2023-2025 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 40-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. 1-1. Ақтоған ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
Кірістер – 248658 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11916 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 390 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 236352 мың теңге;
шығындар – 251915 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -3257 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3257 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3257 мың теңге.
"1-2. Жамбыл ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 299152 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 57500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3810 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 234467 мың теңге;
шығындар – 319569 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -20417 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 20417 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-20417 мың теңге.
1-3. Меркі ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 410111 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 121578 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 287199 мың теңге;
шығындар – 416228 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -6117 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 6117 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-6117 мың теңге.

О бюджете сельских округов Меркенского района на 2023-2025 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 28 декабря 2022 года № 40-2
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1-1. Утвердить бюджет Актоганского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы – 248658 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11916 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 390 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 236352 тысяч тенге;
затраты – 251915 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -3257 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3257 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3257 тысяч тенге.
1-2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы – 299152 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 57500 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3810 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 237842 тысяч тенге;
затраты – 319569 тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -20417 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 20417 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 20417 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
1-3. Утвердить бюджет Меркенского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы – 410111 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 121578 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 287199 тысяч тенге;
затраты – 416228 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – - 6117 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 6117 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6117 тысяч тенге.

1-14. Аспара ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 14-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 78008 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1600 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 73007 мың теңге;
шығындар – 79518 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1510 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1510 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1510 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 11.12.2023 № 15-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1-14. Утвердить бюджет Аспаринского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложению 14 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
доходы – 78008 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 73007 тысяч тенге;
затраты – 79518 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – -1510 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1510 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1510 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2023 №15-2 (вводится в действие с 01.01.2023).

2. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
3. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет ресурстарында жариялауды жетінші шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік –экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

2. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2023 год не предусмотрены.
3. В бюджете сельских округов на 2023 год предусмотреть суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию шестого созыва районного маслихата по вопросам социально- экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.