Сарқан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-64 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 32-119 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-64 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 163551 болып тіркелген) шешімінің келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
) кірістер 270 985 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 111 401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 159 584 мың теңге;
2) шығындар 271 720 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 735 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 735 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 735 мың теңге.";
"2. 2022-2024 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 61 459 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 15 241 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 46 218 мың теңге;
2) шығындар 62 635 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 176 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 176 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 31 декабря 2021 года № 15-64 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2022-2024 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 16 ноября 2022 года № 32-119
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2022-2024 годы" от 31 декабря 2021 года № 15-64 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 163551) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Саркан на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 270 985 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 111 401 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 159 584 тысячи тенге;
2) затраты 271 720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 735 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 735 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 735 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 61 459 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 15 241 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 46 218 тысяча тенге;
2) затраты 62 635тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 176 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 176 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 176 теңге.";
"3. 2022-2024 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 41 888 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 691 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 40 197,0 мың теңге;
2) шығындар 42 116 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 228 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 228 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 228 мың теңге.
4. 2022-2024 жылдарға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 51 996 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 9 174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 42 822 мың теңге;
2) шығындар 52 108 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге,
оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 112 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 112 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 112 мың теңге.
5. 2022-2024 жылдарға арналған Бақалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 41 230 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 142 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 33 088 мың теңге;
2) шығындар 44 158 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств 1 176 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 41 888 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 691 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
nullпоступления трансфертов 40 197 тысячи тенге;
null2) затраты 42 116 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 228 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 228 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 228 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 51 996 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 174 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 822 тысячи тенге;
2) затраты 52 108 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 112 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 112 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 112 тысячи тенге.
5. Утвердить бюджет Бакалинского сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 41 230 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 142 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 33 088 тысяч тенге;
2) затраты 44 158 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының хатшысы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 32-119 шешіміне 1-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-64 шешіміне 1-қосымша
Сарқан қаласының 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 16 ноября 2022 года № 32-119
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 31 декабря 2021 года № 15-64
Бюджет города Саркан на 2022 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-735
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
735
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
735
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
735
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
735
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 32-119 шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 15-64 шешіміне 4-қосымша
Алмалы ауылдық округінің 2022 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-735
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
735
8
Используемые остатки бюджетных средств
735
01
Остатки бюджетных средств
735
1
Свободные остатки бюджетных средств
735
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от 16 ноября 2022 года № 32-119
Приложение 4 к решению Сарканского районного маслихата от 31 декабря 2021 года № 15-64
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2022 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы