2023-2025 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 38-2 шешімі
Талас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ,15, 16 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер–1 432157 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –152 496 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 513 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер–0 теңге;
трансферттер түсiмі–1 279 148 мың теңге;
2) шығындар–1 454181 мың теңге;
3) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо–0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу–0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер–0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -22 024 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)–22 024 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары–22 024 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 08.12.2023 №12-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 579 579,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 114 268,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 39 007,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 36 828,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 39 008,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 35 572,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 35 308,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 49 337,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 34 812,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 34 158,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 29 539,0 мың теңге;

О бюджете города и сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 28 декабря 2022 года № 38-2
Маслихат Таласского района РЕШИЛ:
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"
1. Утвердить бюджет города и сельских округов Таласского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы –1 432 157 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 152 496 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 513 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 279 148 тысяч тенге;
2) затраты– 1 454 181 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 22 024 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –22 024 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств–22 024 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 08.12.2023 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2023 год в размере 579 579,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 114 268,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –39 007,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 36 828,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 39 008,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 35 572,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 35 308,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 49 337,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 34 812,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 34 158,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 29 539,0 тысяч тенге;

Кеңес ауылдық округіне – 35 892,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 38 645,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 28 440,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 28 765,0 мың теңге.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының
2022 жылғы 28 желтоқсандағы
№38-2 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Қаратау қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 08.12.2023 №12-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

Кенесскому сельскому округу – 35 892,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 38 645,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 28 440,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 28 765,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата К. Садубаев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 28 декабря 2022 года №38-2
Бюджет города Каратау на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 08.12.2023 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы