2023 - 2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 202 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 881 257 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 621 634 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 785 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 480 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 215 358 мың теңге;
2) шығындар – 8 511 923 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 630 666 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 630 666 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 630 666 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 08.11.2023 № 82 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 389 146 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Жәйрем кентіне – 368 788 мың теңге;
Шалғы кентіне – 20 358 мың теңге.

О городском бюджете на 2023-2025 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 28 декабря 2022 года № 202. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 881 257 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 621 634 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 785 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 480 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 215 358 тысяч тенге;
2) затраты – 8 511 923 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 630 666 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 630 666 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 630 666 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 08.11.2023 № 82 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2023 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Учесть в городском бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 389 146 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жайрем – 368 788 тысяч тенге;
поселку Шалгинский – 20 358 тысяч тенге.

4. 2023 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Кенттер бюджеттеріне берілетін көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу Қаражал қаласы әкімдігі қаулысының негізінде анықталады.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 86 278 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам поселков определяется на основании постановления акимата города Каражал.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2023 год в сумме 86 278 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

23031
006
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
17531
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5500
3
Ақпараттық кеңiстiк
83338
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
83338
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
28500
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
53538
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1300
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
85076
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
85076
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39275
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
43801
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
100000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
100000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
100000
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
100000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24200
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24200
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
24200
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24200
12
Көлiк және коммуникация
769320
1
Автомобиль көлiгi
757800
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
757800
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
120000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
637800
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
11520
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11520
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

23031
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
17531
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5500
3
Информационное пространство
83338
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
83338
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
28500
007
Функционирование районных (городских) библиотек
53538
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1300
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
85076
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
85076
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
39275
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
43801
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
100000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
100000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
100000
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
100000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24200
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24200
467
Отдел строительства района (города областного значения)
24200
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
24200
12
Транспорт и коммуникации
769320
1
Автомобильный транспорт
757800
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
757800
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
120000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
637800
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
11520
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
11520
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям