Жамбыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 3 қазандағы № 23-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы №13-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26207 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін;
1) "кірістер – 18 692 535 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер – 4 045 186 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 372 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 99 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 537 977 мың теңге.
2) шығындар – 19 381 397 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 67 285 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 867 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 680 968 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –680 968 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22 973 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 27 декабря 2021 года №13-2 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 3 октября 2022 года № 23-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года №13-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26207) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакций:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) "доходы – 18 692 535 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 045 186 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 372 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 537 977 тысяч тенге.
2) затраты – 19 381 397 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 67 285 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 867 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 680 968 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 680 968 тысяч тенге:
поступление займов – 22 973 тысяч тенге;

6624
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54940
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету
68088
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
120429
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162758
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51658
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1305
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
696
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
97199
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
143
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10757
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1926356
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1202231
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
14034
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1188197
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1283
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1283
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
412000
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
412000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
274314
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
94000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
180314
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36528
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру

6624
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54940
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
68088
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
120429
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162758
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51658
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1305
021
Капитальные расходы государственного органа
696
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
97199
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
143
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
10757
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1926356
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1202231
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
14034
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1188197
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1283
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1283
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
412000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
412000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
274314
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
94000
028
Развитие коммунального хозяйства
180314
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36528
015
Освещение улиц населенных пунктов

111123
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14739
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14739
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
41226
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40099
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1127
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22376
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
22376
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32032
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28602
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
430
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
750
057
Үй жануарларына арналған баспаналарды уақытша ұстау пункттерін ұстау
750
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
115849
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
115849
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
34982
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу
80437
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
430
12
Көлік және коммуникация
253587
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
253587
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
74024
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
179563
13
Басқалар
970308
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
8500
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
8500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
121825
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

111123
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14739
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14739
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
41226
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
40099
006
Капитальные расходы государственного органа
1127
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22376
010
Развитие объектов сельского хозяйства
22376
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
32032
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28602
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
3000
007
Капитальные расходы государственного органа
430
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
750
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
750
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
115849
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
115849
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
34982
013
Разработка схем градостроительного развития территорий района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
80437
015
Капитальные расходы государственного органа
430
12
Транспорт и коммуникации
253587
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
253587
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
74024
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
179563
13
Прочие
970308
452
Отдел финансов района (города областного значения)
8500
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
121825
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"