Ақтоғай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы 12 сессиясының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 99 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 12 қазандағы № 186 шешімі
Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 99 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне №26213 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10822039 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3153274 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9307 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 360 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 7659098 мың теңге;
2) шығындар – 10917241 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36982 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 72217 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35235 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -132184 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 132184 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 72217 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36904 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 96871 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) Корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 80 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталынатын – 100 пайыздан;

О внесении изменений в решение 12 сессии Актогайского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 99 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 12 октября 2022 года № 186
Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актогайского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 23 декабря 2021 года № 99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26213) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10822039 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3153274 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9307 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 360 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7659098 тысяч тенге;
2) затраты – 10917241 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36982 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 72217 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35235 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -132184 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –132184 тысяч тенге:
поступление займов – 72217 тысяч тенге;
погашение займов – 36904 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 96871 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог – по 100 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – по 80 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша – 95 пайыздан.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 23560 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Абеуов
Ақтоғай аудандық мәслихатының

3) по социальному налогу – 95 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2022 год в размере 23560 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Р. Абеуов
Приложение 1
к решению Актогайского районного маслихата

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37658
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37658
2
Әлеуметтiк көмек
522623
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
522623
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
237007
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17376
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
274
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34257
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
191
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
136829
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
44618
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52071
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55751
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55751
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43888
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
176
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11687
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2731038
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1663747
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1663747
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
674528
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
989219
2
Коммуналдық шаруашылық
1060621
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
915348
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
915348
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
145273
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37658
005
Государственная адресная социальная помощь
37658
2
Социальная помощь
522623
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
522623
002
Программа занятости
237007
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17376
006
Оказание жилищной помощи
274
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34257
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
191
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
136829
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
44618
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52071
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55751
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55751
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43888
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
176
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11687
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2731038
1
Жилищное хозяйство
1663747
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1663747
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
674528
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
989219
2
Коммунальное хозяйство
1060621
467
Отдел строительства района (города областного значения)
915348
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
915348
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
145273
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

12432
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
67143
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
399881
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
292986
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
203611
Мәдениет объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
14986
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2406
Нысаналы даму трансферттері:
2407961
оның ішінде:
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
565427
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
989219
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
853315
Бюджеттік кредиттер:
72217
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
72217
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 12 қазандағы
№ 186 шешіміне 3 қосымша
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2021 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 99 шешіміне 5 қосымша
2022 жылға арналған ауыл, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
705383
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
705383
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
20941
Бағалау қорытындысы бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге сыйақы беруге
21252
Ауыл, кенттер, ауылдық округтер әкімдіктерінің объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
33759
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
292986
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға
76770
Елді мекендерді абаттандыру және санитариясын қамтамасыз етуге
160445
Елді мекенді ауыз сумен қамтамасыз етуге
2000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
97230

12432
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
67143
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
399881
На жилищно-коммунальное хозяйство
292986
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
203611
На укрепление материально-технической базы объектов культуры
14986
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2406
Целевые трансферты на развитие
2407961
в том числе:
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
565427
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
989219
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
853315
Бюджетные кредиты:
72217
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
72217
Приложение 3 к решению
Актогайского районного
маслихата
от 12 октября 2022 года
№ 186
Приложение 5 к решению
Актогайского районного
маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 99
Целевые трансферты бюджетам села, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2022 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого:
705383
в том числе:
Целевые текущие трансферты
705383
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
20941
На премирование административных государственных служащих
21252
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов акиматов села, поселков, сельских округов
33759
На жилищно-коммунальное хозяйство
292986
На освещение улиц населенных пунктов
76770
На благоустройства и обеспечение санитарии населенных пунктов
160445
На обеспечение населенного пункта питьевой водой
2000
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
97230