"2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 4 шілдедегі № 25-2 шешімі
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26324 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 469 534 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 182 770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78 997 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 209 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 998 267 мың теңге;
2) шығындар – 28 590 675 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 408 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер-110 268 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-53 860 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кордайского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 18-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 4 июля 2022 года № 25-2
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кордайского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 18-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26324) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 28 469 534 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 182 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78 997 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала-209 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 998 267 тысяч тенге;
2) затраты –28 590 675 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 408 тысяч тенге, в том числе
бюджетные кредиты-110 268 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов- 53 860 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

1839
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
132760
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46074
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3399
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
15807
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8121
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
40000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19359
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
41198
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41198
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1138951
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42038
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29015
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1067898
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
22896
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22896
02
Қорғаныс
24202
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6746
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6746
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17456
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17456
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
55500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
55500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2193896
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
450273
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
450273
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1556425
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1129195
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

1839
452
Отдел финансов района (города областного значения)
132760
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
46074
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3399
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
15807
018
Капитальные расходы государственного органа
8121
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
40000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19359
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
41198
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
41198
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1138951
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42038
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29015
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1067898
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
22896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22896
02
Оборона
24202
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6746
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6746
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17456
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17456
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
55500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
55500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2193896
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
450273
005
Государственная адресная социальная помощь
450273
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1556425
002
Программа занятости
1129195
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

44232
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
871
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84963
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11288
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
113371
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
60602
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
111903
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
187198
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55159
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
112584
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6521
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11634
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5432513
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1148541
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1053993
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
86548
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
8000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4278312
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
37971
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
39747
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
4200594
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5660
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
614
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
5046
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1086750
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

44232
006
Оказание жилищной помощи
871
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84963
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11288
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113371
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
60602
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
111903
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
187198
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55159
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
112584
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6521
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11634
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5432513
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1148541
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1053993
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
86548
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
8000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4278312
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
37971
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
39747
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4200594
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5660
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
614
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5046
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1086750
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

39504
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
51815
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30902
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
20133
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
780
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
99320
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
99320
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
73630
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
15000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10690
12
Көлiк және коммуникация
347979
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
347979
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
170000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
177979
13
Басқалар
1567766
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
30615
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
30615
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
247911
052
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
247911
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1289240
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1289240
14
Борышқа қызмет көрсету
67
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлім
67
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
67
15
Трансферттер
15154903
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
15154903
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
318
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттің ағымды нысаналы трансферттер
14624302
038
Субвенциялар
419037
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

39504
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
51815
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30902
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
20133
007
Капитальные расходы государственного органа
780
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
99320
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
99320
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
73630
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
15000
015
Капитальные расходы государственного органа
10690
12
Транспорт и коммуникации
347979
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
347979
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
170000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
177979
13
Прочие
1567766
452
Отдел финансов района (города областного значения)
30615
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
30615
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
247911
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
247911
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1289240
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1289240
14
Обслуживание долга
67
452
Отдел финансов района (города областного значения)
67
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
67
15
Трансферты
15154903
452
Отдел финансов района (города областного значения)
15154903
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
318
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
14624302
038
Субвенции
419037
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан