Қызылорда қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 94-15/1 "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 197-28/1 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда қалалық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 94-15/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 64 676 509,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 447 981,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 927 985,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 142 451,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 158 091,7 мың теңге;
2) шығындар – 54 934 532,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 387 376,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 874 999,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 487 623,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 458 517,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 458 517,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 896 083,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кызылординского городского маслихата от 22 декабря 2021 года № 94-15/1 "О городском бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Кызылординского городского маслихата от 21 декабря 2022 года № 197-28/1. Прекращено действие в связи с истечением срока
Маслихат города Кызылорда РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Кызылорда "О городском бюджете на 2022-2024 годы" от 22 декабря 2021 года № 94-15/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 64 676 509,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 447 981,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 927 985,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 142 451,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 158 091,7 тысяч тенге;
2) затраты – 54 934 532,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 387 376,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 874 999,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 487 623,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 458 517,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 458 517,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 896 083,9 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -896 083,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 6 874 999,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 587 978,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 816 895,1 мың теңге.".
2. Аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қызылорда қалалық мәслихатының хатшысы И. Құттықожаев
Қызылорда қалалық мәслихатының
2022 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 197-28/1 шешіміне қосымша
Қызылорда қалалық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 94-15/1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -896 083,9 тысяч тенге;
поступление займов – 6 874 999,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 587 978,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 816 895,1 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Кызылординского городского маслихата И. Куттыкожаев
Приложение к решению
Кызылординского городского маслихата
от 21 декабря 2022 года № 197-28/1
Приложение 1 к решению
Кызылординского городского маслихата
от 22 декабря 2021 года № 94-15/1
Городской бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

52 096,2
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
359,2
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
40 681,8
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
639 450,8
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
115 601,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
178 123,2
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
106 208,6
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 118 398,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
229 817,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
415 219,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
335,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
335,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
414 884,9
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
21 060,6
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
101 052,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
292 772,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 533 997,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 993 509,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 944 844,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 893 983,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 957 110,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 093 750,0
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
45 610,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 610,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 054,4
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

52 096,2
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
359,2
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
40 681,8
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
639 450,8
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
115 601,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 123,2
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
106 208,6
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 118 398,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
229 817,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
415 219,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
335,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
335,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
414 884,9
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 060,6
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
101 052,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
292 772,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 533 997,8
1
Жилищное хозяйство
7 993 509,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 944 844,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 893 983,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 957 110,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 093 750,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
45 610,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
45 610,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 054,4
002
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан