Қаратал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 22-60 "Қаратал ауданының Үштөбе қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2022 жылғы 9 қарашадағы № 37-98 шешімі
Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының Үштөбе қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 22-60 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған Үштөбе қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 212 945 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 111 555 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 101 390 мың теңге;
2) шығындар 212 945 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2022-2024 жылдарға арналған Бастөбе ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 55 145 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 852 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 42 293 мың теңге;
2) шығындар 55 145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
3. 2022-2024 жылдарға арналған Балпық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 30 декабря 2021 года № 22-60 "О бюджетах города Уштобе и сельских округов Каратальского района на 2022-2024 годы
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 9 ноября 2022 года № 37-98
Каратальский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджетах города Уштобе и сельских округов Каратальского района на 2022-2024 годы" от 30 декабря года № 22-60 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Уштобе на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 212 945 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 111 555 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 101 390 тысяч тенге;
2) затраты 212 945 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Бастобинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 55 145 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 852 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 293 тысячи тенге;
2) затраты 55 145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Балпыкского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

1) кірістер 52 076 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 500 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 47 576 мың теңге;
2) шығындар 52 089 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 13 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 13 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
4. 2022-2024 жылдарға арналған Жолбарыс батыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 483 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 49 393 мың теңге;
2) шығындар 54 485 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
5. 2022-2024 жылдарға арналған Ескелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 953 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 607 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 47 346 мың теңге;
2) шығындар 52 954 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.

1) доходы 52 076 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 500 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 47 576 тысяч тенге;
2) затраты 52 089 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 13 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 13 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Жолбарыс батыра на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 54 483 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 49 393 тысячи тенге;
2) затраты 54 485 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
5. Утвердить бюджет Ескельдинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 52 953 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 607 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 47 346 тысяч тенге;
2) затраты 52 954 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Теңелбаев

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению соответственно.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Каратальского районного маслихата Ж. Тенельбаев

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
6931
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
6931
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
6931
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
6931
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование

3. Таза бюджеттік кредит беру
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып
Мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Сомасы (мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып

3. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетное кредиты
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс