Шу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 33-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес және "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12-5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 33-2 шешімі негізінде (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29633 болып тіркелген) аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 19-3 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26185 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 23297760 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер–3857345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 113364 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76600 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19250451мың теңге.
2) шығындар – 23344727мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 204302 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 284859 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –80557 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 7129 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7129 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 7129 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -258398 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 258398 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 284859 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 80557 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54096 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 88000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 19-3 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 21 сентября 2022 года № 33-2
В соответствии со статьями 9, 109 бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата от 21 сентября 2022 года № 33-2 "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихатаот 13 декабря 2021 года № 12-5 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 29633) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 19-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26185) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 23297760 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3857345 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 113364 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76600 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19250451тысяч тенге.
2) затраты – 23344727 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 204302 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 284859 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80557 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7129 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7129 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 7129 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -258398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –258398 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 284859 тысяч тенге;
погашение займов – 80557 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54096 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
пункт 4 изложить в новой редакции:
Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 88 000 тысяч тенге.

4187
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18596
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25200
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
25200
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10000
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
10000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2335242
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
453356
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
453356
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1650013
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1139844
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43010
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8098
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
88097
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8234
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
175924
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
41706
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
145100
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
231873
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71425
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
447
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
148621
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11380
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

4187
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18596
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25200
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25200
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10000
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
10000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2335242
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
453356
005
Государственная адресная социальная помощь
453356
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1650013
002
Программа занятости
1139844
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43010
006
Оказание жилищной помощи
8098
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88097
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8234
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
175924
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
41706
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
145100
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
231873
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71425
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
447
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
148621
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11380
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

183656
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
182579
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1077
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
32635
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
32635
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
25903
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23903
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
194284
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91762
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
98571
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2140
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1811
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
261930
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
39279
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39279
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
156000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
156000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33399
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28899
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33252
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33252
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
150069
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
150069
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
75350
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

183656
006
Функционирование районных (городских) библиотек
182579
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1077
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
32635
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
32635
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
25903
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
23903
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
194284
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
91762
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
98571
006
Капитальные расходы государственного органа
2140
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1811
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
261930
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
39279
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39279
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения
156000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
156000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33399
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28899
004
Организация работ по зонированию земель
3000
007
Капитальные расходы государственного органа
1500
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
33252
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33252
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
150069
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
150069
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
75350
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов