2023 жылға жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 18 қарашадағы № 812 қаулысы
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінің 18-бабы 1-тармағы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабы 7), 8), 9) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13898 болып тіркелген) сәйкес, Жаңақорған ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұйым жұмысшыларының тізімдік санынан екі пайыз мөлшерінде бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2023 жылға арналған жұмыс орындарына квота осы қаулының № 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Ұйым жұмысшыларының тізімдік санынан екі пайыз мөлшерінде пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2023 жылға арналған жұмыс орындарына квота, осы қаулының № 2 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
3. Ұйым жұмысшыларының тізімдік санынан бір пайыз мөлшерінде ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған, немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін 2023 жылға арналған жұмыс орындарына квота осы қаулының № 3 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
4. "Жаңақорған ауданының жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін аудан әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің осы салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданының әкімі М. Тлеумбетов
Жаңақорған ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "18" қарашадағы
№ 812 қаулысына
№ 1 қосымша
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2023 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы белгіленетін ұйымдардың тізбесі
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (%)
Квота белгіленген жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Аман ата" шаруа қожалығы
10
2
1
2
"Самат" шаруа қожалығы
10
2
1
Жаңақорған ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "18" қарашадағы
№ 812 қаулысына № 2 қосымша
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2023 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы белгіленетін ұйымдардың тізбесі
Ұйымның атауы
Жұмыскер лердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері
(%)
Квота белгіленген жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Самат" шаруа қожалығы
10
2
1
2
"Әділет-Д" шаруа қожалығы
10
2
1
3
"Ади" дара кәсіпкерлігі
12
2
1
4
"Аман-ата" шаруа қожалығы
10
2
1
5
"Бекжігіт-1"шаруа қожалығы
5
2
1
6
"Даму-М"шаруа қожалығы
5
2
1
7
"Нұрбол-И" шаруа қожалығы
6
2
1
8
"Ералбек" шаруа қожалығы
6
2
1
Жаңақорған ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "18" қарашадағы
№ 812 қаулысына № 3 қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған, немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін 2023 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы белгіленетін ұйымдардың тізбесі
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (%)
Квота белгіленген жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Қызылорда облысының білім басқармасының Жаңақорған ауданы бойынша білім бөлімінің Н. Илялетдинов атындағы № 169 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Об установлении квоты рабочих мест на 2023 год
Постановление Жанакорганского районного акимата Кызылординской области от 18 ноября 2022 года № 812
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан, подпунктами 7), 8), 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", приказом Министра Здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13898), акимат Жанакорганского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, на 2023 год в размере двух процентов от списочной численности работников организации, согласно приложению № 1 к настоящему постановлению.
2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, на 2023 год в размере двух процентов от списочной численности работников организации согласно приложению № 2 к настоящему постановлению.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, на 2023 год в размере одного процента от списочной численности работников организации согласно приложению № 3 к настоящему постановлению.
4. Коммунальному государственному учреждению "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния Жанакорганского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет – ресурсе акимата Жанакорганского района после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего данную сферу заместителя акима района.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жанакорганского района М. Тлеумбетов
Приложение № 1 к постановлению
акимата Жанакорганского района
от "18" ноября 2022 года № 812
Перечень организаций в которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2023 год
Наименование организации
Списочная численность работников (человек)
Размер квоты (%)
Количество рабочих мест, на которые установлена квота (человек)
1
Крестьянское хозяйство "Аман ата"
10
2
1
2
Крестьянское хозяйство "Самат"
10
2
1
Приложение № 2 к постановлению
акимата Жанакорганского района
от "18" ноября 2022 года № 812
Перечень организаций в которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2023 год
Наименование организации
Списочная численность работников (человек)
Размер квоты (%)
Количество рабочих мест, на которые установлена квота (человек)
1
Крестьянское хозяйство "Самат"
10
2
1
2
Крестьянское хозяйство "Адилет-Д"
10
2
1
3
Индивидуальное предпринимательство "Ади"
12
2
1
4
Крестьянское хозяйство "Аман-ата"
10
2
1
5
Крестьянское хозяйство "Бекжигит-1"
5
2
1
6
Крестьянское хозяйство "Даму-М"
5
2
1
7
Крестьянское хозяйство "Нурбол-И"
6
2
1
8
Крестьянское хозяйство "Ералбек"
6
2
1
Приложение № 3 к постановлению
акимата Жанакорганского района
от "18" ноября 2022 года № 812
Перечень организаций в которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших родителей до достижения ими совершеннолетия или оставшихся без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2023 год
Наименование организации
Списочная численность работников (человек)
Размер квоты (%)
Количество рабочих мест, на которые установлена квота (человек)
1
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа № 169 имени Н. Илялетдинова отдела образования по Жанакорганскому району Управления образования Кызылординской области"