Кербұлақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 16-81 "Кербұлақ ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 қарашадағы № 27-155 шешімі
ШЕШТІ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 16-81 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26261 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 063 025 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 479 755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 63 767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 75 356 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 444 147 мың теңге;
2) шығындар 10 253 865 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 145 644 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 206 753 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кербулакского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 16-81 "О бюджете Кербулакского района на 2022-2024 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 2 ноября 2022 года № 27-155
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2022-2024 годы" от 28 декабря 2021 года № 16-81 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 26261) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 10 063 025 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 479 755 тысяча тенге;
неналоговые поступления 63 767 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 75 356 тысяч тенге;
поступление трансфертов 9 444 147 тысяч тенге;
2) затраты 10 253 865 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 145 644 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 206 753 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу 61 109 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 336 484 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 336 484 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 206 753 мың теңге;
қарыздарды өтеу 61 109 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов 61 109 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 336 484 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 336 484 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 206 753 тысяч тенге;
погашение займов 61 109 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 190 840 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының хатшысы Қ. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2022 жылғы 2 қарашадағы № 27-155 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 16-81 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств 190 840 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кербулакского районного маслихата К. Бекиев
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 2 ноября 2022 года № 27-155
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 16-81
Районный бюджет на 2022 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

817 448
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
817 448
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
391 115
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 145
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 684
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
66 150
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 179
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 065
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
99 235
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
83 875
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75 755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 755
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 587
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 547
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
6 421
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 216 521
1
Тұрғын үй шаруашылығы
209 775
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
209 775
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
117 178
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
92 597
2
Коммуналдық шаруашылық
1 881 847
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 881 847
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
21 280
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 185 278
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

817 448
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
817 448
002
Программа занятости
391 115
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 145
006
Оказание жилищной помощи
11 684
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
66 150
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 179
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 065
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
99 235
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
83 875
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75 755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 587
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 547
021
Капитальные расходы государственного органа
1 200
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
6 421
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 216 521
1
209 775
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
209 775
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
117 178
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
92 597
2
Жилищное хозяйство
1 881 847
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 881 847
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
21 280
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 185 278
058
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах