Ақтоғай ауданының кенттерінің, ауыл, ауылдық округтерінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 214 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 – 2025 жылдарға арналған Ақтоғай ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 154665 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15613 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 138552 мың теңге;
2) шығындар – 151391 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 3274 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -3274 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -3274 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 04.12.2023 № 94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді).
2. 2023 – 2025 жылдарға арналған Сарышаған кентінің бюджеті 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 230802 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 216620 мың теңге;
2) шығындар – 236049 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -5247 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5247 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5247 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 04.12.2023 № 94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді).
3. 2023 – 2025 жылдарға арналған Шашубай кентінің бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 292145 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10369 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15064 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 266317 мың теңге;

О бюджете поселков, села, сельских округов Актогайского района на 2023-2025 годы
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 27 декабря 2022 года № 214.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Актогай на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 154665 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15613 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 138552 тысяч тенге;
2) затраты – 151391 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 3274 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -3274 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – -3274 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2023 № 94 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет поселка Сарышаган на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 230802 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 216620 тысяч тенге;
2) затраты – 236049 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -5247 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5247 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5247 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2023 № 94 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет поселка Шашубай на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 292145 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10369 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 395 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15064 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 266317 тысяч тенге;

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 04.12.2023 № 94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді).
18. 2023 жылға арналған кенттер, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 52 қосымшасына сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
19. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 815792 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақтоғай ауылына – 108585 мың теңге;
Сарышаған кентіне – 66011 мың теңге;
Шашубай кентіне – 64236 мың теңге;
Абай ауылдық округіне – 46446 мың теңге;
Айыртас ауылдық округіне – 30396 мың теңге;
Жидебай ауылдық округіне – 43680 мың теңге;
Кежек ауылдық округіне – 33961 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 34934 мың теңге;
Қараменде би ауылдық округіне – 31862 мың теңге;
Қусақ ауылдық округіне – 48759 мың теңге;
Қызыларай ауылдық округіне – 32493 мың теңге;
Нүркен ауылдық округіне – 36512 мың теңге;
Ортадересін ауылдық округіне – 47385 мың теңге;
Сарытерек ауылдық округіне – 42314 мың теңге;
Тасарал ауылдық округіне – 54245 мың теңге;
Торанғалық ауылдық округіне – 26318 мың теңге;
Шабанбай би ауылдық округіне – 67655 мың теңге.

Сноска. Пункт 17 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2023 № 94 (вводится в действие с 01.01.2023).
18. Учесть, что в составе расходов бюджета поселков, села, сельских округов на 2023 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 52.
19. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2023 год в сумме 815792 тысяч тенге, в том числе:
селу Актогай – 108585 тысячи тенге;
поселоку Сарышаган – 66011 тысяч тенге;
поселоку Шашубай – 64236 тысяч тенге;
сельскому округу Абай – 46446 тысяч тенге;
сельскому округу Айыртас – 30396 тысяч тенге;
сельскому округу Жидебай – 43680 тысяч тенге;
сельскому округу Кежек – 33961 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак – 34934 тысяч тенге;
сельскому округу Караменде би – 31862 тысяч тенге;
сельскому округу Кусак – 48759 тысяч тенге;
сельскому округу Кызыларай – 32493 тысяч тенге;;
сельскому округу Нуркен – 36512 тысяч тенге;
сельскому округу Ортадересин – 47385 тысяч тенге
сельскому округу Сарытерек – 42314 тысяч тенге;
сельскому округу Тасарал – 54245 тысяч тенге;
сельскому округу Торангалық – 26318 тысяч тенге;
сельскому округу Шабанбай би – 67655 тысяч тенге.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 18.10.2023 № 84 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді).
20. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Абеуов
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 214 шешіміне 1 қосымша
Ақтоғай ауылының 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 04.12.2023 № 94 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енеді).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І.Кірістер:

Сноска. Пункт 19 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 18.10.2023 № 84 (вводится в действие с 01.01.2023).
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь районного маслихата Р. Абеуов
Приложение 1
к решению Актогайского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года № 214
Бюджет села Актогай на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 04.12.2023 № 94 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы: