Қарағанды қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 223 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаланың 2023-2025 жылдарға арналған, оның ішінде 2023 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 112 596 918 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 89 351 429 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 033 040 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 427 380 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20 785 069 мың теңге;
2) шығындар – 114 797 025 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 441 985 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 164 011 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 605 996 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -2 665 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 665 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 755 457 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 755 457 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 4 235 599 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 572 529 мың теңге;

О бюджете города Караганды на 2023-2025 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 21 декабря 2022 года № 223.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 596 918 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 89 351 429 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 033 040 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 427 380 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 785 069 тысяч тенге;
2) затраты – 114 797 025 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 441 985 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 164 011 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 605 996 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -2 665 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 665 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 755 457 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 755 457 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 235 599 тысяч тенге;
погашение займов – 2 572 529 тысяч тенге;

бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 92 387 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 29.11.2023 № 115 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 931 334 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 29.11.2023 № 115 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

используемые остатки бюджетных средств – 92 387 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 29.11.2023 № 115 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2023 год в сумме 931 334 тысячи тенге
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 29.11.2023 № 115 (вводится в действие с 01.01.2023).

3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2023 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
4. 5-ші қосымшаға сәйкес Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Әлихан Бөкейхан ауданының 2023 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы Қ. Бексұлтанов
Қарағанды қалалық мәслихатының

3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2023 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и района Әлихан Бөкейхан города Караганды на 2023 год согласно приложению 5.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь городского маслихата К. Бексултанов
Приложение 1
к решению Карагандинского
городского маслихата

2022 жылғы "21" желтоқсандағы
№ 223 шешіміне
4-қосымша
Қаланың 2023 жылға арналған бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында ескерілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 29.11.2023 № 115 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
25 020 668
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
3 466 320
Нысаналы даму трансферттері

от "21" декабря 2022 года
№ 223
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, учтенные в составе поступлений и расходов бюджета города на 2023 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 29.11.2023 № 115 (вводится в действие с 01.01.2023).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
25 020 668
в том числе:
Целевые текущие трансферты
3 466 320
Целевые трансферты на развитие