Көксу ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 160 057 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 723 790 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 72 044 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 22 670 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 341 553 мың теңге;
2) шығындар 6 478 576 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 89 559 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 165 250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 75 691мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 408 078 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 408 078 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 423 124 мың теңге;
қарыздарды өтеу 75 693 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 60 647 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 13-56 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 19 803 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 477 799 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балпық ауылдық округіне 132 435 мың теңге;
Жарлыөзек ауылдық округіне 48 961 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 36 641 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 45 454 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 34 206 мың теңге;

О бюджете Коксуского района на 2023-2025 год
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 26 декабря 2022 года № 38-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 6 160 057 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 723 790 тысяч тенге;
неналоговые поступления 72 044 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 22 670 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 341 553 тысячи тенге;
2) затраты 6 478 576 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 59 559 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 165 250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 75 691 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 408078 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 408 078 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 423 124 тысячи тенге;
погашение займов 75 693 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 60 647 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Коксуского районного маслихата области Жетісу от 16.11.2023 № 13-56 (Вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 19 803 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 477 799 тысяч тенге, в том числе:
Балпыкскому сельскому округу 132 435 тысяч тенге;
Жарлыозекскому сельскому округу 48 961 тысяча тенге;
Лабасинскому сельскому округу 36 641 тысяча тенге;
Мукринскому сельскому округу 45 454 тысячи тенге;
Муканчинскому сельскому округу 34 206 тысяч тенге;

Алғабас ауылдық округіне 38 818 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 37 760 мың теңге;
Айнабұлақ ауылдық округіне 35 982 мың теңге;
Қаблиса ауылдық округіне 31 242 мың теңге;
Мұсабек ауылдық округіне 36 300 мың теңге.
4. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының хатшысы А. Досымбеков
Көксу ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-2 шешіміне 1-қосымша

Алгабасскому сельскому округу 38 818 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 37 760 тысяч тенге;
Айнабулакскому сельскому округу 35 982 тысячи тенге;
Каблисанскому сельскому округу 31 242 тысячи тенге;
Мусабекскому сельскому округу 36 300 тысяч тенге;
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата Коксуского района А. Досымбеков
Приложение 1 к решению маслихата Коксуского района от 26 декабря 2022 года № 38-2

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 011
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 011
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
824 586
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
119 067
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119 067
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119 067
2
Әлеуметтiк көмек
646 491
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
646 491
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
305 257
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 222
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 867
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 794
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 167
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
117 042
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
117 457
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 685
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59 028
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 903
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 623
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 722
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
233
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 325
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 125
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 011
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 011
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
824 586
1
Социальное обеспечение
119 067
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119 067
005
Государственная адресная социальная помощь
119 067
2
Социальная помощь
646 491
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
646 491
002
Программа занятости
305 257
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 222
006
Оказание жилищной помощи
1 867
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 794
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 167
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
117 042
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
117 457
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 685
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59 028
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 903
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 623
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 722
021
Капитальные расходы государственного органа
233
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 325
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 125
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)