Жезқазған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 14/117 "2022-2024 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 шілдедегі № 26/201 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы №14/117 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26111 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25891622 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14601795 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42649 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 693935 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10553243 мың теңге;
2) шығындар - 30034555 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 2898 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 4140035 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4140035 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 654673 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4794708 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 22 декабря 2021 года № 14/117 "О бюджете города Жезказган на 2022-2024 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 28 июля 2022 года № 26/201
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года №14/117 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26111) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 25891622 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14601795 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42649 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 693935 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10553243 тысяч тенге;
2) затраты – 30034555 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 2898 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 4140035 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4140035 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашения займов – 654673 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4794708 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:

"3. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдерінің құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 8809810 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияды жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының хатшысы А. Досанов
Жезқазған қалалық мәслихатының
2022 жылғы 28 шілдедегі
№ 26/201
шешіміне 1 қосымша
Жезқазған қалалық мәслихатының

"3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферы и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 8809810 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жезказганского городского маслихата А. Досанов
Приложение к решению 1
Жезказганского городского маслихата
от 28 июля 2022 года№ 26/201
Приложение к решению 1
Жезказганского городского маслихата

2022 жылғы 28 шілдедегі
№ 26/201
шешіміне 2 қосымша
Жезқазған қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 14/117
шешіміне 4 қосымша
2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
Барлығы:
8809810
оныңішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2315410
Нысаналы даму трансферттері
6494400
оның ішінде:
Ағымдағынысаналытрансферттер, оның ішінде:
2315410
1
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға, оның ішінде:
163213
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары( кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
80578
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
37485
шипажайлық-курорттық ем
45150
2
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға, оның ішінде:
361451
еңбекақы төлемін жарым-жартылай субсидиялау
25500
жастар практикасына
68056
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
5069
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар, оның ішінде:
101760
жастар практикасына
50880
қоғамдық жұмыстар
65788
күміс жасы
72593
бірінші жұмыс орны
22685
3
Жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
13528
4
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне, оның ішінде:
137335
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
106534
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
30801
5
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
189320
6
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
89973
7
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
39092
8
Мәдениет объектілерін ұстауға
55000
9
Спорт ұйымдарын ұстауға және жөндеуге
7070
10
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге, оның ішінде:
959428
жолдарды орташа жөндеу
959428
11
автобус субсидиялары

от 28 июля 2022 года
№ 26/201
Приложение 4 к решению
Жезказганского городского маслихата
от 22 декабря 2021 года
№ 14/117
Целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие на 2022 год
№ п/п
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
Всего:
8809810
в том числе:
Целевые текущие трансферты
2315410
Целевые трансферты на развитие
6494400
в том числе:
Целевые текущие трансферты, в том числе:
2315410
1
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
163213
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, со встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
80578
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spinabifida
37485
санаторно-курортное лечение
45150
2
На развитие продуктивной занятости, в том числе:
361451
частичное субсидирование заработной платы
25500
молодежная практика
68056
оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
5069
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, из них:
101760
молодежная практика
50880
общественные работы
65788
серебрянный возраст
72593
первое рабочее место
22685
3
На краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
13528
4
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
137335
выплату государственной адресной социальной помощи
106534
гарантированный социальный пакет детям
30801
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
189320
6
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
89973
7
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
39092
8
На содержание объектов культуры
55000
9
На содержание и ремонт организаций спорта
7070
10
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
959428
средний ремонт дорог
959428
11
Субсидирование автобусов