2023-2025 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 195 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Жезді кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 443 499 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 981 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 438 518 мың теңге;
2) шығындар – 443 500 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 73 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Ұлытау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 378 037 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 264 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 357 773 мың теңге;
2) шығындар – 382 663 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 626 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 626 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 626 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 73 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджетах поселков, сельских округов на 2023-2025 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 29 декабря 2022 года № 195.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жезды на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 443 499 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 981 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 438 518 тысяч тенге;
2) затраты – 443 500 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 14.11.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Улытауского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 378 037 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 264 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 357 773 тысяч тенге;
2) затраты – 382 663 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 626 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 626 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 626 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 14.11.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 73 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2023-2025 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95 029 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 88 449 мың теңге;
2) шығындар – 92 035 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 14.11.2023 № 73 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 614 003 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 139 155 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 58 036 мың теңге;
Ақтас кентіне – 36 153 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 38 270 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 31 438 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 25 974 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 33 476 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 31 741 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 27 865 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 29 888 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 26 136 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 14.11.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
15. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 029 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88 449 тысяч тенге;
2) затраты – 92 035 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 14.11.2023 № 73 (вводится в действие с 01.01.2023).
16. Предусмотреть субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов на 2023 год в сумме 614 003 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 139 155 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 58 036 тысяч тенге;
поселок Актас – 36 153 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 38 270 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 31 438 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 25 974 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 33 476 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 31 741 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 27 865 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 29 888 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 26 136 тысяч тенге;

Жанкелді ауылдық округіне – 37 258 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 29 972 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 30 953 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 37 688 мың теңге.
17. 2023 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 46 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
18. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы А. Құрмансейітов
Ұлытау аудандық
мәслихатының XXVII
сессиясының 2022 жылғы
29 желтоқсандағы №195
шешіміне 1 қосымша
Жезді кентінің 2023 жылға арналған бюджеті

Жанкельдинский сельский округ – 37 258 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 29 972 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 30 953 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 37 688 тысяч тенге.
17. Установить в составе бюджетов поселков, сельских округов на 2023 год целевые трансферты согласно приложению 46.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата А. Құрменсейітов
Приложение 1
к решению XXVII сессии Улытауского
районного маслихата № 195 от
29 декабря 2022 года
Бюджет поселка Жезды на 2023 год