2023-2025 жылдарға арналған Сарысу ауданының қала және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 38-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттері 1-3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға қала және әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Жаңатас қаласы бойынша
1) кірістер – 548490 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 85710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -105400 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 357080 мың теңге;
2) шығындар – 602024 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53534 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53534 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 53534 мың теңге.
2 тармақта:
Байқадам ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 150675 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 15147 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 135498 мың теңге;
2) шығындар – 153253 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2578 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2578 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2578 мың теңге.
3 тармақта:
Жайылма ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 97655 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 59367 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 38288 мың теңге;
2) шығындар – 98370 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -715 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 715 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 715 мың теңге.
4 тармақта:
Жаңаарық ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 108004 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 24156 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 83848 мың теңге;
2) шығындар – 109459 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1455 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1455 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1455 мың теңге.
5 тармақта:
Жаңаталап ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 63994 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 1611 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 62383 мың теңге;
2) шығындар – 64085 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -91 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 91 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 91 мың теңге.
6 тармақта:
Игілік ауылдық округі бойынша:

О бюджете города и сельских округов Сарысуского района на 2023-2025 годы
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 29 декабря 2022 года № 38-2
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города и сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложениям 1-3, в том числе на 2023 год по городу и каждому сельскому округу в следующих объемах:
По городу Жанатас:
1) доходы – 548490 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 85710 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 105400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 357080 тысяч тенге;
2) затраты – 602024 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 53534 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53534 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 53534 тысяч тенге.
в пункте 2:
По Байкадамскому сельскому округу:
1) доходы – 150675 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15147 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 135498 тысяч тенге;
2) затраты – 153253 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2578 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2578 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2578 тысяч тенге.
в пункте 3:
По Жайылминскому сельскому округу:
1) доходы – 97655 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59367 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 38288 тысяч тенге;
2) затраты – 98370 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 715 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 715 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 715 тысяч тенге.
в пункте 4:
По Жанаарыкскому сельскому округу:
1) доходы – 108004 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24156 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83848 тысяч тенге;
2) затраты – 109459 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1455 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1455 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1455 тысяч тенге.
в пункте 5:
По Жанаталапскому сельскому округу:
1) доходы – 63994 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1611 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62383 тысяч тенге;
2) затраты – 64085 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 91 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 91 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 91 тысяч тенге.
в пункте 6:
По Игиликскому сельскому округу:

1) кірістер – 106694 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 4222 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 102472 мың теңге;
2) шығындар – 107801 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1107 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1107 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1107 мың теңге.
7 тармақта:
Тоғызкент ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 71977 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 6480 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -136 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 65344 мың теңге;
2) шығындар – 75901 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3924 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3924 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 3924 мың теңге.
8 тармақта:
Түркістан ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 101716 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 4326 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97390 мың теңге;
2) шығындар – 103230 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1514 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1514 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1514 мың теңге.
9 тармақта:
Досбол ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 46158 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 1376 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 44782 мың теңге;
2) шығындар – 46870 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 712 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 712 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 712 мың теңге.
10 тармақта:
Қамқалы ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 53335 мың теңге, оның ішінде:
cалықтық түсімдер – 25305 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28030 мың теңге;
2) шығындар – 54787 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1452 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1452 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 1452 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 13.12.2023 №14-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылы аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 336 922 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жаңатас қаласына – 69 169 мың теңге;
Байқадам ауылдық округіне – 40 383 мың теңге;
Жайылма ауылдық округіне – 33 574 мың теңге;
Жаңаарық ауылдық округіне – 35 218 мың теңге;

1) доходы – 106694 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4222 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 102472 тысяч тенге;
2) затраты – 107801 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1107 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1107 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1107 тысяч тенге.
в пункте 7:
По Тогызкентскому сельскому округу:
1) доходы – 71977 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6480 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65344 тысяч тенге;
2) затраты – 75901 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3924 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3924 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3924 тысяч тенге.
в пункте 8:
По Туркестанскому сельскому округу:
1) доходы – 101716 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4326 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97390 тысяч тенге;
2) затраты – 103230 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1514 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1514 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1514тысяч тенге.
в пункте 9:
По Досболскому сельскому округу:
1) доходы – 46158 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1376 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44782 тысяч тенге;
2) затраты – 46870 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 712 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 712 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 712 тысяч тенге.
в пункте 10:
По Камкалинскому сельскому округу:
1) доходы – 53335 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25305 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28030 тысяч тенге;
2) затраты – 54787 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1452 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1452 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1452 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 13.12.2023 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме – 336 992 тысяч тенге, в том числе:
Городу Жанатас – 69 169 тысяч тенге;
Байкадамскому сельскому округу – 40 383 тысяч тенге;
Жайылминскому сельскому округу – 33 574 тысяч тенге;
Жанаарыкскому сельскому округу – 35 218 тысяч тенге;

Жаңаталап ауылдық округіне – 28 011 мың теңге;
Игілік ауылдық округіне – 32 348 мың теңге;
Тоғызкент ауылдық округіне – 26 302 мың теңге;
Түркістан ауылдық округіне – 28 828 мың теңге;
Досбол ауылдық округіне – 21 050 мың теңге;
Қамқалы ауылдық округіне – 22 039 мың теңге.
3. 2023 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламалары қаралмаған.
4. 2023 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.

Жанаталапскому сельскому округу – 28 011 тысяч тенге;
Игиликскому сельскому округу – 32 348 тысяч тенге;
Тогызкентскому сельскому округу – 26 302 тысяч тенге;
Туркестанскому сельскому округу – 28 828 тысяч тенге;
Досболскому сельскому округу – 21 050 тысяч тенге;
Камкалинскому сельскому округу – 22 039 тысяч тенге.
3. Бюджетные программы развития, направленные на реализацию инвестиционных проектов на 2023 год не предусмотрены.
4. Бюджетные программы, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2023 год не предусмотрены.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау және интернет-ресурстарда жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдарды құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2023 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық
мәслихат хатшысы А. Сейналиев
Сарысу аудандық мәслихатының
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№38-2 шешіміне 1-1 қосымша
2023 жылға арналған Жаңатас қаласы әкімі аппаратының бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения и размещения на интернет-ресурсах возложить на постоянную комиссию по административно-территориальной структуре районного маслихата, по вопросам социально-экономического развития территории, бюджета и местных налогов, по защите прав лиц.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Сарысуского
районного маслихата А. Сейналиев
Приложение 1-1 к решению
Сарысуского районного
маслихата от 29 декабря
2022 года №38-2
Бюджет аппарата акима города Жанатас на 2023 год