"2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 12-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 16 қарашадағы № 26-1 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 12-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26266 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 703 091,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 726 796 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 571,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 104 222 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 867 502,1 мың теңге;
2) шығындар – 13 662 301,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 43 672 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 229 006 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 185 334 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 881,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 881,8 мың теңге;
қарыздар түсімі - 229 006 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 295 870 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жалагашского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 12-1 "О районном бюджете на 2022 – 2024 годы"
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 16 ноября 2022 года № 26-1. Прекращено действие в связи с истечением срока
Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата "О районном бюджете на 2022–2024 годы" от 22 декабря 2021 года № 12-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26266) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 703 091,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 726 796 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 571,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 104 222 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 867 502,1 тысяч тенге;
2) затраты – 13 662 301,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 672 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 229 006 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 185 334 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2881,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 2 881,8 тысяч тенге;
поступление займов - 229 006 тысяч тенге;
погашение займов - 295 870 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 706,8 мың теңге:";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6, 9-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Жалағаш аудандық мәслихатының хатшысы Г. Құрманбаева
Жалағаш аудандық мәслихатының
2022 жылғы 16 қарашадағы
№ 26-1 шешіміне 1-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Кірістер

используемые остатки бюджетных средств -230 706,8 тысяч тенге:";
приложения 1, 4, 5, 6, 9 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Секретарь Жалагашского районного маслихата Курманбаева Г.
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 16 ноября 2022 года № 26-1
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

597
018
Мемлекеттікорганныңкүрделішығыстары
594
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
144138
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
50300
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50300
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48648
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48648
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
531772,2
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74932
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
456840,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30368,3
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
30368,3
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
40388
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40388
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
174239
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85996
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
88243
02
Қорғаныс
8 626
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7371
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7371
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1255
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1255
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 417
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1417
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1417
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 515 986,7
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
153353
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
153353
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

597
018
Капитальные расходы государственного органа
594
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
144138
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
50300
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных закупок на местном уровне
50300
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48648
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления
48648
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
531772,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
74932
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
456840,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30368,3
040
Развитие объектов государственных органов
30368,3
493
Отдел предпринимательства, промышленности, и туризма района (города областного значения)
40388
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
40388
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
174239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
85996
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
88243
02
Оборона
8 626
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7371
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7371
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1255
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1255
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовноисполнительная деятельность
1 417
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1417
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1417
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 515 986,7
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
153353
010
Государственная адресная социальная помощь
153353
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

1 312128,7
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1020964
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33047
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
978
008
1999 жылдың 26 шілдесінде “Отан”, “Данқ” ордендерiмен марапатталған, “Халык Қаһарманы” атағын және республиканың құрметті атақтарын алған
азаматтарды әлеуметтiк қолдау
143,7
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4309
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
45225,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7912
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
110607
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88942,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтың хал актілерін тіркеу бөлімі
50505
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
316
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
11064
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39125
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
1 338 482
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57113
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40092
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
172
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
9800
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7049
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1279456
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
583578,4
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
9856,6
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
686021
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1913
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
1913
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 023 714,7

1 312128,7
004
Программа занятости
1020964
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33047
007
Оказание жилищной помощи
978
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
143,7
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4309
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45225,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7912
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
110607
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88942,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
50505
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
316
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11064
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
39125
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 338 482
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57113
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40092
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
172
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
9800
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7049
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1279456
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
583578,4
005
Развитие коммунального хозяйства
9856,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
686021
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1913
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1913
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 023 714,7

55530,3
12
Көлік және коммуникация
74 741
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
74741
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
74741
13
Басқалар
199 777,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
199777,9
079
“Ауыл-Ел бесігі” жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
199777,9
Жалағаш аудандық мәслихатының
2022 жылғы 16 қарашадағы
№ 26-1 шешіміне 3-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 5-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
601 999,2
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ағымдағы шараларды жүзеге асыру
35000
"Инватакси" қызметін дамытуға
3240
Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеу
13400
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету
14519
Туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету
10659
I- топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшінің қызмет ақысы
74016
Жалағаш ауданында аудандық маңызы бар "Қызылорда-Жалағаш-Самара-Шымкент-Бұхарбай батыр" автомобиль жолын орташа жөндеу
98267
Жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайту
246346
"Төрешқұдық" шекара заставасын ауыз сумен жабдықтауға су тұщытқыш қондырғысын жинау, жеткізу және іске қосу
9800
Аққыр елді мекеніндегі А.Ахетов көшесін күрделі жөндеу
29613
Жаңадарияелді мекеніндегі Абай көшесін күрделі жөндеу
38918
Жалағаш кентіндегі Конституция көшесін орташа жөндеу
12114,1
Жалағаш кентіндегі Н. Апрезов көшесін орташа жөндеу
16107,1
Жалағаш аудандық мәслихатының
2022 жылғы 16 қарашадағы
№ 26-1 шешіміне 4-қосымша
Жалағаш аудандық мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 6-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен қаралған ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
1 941 028
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге

55530,3
12
Транспорт и коммуникации
74 741
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
74741
022
Развитие транспортной инфраструктуры
74741
13
Прочие
199 777,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
199777,9
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта “Ауыл-Ел бесігі”
199777,9
Приложение 3 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 16 ноября 2022 года № 26-1
Приложение 5 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Целевые текущие трансферты предусмотренные из областного бюджета в районный бюджет на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
601 999,2
На реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
35000
на развитие служб "Инватакси"
3240
На выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны труда и другие лица, на которых распростроняется действия закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах"
13400
Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
14519
Оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения
10659
На оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам І группы
74016
Средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Кызылорда-Жалагаш-Самара-Шымкент-Бухарбай батыр" Жалагашского района
98267
Повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда
246346
Сбор, доставка и пуск опреснительной установки на питьевое водоснабжение пограничной заставы "Торешкудук"
9800
Капитальный ремонт улицы А.Ахетова в населенном пункте Аккыр
29613
Капитальный ремонт улицы Абай в населенном пункте Жанадария
38918
Средний ремонт улицы Конституции в поселке Жалагаш
12114,1
Средний ремонт улицы Н. Апрезова в поселке Жалагаш
16107,1
Приложение 4 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 16 ноября 2022 года № 26-1
Приложение 6 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 22 декабря 2021 года № 12-1
Целевые текущие трансферты предусмотренные из республиканского бюджета в районный бюджет на 2022 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1 941 028
на выплату государственной адресной социальной помощи