Облыстық бюджет және аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттердің арасындағы 2023-2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Жетісу облыстық мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-40 шешімі
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2025 дейін қолданылады - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 45-бабының 4-тармағына сәйкес Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджетіне берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 59 064 723 мың теңге, оның ішінде:
Ақсу ауданына – 4 257 293 мың теңге;
Алакөл ауданына – 2 741 045 мың теңге;
Ескелді ауданына – 3 661 051 мың теңге;
Қаратал ауданына– 6 516 304 мың теңге;
Кербұлақ ауданына – 5 399 236 мың теңге;
Көксу ауданына – 3 516 049 мың теңге;
Панфилов ауданына – 3 651 700 мың теңге;
Сарқан ауданына – 4 104 086 мың теңге;
Талдықорған қаласына – 22 247 647 мың теңге;
Текелі қаласына – 2 970 312 мың теңге.
2. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджетіне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 39 033 864 мың теңге, оның ішінде:
Ақсу ауданына – 3 707 917 мың теңге;
Алакөл ауданына – 2 302 000 мың теңге;
Ескелді ауданына – 3 188 722 мың теңге;
Қаратал ауданына– 3 596 484 мың теңге;
Кербұлақ ауданына – 3 561 050 мың теңге;
Көксу ауданына – 2 781 688 мың теңге;
Панфилов ауданына – 2 025 965 мың теңге;
Сарқан ауданына – 3 006 104 мың теңге;
Талдықорған қаласына – 13 363 574 мың теңге;
Текелі қаласына – 1 500 359 мың теңге.
3. Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджетіне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 42 244 790 мың теңге, оның ішінде:
Ақсу ауданына – 3 984 367 мың теңге;
Алакөл ауданына – 2 427 882 мың теңге;
Ескелді ауданына – 3 387 545 мың теңге;
Қаратал ауданына – 3 833 407 мың теңге;
Кербұлақ ауданына – 3 834 087 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2023 – 2025 годы
Решение маслихата области Жетісу от 14 декабря 2022 года № 13-40
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 и действует до 31.12.2025 в соответствии с пунктом 6.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2023 год в сумме 59 064 723 тысячи тенге, в том числе:
Аксускому району – 4 257 293 тысячи тенге;
Алакольскому району – 2 741 045 тысяч тенге;
Ескельдинскому району – 3 661 051 тысяча тенге;
Каратальскому району – 6 516 304 тысячи тенге;
Кербулакскому району – 5 399 236 тысяч тенге;
Коксускому району – 3 516 049 тысяч тенге;
Панфиловскому району – 3 651 700 тысяч тенге;
Сарканскому району – 4 104 086 тысяч тенге;
городу Талдыкорган – 22 247 647 тысяч тенге;
городу Текели – 2 970 312 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2024 год в сумме 39 033 864 тысячи тенге, в том числе:
Аксускому району – 3 707 917 тысяч тенге;
Алакольскому району – 2 302 000 тысяч тенге;
Ескельдинскому району – 3 188 722 тысячи тенге;
Каратальскому району – 3 596 484 тысячи тенге;
Кербулакскому району – 3 561 050 тысяч тенге;
Коксускому району – 2 781 688 тысяч тенге;
Панфиловскому району – 2 025 965 тысяч тенге;
Сарканскому району – 3 006 104 тысячи тенге;
городу Талдыкорган – 13 363 574 тысячи тенге;
городу Текели – 1 500 359 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения) на 2025 год в сумме 42 244 790 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району – 3 984 367 тысяч тенге;
Алакольскому району – 2 427 882 тысячи тенге;
Ескельдинскому району – 3 387 545 тысяч тенге;
Каратальскому району – 3 833 407 тысяч тенге;
Кербулакскому району – 3 834 087 тысяч тенге;

Көксу ауданына – 3 137 145 мың теңге;
Панфилов ауданына – 2 338 650 мың теңге;
Сарқан ауданына – 3 368 949 мың теңге;
Талдықорған қаласына – 14 181 936 мың теңге;
Текелі қаласына – 1 750 822 мың теңге.
4. Жергiлiктi бюджеттерде көзделетін шығыстардың көлемі
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңға 1-2-қосымшаларда көрсетілген бағыттар бойынша бюджет қаражатының ең төмен көлемі ескерілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, тарифтік саясат және заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Коксускому району – 3 137 145 тысяч тенге;
Панфиловскому району – 2 338 650 тысяч тенге;
Сарканскому району – 3 368 949 тысяч тенге;
городу Талдыкорган – 14 181 936 тысяч тенге;
городу Текели – 1 750 822 тысячи тенге.
4. Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлениям, указанным в приложениях 1-2 к настоящему Решению.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, тарифной политики и обеспечения соблюдения законности".

6. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және 2025 жылдың 31 желтоқсанына дейін қолданылады.
Мәслихат хатшысы Г. Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 13-40 "Облыстық бюджет және аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттердің арасындағы 2023-2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" 1-қосымша
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыруға бағытталатын бюджет қаражатының ең төмен көлемі
мың теңге
Р/с
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) атауы
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
Барлығы

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и действует до 31 декабря 2025 года.
Секретарь маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение 1 к Решению маслихата области Жетісу № 13-40 от 14 декабря 2022 года "Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2023 – 2025 годы"
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на социальную помощь и социальное обеспечение
тыс. тенге
№ п/п
Наименование районов (городов областного значения)
2023 год
2024 год
2025 год
Всего