Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 15/91 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 қарашадағы № 33/214 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы №15/91 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №25927 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 503 758 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 358 991 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 107 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 88 143 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 002 517 мың теңге;
2) шығындар – 10 384 724 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 855 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 114 863 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 51 008 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 944 821 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 944 821 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 114 863 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 137 842 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 21 декабря 2021 года № 15/91 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 2 ноября 2022 года № 33/214
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 21 декабря 2021 года под №15/91 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №25927) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 503 758 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 358 991 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 54 107 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 88 143 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 002 517 тысяч тенге;
2) затраты – 10 384 724 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 855 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 114 863 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 51 008 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 944 821 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 944 821 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 114 863 тысяч тенге;
погашение займов – 137 842 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 967 800 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 6 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы Ө. Уалиев
2022 жылғы 2 қарашадағы №33/214
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2021 жылғы 21 желтоқсандағы №15/91
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств – 967 800 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Жанааркинского районного маслихата О. Уалиев
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 2 ноября 2022 года №33/214
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 21 декабря 2021 года №15/91
Бюджет района на 2022 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

63932
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24814
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
550
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
135805
2
Қаржылық қызмет
82183
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
82183
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24083
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1100
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
57000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
551743
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
372389
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51346
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1726
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10200
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
309117
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
154599
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60131
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
182
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6608
127
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

63932
003
Капитальные расходы государственного органа
24814
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
550
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
135805
2
Финансовая деятельность
82183
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
82183
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
24083
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1100
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
57000
9
Прочие государственные услуги общего характера
551743
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
372389
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
51346
013
Капитальные расходы государственного органа
1726
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10200
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
309117
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
154599
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
60131
015
Капитальные расходы государственного органа
182
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6608
127
Целевые текущие трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

62972
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35340
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
19670
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3500
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4462
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
69149
008
Cпорт объектілерін дамыту
69149
3
Ақпараттық кеңiстiк
81131
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
64131
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
64131
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
440772
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
380624
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20787
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4000
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
355837
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
60148
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28175
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4804
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
600
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу

62972
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
35340
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
19670
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3500
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4462
467
Отдел строительства района (города областного значения)
69149
008
Развитие объектов спорта
69149
3
Информационное пространство
81131
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
64131
006
Функционирование районных (городских) библиотек
64131
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
17000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
440772
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
380624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
20787
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
355837
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
60148
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28175
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4804
006
Капитальные расходы государственного органа
600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
600
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

25969
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97164
1
Ауыл шаруашылығы
31664
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
31664
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31664
6
Жер қатынастары
36328
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
36328
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24759
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8279
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2900
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
390
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
29172
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29172
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29172
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
505768
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
505768
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
486460
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24785
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
461675
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
19308
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19308
12
Көлiк және коммуникация
133957
1
Автомобиль көлiгi
130339
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
130339
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
90339
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
40000
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
3618
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

25969
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
97164
1
Сельское хозяйство
31664
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
31664
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
31664
6
Земельные отношения
36328
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
36328
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24759
004
Организация работ по зонированию земель
8279
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2900
007
Капитальные расходы государственного органа
390
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
29172
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29172
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29172
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
505768
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
505768
467
Отдел строительства района (города областного значения)
486460
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
24785
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
461675
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
19308
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
19308
12
Транспорт и коммуникации
133957
1
Автомобильный транспорт
130339
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
130339
022
Развитие транспортной инфраструктуры
90339
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
40000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3618
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)