Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 113 "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 181 шешімі
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 113 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25992 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 707 958,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 231 789 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 961 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 19 444 181,2 мың теңге;
2) шығындар – 21 432 987,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 99 803,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 230 336,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 130 533 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -824 832,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 824 832,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 229 725 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 130 533 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 725 640,9 мың теңге.".
Жаңа мазмұндағы 10-4 тармақпен толықтырылсын:
"10-4. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2021 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2021 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан және облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 331 083,6 мың теңгені 2022 жылы пайдалансын (толық пайдалансын).".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген шешім осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 113 "О районном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 15 июня 2022 года № 181
Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2021 года № 113 "О районном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25992) следующие изменения и дополнение:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 707 958,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 231 789 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 027 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 961 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 444 181,2 тысяч тенге;
2) затраты – 21 432 987,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 99 803,6 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 230 336,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 130 533 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -824 832,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 824 832,9 тысяч тенге;
поступление займов – 229 725 тысяч тенге;
погашение займов – 130 533 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 725 640,9 тысяч тенге.".
Дополнить пунктом 10-4 нового содержания:
"10-4. За счет остатков бюджетных средств 2021 года использовать (доиспользовать) в 2022 году неиспользованные (недоиспользованные) 331 083,6 тысяч тенге целевых трансфертов на развитие, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан и областного бюджета в 2021 году согласно приложению 6 настоящего решения.".
Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
Указанное решение дополнить приложением 6 согласно приложению 4 к настоящему решению.

2 609 405,0
1
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
836 289,0
2
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
27 660,0
3
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
84 784,0
4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
1 284 449,0
оның ішінде:
республикалық бюджеттен
478 695,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен
805 754,0
5
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
152 073,0
оның ішінде:
республикалық бюджеттен
77 557,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен
74 516,0
6
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
172 498,0
оның ішінде:
республикалық бюджеттен
79 090,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен
93 408,0
7
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
49 661,0
8
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 991,0
Нысаналы даму трансферттер, оның ішінде:
3 416 230,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан:
1
Қызылорда облысы Байқоңыр қаласында 50 пәтерлік 5 тұрғын үйлер құрылысы
923 783,0
2
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
180 000,0
3
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақай ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
360 000,0
республикалық бюджеттен:
4
Қармақшы ауданындағы "Балық цехын" сыртқы электрмен жабдықтау желілерімен қамтамасыз ету
270 000,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендерелген трансферт есебінен:
5
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
47 676,0
6
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Ақай ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
250 312,0
7
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылындағы су алу құрылымын қайта жаңғырту және кеңейту
205 808,0
8
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Т. Көмекбаев ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру

2 609 405,0
1
на выплату государственной адресной социальной помощи
836 289,0
2
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27 660,0
3
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
84 784,0
4
на развитие продуктивной занятости
1 284 449,0
в том числе:
из республиканского бюджета
478 695,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
805 754,0
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
152 073,0
в том числе:
из республиканского бюджета
77 557,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
74 516,0
6
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
172 498,0
в том числе:
из республиканского бюджета
79 090,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
93 408,0
7
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
49 661,0
8
на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
1 991,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
3 416 230,0
Из Национального фонда Республики Казахстан:
1
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байқоңыр Кармакшинского района
923 783,0
2
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы Кармакшинского района Кызылординской области
180 000,0
3
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Акай Кармакшинского района Кызылординской области
360 000,0
За счет республиканского бюджета:
4
Обеспечение наружными сетями электроснабжения для "Рыбный цех" Кармакшинского района
270 000,0
За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
5
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы Кармакшинского района Кызылординской области
47 676,0
6
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Акай Кармакшинского района Кызылординской области
250 312,0
7
Реконструкция и расширение водозаборного сооружения в населенном пункте Кармакшы, Кармакшинского района, Кызылординской области
205 808,0
8
Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Т. Комекбаев, Кармакшинского района, Кызылординской области

253 443,0
9
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Алдашбай Ахун ауылындағы су қабылдайтын құрылғыны қайта құру
199 444,0
10
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
300 000,0
11
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданының Ақай елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
300 000,0
12
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі № 30 орта мектептің жылу жүйесін сұйық отыннан сұйытылған газге ауыстыру
76 589,0
13
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Абай көшесі, 105-үй мекенжайында орналасқан "Қармақшы аудандық ауруханасы" ШЖҚ КМК қазандығының ғимаратын реконструкциялау
49 175,0
Барлығы:
6 025 635,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2022 жылғы "15" маусымдағы
№ 181 шешіміне 4-қосымша
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2021 жылғы "23" желтоқсандағы
№ 113 шешіміне 6-қосымша
2021 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2021 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2022 жылы пайдалану (толық пайдалану)
Функционалдық топ
ҚР-ның Ұлттық Қор қаржысы
Облыстық бюджет қаржысы
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
2. Шығындар
330343,1
740,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
471,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
471,7
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
471,7
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
471,7
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы "Қосшын" шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізуге
235,9
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы "Қуандария" шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізуге
235,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
330343,1
268,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
330343,1
268,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
278014,7
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
278014,7
Қармақшы ауданы, Байқоныр қаласы 50-пәтерлік бес тұрғын үй құрылысы
278014,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

253 443,0
9
Реконструкция водозаборного сооружения в населенном пункте Алдашбай Ахун, Кармакшинского района, Кызылординской области
199 444,0
10
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Торетам Кармакшинского района Кызылординской области
300 000,0
11
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Акай Кармакшинского района Кызылординской области
300 000,0
12
Перевод системы отопления средней школы № 30 Кармакшинского района Кызылординской области с жидкого на газообразное топливо
76 589,0
13
"Реконструкция котельной Кармакшинской районной больницы", расположенной по адресу: Кызылординская область, с. Жосалы, ул. Абая, 105"
49 175,0
Всего:
6 025 635,0
Приложение 4 к решению
Кармакшинского районного
маслихата Кызылординской области
от "15" июня 2022 года № 181
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного
маслихата Кызылординской области
от "23" декабря 2021 года № 113
За счет остатков бюджетных средств 2021 года использовать (доиспользовать) в 2022 году неиспользованные (недоиспользованные) целевые трансферты на развитие, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан и областного бюджета в 2021 году
Функциональная группа
Средства Нац. фонда РК
Средства областного бюджета
мың теңге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
2. Затраты
330343,1
740,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
471,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
471,7
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
471,7
015
За счет средств местного бюджета
471,7
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство ограждения территории пограничного поста Косшын Кармакшинского района Кызылординской области с установкой технических защит"
235,9
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство ограждения территории пограничного поста Куандария Кармакшинского района Кызылординской области с установкой технических защит"
235,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
330343,1
268,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
330343,1
268,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
278014,7
015
За счет средств местного бюджета
278014,7
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в г.Байконур Кармакшинского района
278014,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

52328,4
268,8
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
52328,4
268,8
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Сыртқы сумен жабдықтау және кәріз желілері.
7549,0
44,8
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Газбен жабдықтау желілері.
2226,1
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Электрмен жабдықтау желілері.
24439,2
224,0
Қызылорда облысы Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Жылумен жабдықтау желілері.
18114,1

52328,4
268,8
015
За счет средств местного бюджета
52328,4
268,8
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Наружные сети водоснабжения и канализации.
7549,0
44,8
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети газоснабжения.
2226,1
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети электроснабжения.
24439,2
224,0
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети теплоснабжения.
18114,1