Осакаров аудандық мәслихатының 14 сессиясының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 156 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 сәуірдегі № 211 шешімі
Осакаров аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Осакаров аудандық мәслихатының "Осакаров ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 156 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 26023 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 326 358 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 325 571 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 587 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 13 025 мың теңге;
трансферттер түсімі - 7 963 175 мың теңге;
2) шығындар – 10 316 702 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 208 603 мың теңге – оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 275 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 67 067 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 198 947 мың теңге;

О внесении изменений в решение 14 сессии Осакаровского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 156 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 26 апреля 2022 года № 211
Осакаровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Осакаровского районного маслихата "О бюджете Осакаровского района на 2022-2024 годы" от 24 декабря 2021 года № 156 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26023) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 326 358 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 325 571 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 587 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 025 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 963 175 тысяч тенге;
2) затраты – 10 316 702 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 208 603 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 275 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 67 067 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 198 947 тысяч тенге;

9 446
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 436
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
441
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
153 842
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
32 884
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 959
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78 919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 919
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 626
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 100
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 693
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 897 218
1
Тұрғын үй шаруашылығы
662 129
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
657 629
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
442 324
004
Инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
215 305
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 500
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
4 500
2
Коммуналдық шаруашылық
1 231 194
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 128 194
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 128 194
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
103 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
103 000
3
Елді-мекендерді көркейту
3 895
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

9 446
006
Оказание жилищной помощи
12 436
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 000
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
441
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
153 842
017
Протезно-ортопедическая помощь, слуховые аппараты, тифлотехнические средства, санаторно-курортное лечение, обеспечение обязательными гигиеническими средствами, специальными транспортными средствами, личным помощником инвалидов и слуховыми аппаратами первой группы инвалидов с ограниченной подвижностью в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и обеспечение
32 884
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 959
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78 919
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 626
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 100
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15 693
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 897 218
1
Жилищное хозяйство
662 129
467
Отдел строительства района (города областного значения)
657 629
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
442 324
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
215 305
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 500
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 500
2
Коммунальное хозяйство
1 231 194
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 128 194
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 128 194
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
103 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
103 000
3
Благоустройство населенных пунктов
3 895
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта , автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

233 630
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
58 404
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
15 867
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
63 649
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары мемлекеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
89 122
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
6 588
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
139 182
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақыларына қосымша ақылар белгілеуге
32 978
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
58 644
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
47 560
Ұлттық қор есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
47 560
Ауданның ішкі саясат бөлімі
2 762
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2 762
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
2 075
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2 075
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі
622
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
622
Ауданның жер қатынастары бөлімі
690
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
690
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 344
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2 344
Ауданның құрылыс бөлімі
413
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
413
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
644
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
644
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 066
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3 066
Ауданның кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
614
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
614
облыстық бюджеттен:

233 630
На развитие продуктивной занятости
58 404
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15 867
На выплату государственной адресной социальной помощи
63 649
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
89 122
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
6 588
Отдел культуры и развития языков района
139 182
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
32 978
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
58 644
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
47 560
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет национального фонда
47 560
Отдел внутренней политики района
2 762
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2 762
Отдел экономики и финансов района
2 075
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2 075
Отдел сельского хозяйства района
622
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
622
Отдел земельных отношений района
690
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
690
Отдел физической культуры и спорта района
2 344
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2 344
Отдел строительства района
413
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
413
Отдел архитектуры и градостроительства района
644
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
644
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
3 066
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3 066
Отдел предпринимательства и промышленности района
614
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
614
из областного бюджета:

77 138
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 706
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
4 985
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
19 721
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 432
Спорт ұйымдарын ұстауға және жөндеуге
12 432
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
40 000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге, оның ішінде:
40 000
орташа жөндеуге
40 000
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері:
1 114 684
Ауданның құрылыс бөлімі
1 114 684
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
1 114 684
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
1 114 684
Облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері:
437 859
Ауданның құрылыс бөлімі
143 041
Халықтың әлеуметтік осал топтары, кезекте тұрған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
143 041
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
294 818
Бюджеттік кредиттер
275 670
оның ішінде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
275 670
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
275 670

77 138
Отдел занятости и социальных программ района
24 706
На развитие продуктивной занятости
4 985
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19 721
Отдел физической культуры и спорта района
12 432
На содержание и ремонт организаций спорта
12 432
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
40 000
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
40 000
на средний ремонт
40 000
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1 114 684
Отдел строительства района
1 114 684
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 114 684
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 114 684
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
437 859
Отдел строительства района
143 041
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоҰв населения, многодетных семей состоящих в очереди
143 041
На развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
294 818
Бюджетные кредиты
275 670
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
275 670
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
275 670