2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 19/140 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 20 218 188 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 733 304 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 175 212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 122 448 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 187 224 мың теңге;
2) шығындар – 20 851 944 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 6 310 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 310 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 2 433 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 433 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 625 013 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 625 013 мың теңге:
қарыздар түсімі – 357 815 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 307 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 301 505 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.11.2023 № 9/75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2023 жылға арналған қалалық бюджет құрамында 3 920 486 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы трансферттері, осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
4. 2023 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы даму трансферттері, осы шешімге 5 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. Қалалық бюджет шығыстарының құрамында Саяқ кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері: 2023 жыл – 108 383 мың теңге, 2024 жыл – 16 755 мың теңге, 2025 жыл – 18 144 мың теңге және Гүлшат кентінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияның мөлшері: 2023 жыл – 97 536 мың теңге, 2024 жыл – 52 594 мың теңге және 2025 жыл – 54 703 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Балқаш қаласы әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 180 619 мың теңге сомасында бекітілсін.

О городском бюджете на 2023-2025 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2022 года № 19/140. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 218 188 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 733 304 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 175 212 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 122 448 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 187 224 тысяч тенге;
2) затраты – 20 851 944 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 310 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 310 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 2 433 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 433 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 625 013 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 625 013 тысяч тенге:
поступление займов – 357 815 тысяч тенге;
погашение займов – 34 307 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 301 505 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2023 № 9/75 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в составе городского бюджета на 2023 год предусмотрены cубвенции в сумме 3 920 486 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты, согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие, согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Установить, что в составе затрат городского бюджета предусмотрен объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Саяк в сумме: 2023 год – 108 383 тысяч тенге, 2024 год – 16 755 тысяч тенге и 2025 год – 18 144 тысяч тенге и в бюджет поселка Гулшат в сумме: 2023 год – 97 536 тысяч тенге, 2024 год – 52 594 тысяч тенге и 2025 год – 54 703 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2023 год в сумме 180 619 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.11.2023 № 9/75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2023 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2022 жылы бөлінген, 1 092 мың теңге сомасында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.04.2023 № 2/14 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-2. 2023 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2022 жылы бөлінген, 82 785 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару қарастырылғаны ескерілсін
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.04.2023 № 2/14 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-3. 2023 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында тұрғын үйлерді жобалауға және (немесе) салуға 357 815 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін
Ескерту. Шешім 6-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.04.2023 № 2/14 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-4. 2023 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Саяқ кентінің бюджетіне 2023 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін
Ескерту. Шешім 6-4-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.07.2023 № 6/55 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2023 № 9/75 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2023 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2022 году, в сумме 1 092 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.04.2023 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-2. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2023 год предусмотрен возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2022 году, в сумме 82 785 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.04.2023 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2023 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 357 815 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство жилья
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.04.2023 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2023).
6-4. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2023 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Саяк на 2023 год согласно приложению 7
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-4 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.07.2023 № 6/55 (вводится в действие с 01.01.2023).

6-5. 2023 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Гүлшат кентінің бюджетіне 2023 жылға берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 8 сәйкес ескерілсін
Ескерту. Шешім 6-5-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.07.2023 № 6/55 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, 2023 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі, осы шешімге 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6-5. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2023 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Гулшат на 2023 год согласно приложению 8
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-5 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.07.2023 № 6/55 (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2023 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6 к настоящему решению.

8. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы А. Муслымов
Балқаш қалалық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 19/140 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 27.11.2023 № 9/75 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, (мың теңге)
I. Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь городского маслихата А. Муслымов
Приложение 1
к решению Балхашского
городского маслихата
от 21 декабря 2022 года № 19/140
Городской бюджет на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2023 № 9/75 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, (тысяч тенге)
I. Доходы

4 420
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
38 436
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 587
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
849
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
308 413
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
68 588
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 588
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
98 907
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 907
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
72 349
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 349
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
68 569
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 569
02
Қорғаныс
92 907
1
Әскери мұқтаждар
38 731
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 731
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
38 731
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
54 176
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
54 176
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 930
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 246
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60 922
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
60 922
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
60 922
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
60 922
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 522 493
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру

4 420
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
38 436
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
37 587
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
849
9
Прочие государственные услуги общего характера
308 413
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
68 588
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
68 588
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
98 907
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
98 907
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
72 349
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
72 349
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
68 569
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
68 569
02
Оборона
92 907
1
Военные нужды
38 731
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 731
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
38 731
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
54 176
122
Аппарат акима района (города областного значения)
54 176
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 930
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 246
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60 922
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
60 922
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
60 922
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
60 922
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 522 493
1
Социальное обеспечение

45 503
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 503
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45 503
2
Әлеуметтiк көмек
1 288 584
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 288 584
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
584 296
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 035
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
211 836
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 717
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 094
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
234 488
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
68 118
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
188 406
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
188 406
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 604
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 573
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
62 229
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 097 446
1
Тұрғын үй шаруашылығы
541 004
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
504 441
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
504 441
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
36 563
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 563
2
Коммуналдық шаруашылық
1 107 808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 107 808
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
874 102
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
233 706
3
Елді-мекендерді көркейту
4 448 634
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

45 503
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 503
005
Государственная адресная социальная помощь
45 503
2
Социальная помощь
1 288 584
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 288 584
002
Программа занятости
584 296
006
Оказание жилищной помощи
6 035
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
211 836
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 717
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 094
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
234 488
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
68 118
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
188 406
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
188 406
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
123 604
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 573
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
62 229
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 097 446
1
Жилищное хозяйство
541 004
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
504 441
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
504 441
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
36 563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
36 563
2
Коммунальное хозяйство
1 107 808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 107 808
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
874 102
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
233 706
3
Благоустройство населенных пунктов
4 448 634
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)