2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 33-3 шешімі
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 15 292 675 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 447 538 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 111 294 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 203 382 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 530 461 мың теңге;
2) шығындар – 15 326 642 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 963 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 82 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 66 837 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 15 621 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15 621 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -65 551 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65 551 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 82 800 мың теңге; қарыздарды өтеу – 59 369 мың теңге;
7)бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 120 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 12.12.2023 №14-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылғы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 623 533 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2023 жылғы аудандық бюджеттен ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенция 681 613 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі – 26 762 мың теңге;
Ауқатты ауылдық округі – 35 275 мың теңге;
Бетқайнар ауылдық округі – 31 243 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 43 644 мың теңге;
Қақпатас ауылдық округі – 32 249 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округі – 31 287 мың теңге;
Қарасай ауылдық округі – 32 569 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі – 36 793 мың теңге;
Қасық ауылдық округі – 34 561 мың теңге;
Кенен ауылдық округі – 28 614 мың теңге;
Қордай ауылдық округі – 66 195 мың теңге;
Масаншы ауылдық округі – 42 789 мың теңге;
Ноғайбай ауылдық округі – 25 391 мың теңге;
Отар ауылдық округі – 40 598 мың теңге;
Сарыбұлақ ауылдық округі – 39 965 мың теңге;

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2022 года № 33-3
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 15 292 675 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 447 538 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 111 294 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 203 382 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 530 461 тысяч тенге;
2) затраты – 15 326 642 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 15 963 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты - 82 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов- 66 837 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами –15 621 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15 621 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -65 551 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 551 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82 800 тысяч тенге;
погашение займов – 59 369 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 42 120 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 12.12.2023 №14-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 3 623 533 тысяч тенге.
3. Установить на 2023 год объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельского округа, в сумме 681 613 тысяч тенге, в том числе:
Алгинский сельский округ – 26 762 тысяч тенге;
Аухаттинский сельский округ – 35 275 тысяч тенге;
Беткайнарский сельский округ – 31 243 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 43 644 тысяч тенге;
Какпатасский сельский округ – 32 249 тысяч тенге;
Каракемерский сельский округ – 31 287 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ – 32 569 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ – 36 793 тысяч тенге;
Касыкский сельский округ – 34 561 тысяч тенге;
Кененский сельский округ – 28 614 тысяч тенге;
Кордайский сельский округ – 66 195 тысяч тенге;
Масанчинский сельский округ – 42 789 тысяч тенге;
Ногайбайский сельский округ – 25 391 тысяч тенге;
Отарский сельский округ – 40 598 тысяч тенге;
Сарыбулакский сельский округ – 39 965 тысяч тенге;

Сортөбе ауылдық округі – 55 695 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 36 571 мың теңге;
Сулұтөр ауылдық округі – 19 436 мың теңге;
Үлкен Сулұтөр ауылдық округі – 21 976 мың теңге.
4. 2023 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 44 200 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2023 жылға көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сортобинский сельский округ – 55 695 тысяч тенге;
Степновский сельский округ – 36 571 тысяч тенге;
Сулуторский сельский округ – 19 436 тысяч тенге;
Улкен Сулуторский сельский округ – 21 976 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 44 200 тысяч тенге.
5. Распределение сумм целевых трансфертов на 2023 год бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

5516
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5516
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21910
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
21910
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
104351
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
104351
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
104351
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1640020
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
270191
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
270191
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1043735
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
567859
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
88559
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
798
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85420
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9917
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
159725
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
48996
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82461
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326094
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63887
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1205
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1525
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
321
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

5516
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5516
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21910
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
21910
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
104351
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
104351
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
104351
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1640020
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
270191
005
Государственная адресная социальная помощь
270191
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1043735
002
Программа занятости
567859
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
88559
006
Оказание жилищной помощи
798
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85420
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9917
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
159725
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
48996
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82461
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326094
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63887
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1205
021
Капитальные расходы государственного органа
1525
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
321
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

51261
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
51261
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
107170
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24598
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1976
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
80596
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
136264
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35857
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
100407
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1283583
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1283583
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1283583
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
456202
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
63318
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60165
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3153
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
293098
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
293098
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
50655
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50655
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
49131
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36202
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3330
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9599
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
399959
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
399959
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
250021
013
Аудан аумағында қала құрысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық облыстық маңызы бар қаланың, кенттердің және өзгеде ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу

51261
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
51261
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
107170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
24598
010
Капитальные расходы государственного органа
1976
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
80596
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
136264
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35857
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
100407
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1283583
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1283583
036
Развитие газотранспортной системы
1283583
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
456202
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
63318
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
60165
006
Капитальные расходы государственного органа
3153
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
293098
010
Развитие объектов сельского хозяйства
293098
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
50655
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50655
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
49131
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
36202
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3330
007
Капитальные расходы государственного органа
9599
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
399959
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
399959
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
250021
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов