Талдықорған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 "Талдықорған қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 192 шешімі
Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32 433 058 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 325 324 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 345 433 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 4 237 035 мың теңге;
трансферттер түсімі 22 525 266 мың теңге;
2) шығындар 37 703 242 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 821 431 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 840 371 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 18 940 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 091 615 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 107 "О бюджете города Талдыкорган на 2022-2024 годы"
Решение маслихата города Талдыкорганского области Жетісу от 1 декабря 2022 года № 192
Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 107 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 32 433 058 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 325 324 тысячи тенге;
неналоговые поступления 345 433 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 237 035 тысяч тенге;
поступления трансфертов 22 525 266 тысяч тенге;
2) затраты 37 703 242 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 821 431 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 840 371 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 18 940 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 6 091 615 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 091 615 мың теңге:
қарыздар түсімі 6 773 916 мың теңге;
қарыздарды өтеу 5 074 922 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 392 621 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының хатшысы Т. Ахажан

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 091 615 тысяч тенге:
поступление займов 6 773 916 тысяч тенге;
погашение займов 5 074 922 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 392 621 тысяча тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Талдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан

27 387
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 411
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 411
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 411
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
95 622
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
95 622
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
95 622
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
95 622
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 735 669
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 605 811
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 605 811
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 605 811
2
Әлеуметтiк көмек
2 812 933
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 623 971
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 006 913
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 947
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 500
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 067
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
257 596
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
175 543
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
189 932
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
848 682
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
121 791
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
188 962
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
188 962
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
316 925
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
47 616
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрған үй сертификаттарын беру
43 616
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу

27 387
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 411
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 411
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 411
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
95 622
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
95 622
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
95 622
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
95 622
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 735 669
1
Социальное обеспечение
1 605 811
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 605 811
010
Государственная адресная социальная помощь
1 605 811
2
Социальная помощь
2 812 933
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 623 971
004
Программа занятости
1 006 913
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 947
007
Оказание жилищной помощи
3 500
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 067
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
257 596
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
175 543
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
189 932
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
848 682
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
121 791
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
188 962
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
188 962
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
316 925
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
47 616
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
43 616
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)