосрочное обучение рабочих кадров по востребованным профессиям
11 000,0
2
На социальную поддержку лиц с инвалидностью:
2 368,0
-на обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
580,0
-на предоставление медицинских услуг по протезированию и обеспечению протезно-ортопедическими средствами и обучению пользования ими
1 788,0
На социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан
15 290,0
-некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, лицам с инвалидностью ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и лицам с инвалидностью ВОВ, вдовам воинов)
2 549,0
-участникам ВОВ, лицам с инвалидностью ВОВ
1 500,0
- проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
600,0
3
-на оказание единовременной материальной помощи проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ

1 550,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған және 1, 2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен наградталған көп балалы аналарға
4 794,0
-төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға
3 385,0
- 1941 жылғы 22 маусым-1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО ордендерімен және медальдарымен наградталмаған
912,0
Барлығы
31 756,0
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 26-2 шешіміне 3 қосымша
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 12-2 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
№
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға

1 550,0
многодетным матерям награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
4 794,0
- многодетным матерям, имеющим четыре и более совместно проживающих несовершенолетних детей
3 385,0
- проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ
912,0
Итого
31 756,0
Приложение 3
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 2 декабря 2022 года
№ 26-2
Приложение 5
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 24 декабря 2021 года
№ 12-2
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета на 2022 год
№
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
На развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"