2023-2025 жылдарға арналған Мойынқұм ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 25-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1.1. Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 231 257 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 206 142 мың теңге;
2) шығындар – 238 318 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 061 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 061 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 061 мың теңге.
1.2. Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 85 746 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 921 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 75 825 мың теңге;
2) шығындар – 87 930 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 184 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 184 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 184 мың теңге.
1.3. Кенес ауылдық округі бойынша:

О бюджете сельских округов Мойынкумского района на 2023 - 2025 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2022 года № 25-2
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1.1. По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 231 257 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления– 25 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления- 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 206 142 тысяч тенге;
2) затраты – 238 318 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 061тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7061 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 061 тысяч тенге.
1.2. По Берликскому сельскому округу:
1) доходы– 85 746 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления– 9 921 тысяч тенге;
неналоговые поступления- 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75 825 тысяч тенге;
2) затраты – 87 930 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 184 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 184 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств–2 184 тысяч тенге.
1.3. По Кенесскому сельскому округу:

Ұланбел ауылдық округіне – 24 890 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне – 48 849 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне – 23 910 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 25 686 мың теңге;
Қызылотау ауылдық округіне – 25 222 мың теңге;
Қызылтал ауылдық округіне – 26 576 мың теңге;
Биназар ауылдық округіне – 27 923 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне – 31 593 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 35 490 мың теңге;
Ақбақай ауылдық округіне – 20 780 мың теңге;

Уланбельскому сельскому округу – 24 890 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 48 849 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 23 910 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 25 686 тысяч тенге;
Кызылотаускому сельскому округу – 25 222 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 26 576 тысяч тенге;
Биназарскому сельскому округу – 27 923 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 31 593 тысяч тенге;
Мирненскому сельскому округу – 35 490 тысяч тенге;
Акбакайскому сельскому округу – 20 780 тысяч тенге;

Ақсүйек ауылдық округіне – 30 697 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне - 35 003 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Аксуекскому сельскому округу – 30 697 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 35 003 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете сельских округов на 2023 год суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.