2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 19/194 шешімі.
Шет аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2023–2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 656 256 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 613 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 279993 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5461 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 787 532 мың теңге;
2) шығындар – 10 919 269 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 145074 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 232875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87801 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 145074 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 145074 мың теңге:
қарыздар түсімі – 232875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 87802 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

О районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2022 года № 19/194.
Шетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023 - 2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 10 656 256 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 613 270 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 279 993 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 5461 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 787 532 тысяч тенге;
2) затраты - 10 919 269 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 145 074 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 232 875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 801 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 145 074 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 074 тысяч тенге:
поступление займов – 232 875 тысяч тенге;
погашение займов – 87 802 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 24.11.2023 № 6/61 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 2023 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне 684243 мың теңге сомасында субвенциялар көлемі қарастырылсын.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 24.11.2023 № 6/61 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2023 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов в сумме 684243 тысяч тенге.

4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында аудандық бюджеттен 2023 – 2025 жылдарға арналған кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Аудан әкімдігінің 2023 жылға арналған резерві 130914 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Аудандық Мәслихаттың хатшысы С. Социал
Шет аудандық мәслихатының

4. Учесть в составе расходов районного бюджета субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, сельских округов на 2023-2025 годы согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2023 год в сумме 130914 тысяч тенге.
6. Настоящее решения вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Секретарь районного маслихата С. Социал
Приложение к решению
Шетского районного маслихата

746175
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
746175
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
410623
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34638
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1087
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111384
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
69000
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73638
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
79034
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79034
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38200
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28834
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
765457
1
Тұрғын үй шаруашылығы
714457
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
713457
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, және (немесе) салу, реконструкциялау
413457
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
300000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1000
2
Коммуналдық шаруашылық
51000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
51000
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
51000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

746175
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
746175
002
Программа занятости
410623
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34638
006
Оказание жилищной помощи
500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1087
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111384
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
69000
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
73638
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
79034
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38200
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
10000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28834
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
765457
1
Жилищное хозяйство
714457
467
Отдел строительства района (города областного значения)
713457
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
413457
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
300000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1000
2
Коммунальное хозяйство
51000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
51000
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
51000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство