Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 8 шілдедегі № 28-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы және "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12-5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 22 маусымындағы № 18-5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28626 болып тіркелген) негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 19-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26164 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 –қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер –18115330 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2701411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –118000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15295769 мың теңге;
2) шығындар –18250001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –119521 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –165402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 45881 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 19-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 8 июля 2022 года № 28-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата № 18-5 от 22 июня 2022 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 12-5 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28626) районный маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 19-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26164) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 18115330 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –2701411 тысяч тенге;
неналоговые поступления –150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 118000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15295769 тысяч тенге;
2) затраты – 18250001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –119521 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 165402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –45881 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -254192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –254192 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -165402 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 134671 мың теңге".
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық мәслихат
хатшысы М.Көкрекбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2022 жылғы 8 шілдедегі
№ 28-2 шешіміне қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

5) дефицит бюджета (профицит) – - 254192 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 254192 тысяч тенге;
поступление займов -165402тысяч тенге;
погашение займов -45881 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -134671 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата
Меркенского района М.Кокрекбаев
Приложение к решению
маслихата Меркенского района
от 8 июля 2022 года №28-2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

1045369
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131030
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
901639
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
29927
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21999
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7928
02
Қорғаныс
12099
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12099
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
852
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11247
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
22361
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22361
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22361
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2147279
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
536097
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
536097
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1445889
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1054391
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50910
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
127850
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4687
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
27542
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34041
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
142768
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

1045369
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
131030
013
Капитальные расходы государственного органа
12700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
901639
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
29927
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21999
003
Капитальные расходы государственного органа
7928
02
Оборона
12099
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12099
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
852
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11247
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
22361
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22361
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22361
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2147279
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
536097
005
Государственная адресная социальная помощь
536097
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1445889
002
Программа занятости
1054391
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50910
006
Оказание жилищной помощи
3700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
127850
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4687
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27542
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34041
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
142768
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17500
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17500
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
22799
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22799
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
114614
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44111
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
70437
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
66
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
115138
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
45174
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45174
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47712
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47212
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
22252
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
22252
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40357
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40357
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40357
12
Көлік және коммуникация
135735
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
135735
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
108515
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
15220
13
Басқалар
351626
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17500
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17500
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
22799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
22799
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
114614
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
44111
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
70437
006
Капитальные расходы государственного органа
66
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
115138
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
45174
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
45174
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47712
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
47212
007
Капитальные расходы государственного органа
500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
22252
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22252
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40357
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40357
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40357
12
Транспорт и коммуникации
135735
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
135735
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
12000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
108515
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
15220
13
Прочие
351626
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)