Теміртау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы 15 сессиясының № 15/4 "Теміртау қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 5 мамырдағы № 22/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы 15 сессиясының №15/4 "Теміртау қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 26142 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 30 185 663 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 23 566 304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 201 737 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 379 211 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 038 411 мың теңге;
2) шығындар – 37 522 578 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 21 868 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – - 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 315 047 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – - 7 315 047 мың теңге;
қарыз түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 220 222 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 535 269 мың теңге.";
2) 7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение 15 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2021 года № 15/4 "О бюджете города Темиртау на 2022-2024 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 5 мая 2022 года № 22/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 15 сессии Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 15/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26142) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 185 663 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 23 566 304 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 201 737 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 379 211 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 038 411 тысяч тенге;
2) затраты – 37 522 578 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 315 047 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 315 047 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 220 222 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 535 269 тысяч тенге.";
2) пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. 2022 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындары құрамында заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 11 642 664 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін;
3) 8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 388 770 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5-қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"7. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 11 642 664 тысяч тенге.";
3) пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2022 год в сумме 388 770 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.

308083
003
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
13322
2
Қаржылық қызмет
63984
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
63984
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37307
003
Мемлекеттiк органның күрделі шығыстары
13909
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
8912
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3856
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1169929
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
51727
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51727
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
78353
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74925
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
225
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3203
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1039849
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190698
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
849151
02
Қорғаныс
143092
1
Әскери мұқтаждар
94163
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
94163
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
94163
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
48929
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48929
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
48490
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
439
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
254618
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
254618
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

308083
003
Капитальные расходы государственного органа
13322
2
Финансовая деятельность
63984
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
63984
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
37307
003
Капитальные расходы государственного органа
13909
004
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
8912
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3856
9
Прочие государственные услуги общего характера
1169929
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
51727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
51727
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78353
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74925
015
Капитальные расходы государственного органа
225
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3203
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1039849
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
190698
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
849151
02
Оборона
143092
1
Военные нужды
94163
122
Аппарат акима района (города областного значения)
94163
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
94163
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
48929
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48929
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
48490
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
439
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
254618
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
254618
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)

5317
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
2908
мерекелік іс-шараларды өткізуге
4575

5317
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
2908
на проведение праздничных мероприятий
4575