Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 9/65 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 25 шілдедегі № 14/115 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы №9/65 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №26174 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 19 610 239 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 081 111 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 178 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 456 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 674 494 мың теңге;
2) шығындар – 19 591 415 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 7 711 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 711 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 26 535 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 26 535 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 241 680 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 215 145 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6 және 7 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Балхашского городского маслихата от 22 декабря 2021 года № 9/65 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 25 июля 2022 года № 14/115
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 22 декабря 2021 года №9/65 "О городском бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26174) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 610 239 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 081 111 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 54 178 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 800 456 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 674 494 тысяч тенге;
2) затраты – 19 591 415 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7 711 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 711 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 26 535 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 26 535 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 241 680 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 215 145 тысяч тенге.";
приложение 1, 4, 5, 6 и 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему решению.

3 479
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14 232
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
55 258
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
55 258
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
55 258
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
55 258
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 213 621
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
33 243
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 243
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
33 243
2
Әлеуметтiк көмек
961 524
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
961 524
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
386 584
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 474
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
183 762
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134 631
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
167 887
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82 186
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
218 854
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
218 854
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 076
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 333
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
74
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
50 006
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54 988
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
377
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

3 479
122
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14 232
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
55 258
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
55 258
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
55 258
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
55 258
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 213 621
1
Социальное обеспечение
33 243
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 243
005
Государственная адресная социальная помощь
33 243
2
Социальная помощь
961 524
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
961 524
002
Программа занятости
386 584
006
Оказание жилищной помощи
5 474
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
183 762
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134 631
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
167 887
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82 186
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
218 854
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
218 854
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
111 076
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 333
021
Капитальные расходы государственного органа
74
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
50 006
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54 988
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
377
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

774 755
1
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
25 523
2
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
88 646
3
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
83 097
4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
206 703
5
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
111 086
6
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар
34 557
7
Спорт бойынша нұсқаушыларға жалақы (ставкалар) төлеуге және спорт ұйымдарын жөндеуге
5 891
8
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік мекемелердің медициналық қызметкерлеріне еңбек ақы төлемін арттыруға
6 212
9
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
206 040
10
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салу жөніндегі техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге
7 000
Балқаш қалалық мәслихатының
2022 жылғы 25 шілдедегі
№ 14/115 шешіміне
3 қосымша
Балқаш қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 9/65 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған ағымдағы нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
Ағымдағы нысаналы даму трансферттердің барлығы
1 864 520
1
Балқаш қаласының №8-13 "Самал" шағын ауданындағы жеке тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу (1-кезек. Құрылыстың ІІІ кезегі)
68 560
2
Балқаш қаласында курсанттарға арналған павильоны бар автоматтандырылған автодром құрылысына жобалық сметалық құжаттама әзірлеу
10 000
3
Балқаш қаласының Қоңырат шағын ауданындағы Финская және Октябрьская көшелерінің кварталішілік жылу желілерінің құрылысы
400 000
4
Балқаш қаласының 2 және 3-кезектегі қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту
700 000
5
Балқаш қаласындағы №1 және №2 жылу желілерін реконструкциялау
455 960
6
Балқаш қаласында 10/0.4 кВ электр беру желісін қайта жаңартуға жобалық -сметалық құжаттама әзірлеу
80 000
7
Балқаш қаласындағы №1,2,3 және "қалалық 110/10кВ" қосалқы станцияларын жаңғыртуға жобалық - сметалық құжаттама әзірлеу
150 000
Балқаш қалалық мәслихатының
2022 жылғы 25 шілдедегі
№ 14/115 шешіміне
4 қосымша
Балқаш қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 9/65 шешіміне
6 қосымша
2022 жылға Балқаш қаласының бюджетінен Гүлшат кентінің бюджетіне бөлінген нысаналы трансферттер
Функционалдық топ
Сомасы, (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Барлығы

774 755
1
На выплату государственной адресной социальной помощи
25 523
2
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
88 646
3
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
83 097
4
На развитие продуктивной занятости
206 703
5
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
111 086
6
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
34 557
7
На выплату заработной платы инструкторам по спорту (ставки) и ремонт организаций спорта
5 891
8
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
6 212
9
На жилищно-коммунальное хозяйство
206 040
10
На разработку технико-экономического обоснования по строительству полигона твердых бытовых отходов
7 000
Приложение 3
к решению Балхашского
городского маслихата
от 25 июля 2022 года № 14/115
Приложение 5
к решению Балхашского
городского маслихата
от 22 декабря 2021 года № 9/65
Целевые трансферты на развитие на 2022 год
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
3
Всего целевых трансфертов на развитие
1 864 520
1
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальным жилым домам микрорайонов №8-13 "Самал" города Балхаш (1 очередь. ІІІ очередь строительства)
68 560
2
Разработка проектно-сметной документации на строительство автоматизированного автодрома с павильоном для курсантов в города Балхаш
10 000
3
Строительство внутриквартальных тепловых сетей микрорайона Конырат улица Финская, улица Октябрьская в городе Балхаш
400 000
4
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей города Балхаш 2 и 3 очереди
700 000
5
Реконструкция тепловых сетей №1 и №2 города Балхаш
455 960
6
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию линии электропередач 10/0.4кВ в городе Балхаш
80 000
7
Разработка проектно-сметной документации на модернизацию подстанций № 1,2,3 и Городская 110/10 кВ в городе Балхаш
150 000
Приложение 4
к решению Балхашского
городского маслихата
от 25 июля 2022 года № 14/115
Приложение 6
к решению Балхашского
городского маслихата
от 22 декабря 2021 года № 9/65
Целевые текущие трансферты, выделенные из бюджета города Балхаш бюджету поселка Гулшат на 2022 год
Функциональная группа
Сумма, (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего