Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 18 сәуірдегі № 23-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы және "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы №12-5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 4 сәуіріндегі №15-5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №27593 болып тіркелген) негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №19-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26164 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2,3 –қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер –16649693 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2194645 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –118000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14336898 мың теңге;
2) шығындар –16784364 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –119521 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –165402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 45881 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -254192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –254192 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -165402 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 134671 мың теңге".
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №19-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 18 апреля 2022 года № 23-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата №15-5 от 4 апреля 2022 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 13 декабря 2021 года №12-5 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27593) районный маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №19-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26164) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 16649693 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –2194645 тысяч тенге;
неналоговые поступления –150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 118000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14336898 тысяч тенге;
2) затраты – 16784364 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –119521 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 165402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –45881 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 254192 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 254192 тысяч тенге;
поступление займов -165402тысяч тенге;
погашение займов -45881 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -134671 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

33336
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
765968
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28927
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20999
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7928
02
Қорғаныс
9586
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9586
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
852
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс- шаралар
8734
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1642006
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
533860
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
533860
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
948886
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
612098
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48995
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
121922
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4687
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
27542
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34041
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
95901
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159260
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

33336
013
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
765968
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28927
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
20999
003
Капитальные расходы государственного органа
7928
02
Оборона
9586
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9586
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
852
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
8734
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
13000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1642006
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
533860
005
Государственная адресная социальная помощь
533860
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
948886
002
Программа занятости
612098
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48995
006
Оказание жилищной помощи
3700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
121922
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4687
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27542
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34041
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
95901
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159260
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21598
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
106714
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44111
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
62537
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
66
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
92204
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
44240
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44240
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25712
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25212
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
22252
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
22252
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31083
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31083
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31083
12
Көлік және коммуникация
110735
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110735
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
83515
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
15220
13
Басқалар
16046
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1046
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1046
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
15000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15000
14
Борышқа қызмет көрсету
61

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21598
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
106714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
44111
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
62537
006
Капитальные расходы государственного органа
66
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
92204
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
44240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
44240
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25712
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25212
007
Капитальные расходы государственного органа
500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
22252
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22252
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31083
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31083
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города
31083
12
Транспорт и коммуникации
110735
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110735
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
12000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
83515
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
15220
13
Прочие
16046
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1046
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1046
452
Отдел финансов района (города областного значения)
15000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15000
14
Обслуживание долга
61