Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 33-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы және "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы №12-5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 қыркүйегіндегі №20-3 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №29633 болып тіркелген) негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы №19-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26164 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 –қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 18583306 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3423595 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35766 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15092945 мың теңге;
2) шығындар – 18717977 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119521 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 165402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45881 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -254192 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 254192 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 165402 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 134671 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 24 декабря 2021 года №19-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 26 сентября 2022 года № 33-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата №20-3 от 8 сентября 2022 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 13 декабря 2021 года №12-5 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №29633) районный маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года №19-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26164) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 18583306 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3423595 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35766 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15092945 тысяч тенге;
2) затраты – 18717977 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119521 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 165402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45881 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -254192 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 254192 тысяч тенге;
поступление займов –165402 тысяч тенге;
погашение займов – 45881 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –134671 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

71119
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
44280
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43372
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
908
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
988925
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97030
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
879195
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30427
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22499
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7928
02
Қорғаныс
14754
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14754
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1852
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12902
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
64573
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64573
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
64573
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2071475
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
494406
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
493751
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
655
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1388410
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1014391
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50910
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113850
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4687
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

71119
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
44280
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
43372
004
Капитальные расходы государственного органа
908
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
988925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
97030
013
Капитальные расходы государственного органа
12700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
879195
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30427
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22499
003
Капитальные расходы государственного органа
7928
02
Оборона
14754
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14754
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1852
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12902
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
64573
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64573
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
64573
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2071475
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
494406
005
Государственная адресная социальная помощь
493751
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
655
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1388410
002
Программа занятости
1014391
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50910
006
Оказание жилищной помощи
3700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113850
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4687
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому