Саран қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 82 "2022 - 2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2022 жылғы 19 қазандағы № 177 шешімі
Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Саран қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 82 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26162 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 345 650 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 112 277 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 817 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 65 158 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 142 398 мың теңге;
2) шығындар – 15 856 484 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 470 144 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 470 144 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 647 мың теңге;

О внесении изменений в решение Саранского городского маслихата от 23 декабря 2021 года № 82 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 19 октября 2022 года № 177
Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Саранского городского маслихата "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 82 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26162) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2022 год, в следующих объемах:
1) доходы – 15 345 650 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 112 277 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 817 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 65 158 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12 142 398 тысяч тенге;
2) затраты – 15 856 484 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 470 144 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 470 144 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 33 647 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 503 791 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Саран қаласы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 9 575 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4–қосымшалары осы шешімнің 1, 2–қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы О. Баймаганбетов
Саран қалалық мәслихатының

используемые остатки бюджетных средств – 503 791 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2022 год в размере 9 575 тысяч тенге.";
приложение 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1
к решению
Саранского городского маслихата

7 563 276
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 106 877
республикалық бюджеттен
402 321
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге, оның ішінде
35639
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
27914
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
7725
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
69276
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары(кресло-арбалар), техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарды кеңейту, Брайль қарпімен ақпаратты енгізу/шығару ішіне салынған сөйлеу синтезі бар портативті тифлокомпьютер
23427
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға, Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларға арналған бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге
20899
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
4825
санаторлы-курорттық емдеу
20125
стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету ұйымдары, уақытша жататын ұйымдар, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
93412
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға, оның ішінде:
123210
еңбекақы төлемін жартылай субсидиялауға
7650
жастар практикасына
34028
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде:
12720
жастарға
3063
қоғамдық жұмыстарға
16636
күміс жасы
34028
бірінші жұмыс орны
18148
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
58588
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
21509
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
687
облыстық бюджет есебінен, оның ішінде:
704556
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
53939
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар)
34769
санаторлық-курорттық емдеу
19170
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға, оның ішінде:
11404
жұмыс берушілердің өтінімдері бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
11404
спорт ұйымдарын күтіп ұстауға және жөндеуге
2357
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге

7 563 276
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1 106 877
из республиканского бюджета
402 321
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
35639
на выплату государственной адресной социальной помощи
27914
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением
7725
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
69276
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
23427
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
20899
оказание услуг специалиста жестового языка
4825
санаторно-курортное лечение
20125
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
93412
на развитие продуктивной занятости, в том числе:
123210
на частичное субсидирование заработной платы
7650
на молодежную практику
34028
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе:
12720
для молодежи
3063
общественные работы
16636
серебряный возраст
34028
первое рабочее место
18148
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
58588
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
21509
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
687
за счет областного бюджета, в том числе:
704556
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
53939
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски)
34769
санаторно-курортное лечение
19170
на развитие продуктивной занятости, в том числе:
11404
на краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей
11404
на содержание и ремонт организаций спорта
2357
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов

113339
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
523517
Нысаналы даму трансферттері:
6 456 399
республикалық бюджеттен, оның ішінде:
5 837 747
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
3 490 029
Қарағанды облысы, Саран қаласы Yutong маркалы автобустар, арнайы техника шығару үшін ауызсу мен техникалық судың, кәріздің сыртқы желілерін салу
147552
Қарағанды облысы, Саран қаласы Соқыр станциясы бойынша "Qaz Tehna" жауапкершілігі шектеулі серіктестік кіреберіс теміржолдарын біріктіру
796131
Саран қ, Макаренко көш. бойындағы ЖТҚ электрмен жабдықтау желілерінің (ЭБЖ) құрылысы
46582
Саран қаласы, Доковская көшесі, 1А үйі мекенжайы бойынша "Мүлік кешенінің 6 кВ электр қондырғыларын электр энергиясымен қамтамасыз ету"
278458
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, оның ішінде:
1 078 995
Саран қаласында қазандық салу (аяқталмаған құрылыс)
1 078 995
облыстық бюджеттен, оның ішінде:
618 652
Саран қаласы, 3 шағын ауданы, №12 үй (РТИ) мекенжайы бойынша үйді қалпына келтіру
26650
Саран қаласы, Рабочая көшесі, №2 үй аймағы мекенжайындағы ірі панелді бес қабатты бес кіреберісті тұрғын үйді салу. № 1. Түзету
177575
Саран қаласы Yutong маркалы автобустар, арнайы техника шығару үшін ауызсу мен техникалық судың, кәріздің сыртқы желілерін салу (бірлесіп қаржыландыру)
14743
Қарағанды облысы, Саран қаласы Соқыр станциясы бойынша "Qaz Tehna" жауапкершілігі шектеулі серіктестік кіреберіс теміржолдарын біріктіру (бірлесіп қаржыландыру)
88347
Қарағанды облысы, Саран қаласы, Рабочая көшесінің бойында орналасқан 5 қабатты, 5 кіреберісті ірі панельді тұрғын үйге (№2) ИКИ салу (электрмен жабдықтаусыз)
83058
Қарағанды облысы, Саран қаласы, Рабочая көшесінің бойында орналасқан 5 қабатты, 5 кіреберісті ірі панельді тұрғын үйге (№1) ИКИ салу (электрмен жабдықтаусыз)
46237
Қарағанды облысы, Саран қаласы, Рабочая көшесінің бойында орналасқан 5 қабатты, 5 кіреберісті ірі панельді тұрғын үйге (№2) ИКИ салу (электрмен жабдықтау бөлімі)
7705
"Саран қаласы, РТИ аумағы, 3 ықшам ауданы мекен-жайындағы модульдік қазандықтың құрылысы". (Түзету)
174337

113339
на жилищно-коммунальное хозяйство
523517
Целевые трансферты на развитие:
6 456 399
из республиканского бюджета, в том числе:
5 837 747
Строительство котельной в город Сарань (незавершенное строительство)
3 490 029
Строительство наружных сетей питьевого и технического водоснабжения, канализации для производства автобусов, спецтехники марки Yutong город Сарань, Карагандинской области
147552
Примыкание подъездного железнодорожного пути товарищество с ограниченной ответственностью "Qaz Tehna" по станции Сокыр в город Сарань, Карагандинская область
796131
Строительство сетей электроснабжения (ЛЭП) к ИЖС по улица Макаренко в городе Сарань
46582
"Электроснабжение электроустановок 6кВ имущественного комплекса" по адресу: город Сарань, улица Доковская, дом 1А"
278458
из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1 078 995
Строительство котельной в город Сарань (незавершенное строительство)
1 078 995
из областного бюджета, в том числе:
618 652
Реконструкция дома, по адресу: город Сарань, микрорайон 3, дом №12 (РТИ)
26650
Строительства крупнопанельного пятиэтажного пятиподъездного жилого дома по адресу город Сарань, улица Рабочая в районе дома №2. Дом №1. Корректировка
177575
Строительство наружных сетей питьевого и технического водоснабжения, канализации для производства автобусов, спецтехники марки Yutong в городе Сарань (софинансирование)
14743
Примыкание подъездного железнодорожного пути товарищество с ограниченной ответственностью "Qaz Tehna" по станции Сокыр в городе Сарань, Карагандинской области (софинансирование)
88347
Строительство ИКИ к крупнопанельному пятиэтажному, пятиподъездному жилому дому (№2), расположенного по улице Рабочая, городе Сарань, Карагандинская область (без электроснабжения)
83058
Строительство ИКИ к крупнопанельному пятиэтажному, пятиподъездному жилому дому (№1), расположенного по улице Рабочая, городе Сарань, Карагандинская область (без электроснабжения)
46237
Строительство ИКИ к крупнопанельному пятиэтажному, пятиподъездному жилому дому (№2), расположенного по улице Рабочая, городе Сарань, Карагандинская область (раздел электроснабжение)
7705
Строительство модульной котельной в микрорайоне по адресу: 3 район РТИ город Сарани, Карагандинской области". (Корректировка)
174337