Шиелі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 17/2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 13 қазандағы № 29/2 шешімі. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шиелі аудандық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26169 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 899 877,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 374 279 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 120 132 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 19 383 466,5 мың теңге;
2) шығындар – 23 697 529,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -101 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 526 612 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 628 312 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -695 952,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 695 952,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 770 837,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 637 174,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шиелийского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 17/2
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 13 октября 2022 года № 29/2. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шиелийского районного маслихата "О районном бюджете на 2022-2024 годы" от 27 декабря 2021 года № 17/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26169) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 899 877,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 374 279 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 120 132 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 383 466,5 тысяч тенге;
2) затраты – 23 697 529,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -101 700 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 526 612 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 628 312 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -695 952,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 695 952,4 тысяч тенге;
поступление займов – 770 837,3 тысяч тенге;
погашение займов – 637 174,4 тысяч тенге;

бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 562 289,5 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шиелі аудандық мәслихатының хатшысы Т. Жағыпбаров
Шиелі аудандық мәслихатының
2022 жылғы "13" қазандағы
№ 29/2 шешіміне қосымша
Шиелі аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 17/2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

используемые остатки бюджетных средств – 562 289,5 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шиелийкого районного маслихата Т. Жагыпбаров
Приложение к решению
Шиелийcкого районного маслихата
от "13" октября 2022 года № 29/2
Приложение 1 к решению
Шиелийского районного маслихата
от 27 декабря 2021 года № 17/2
Районный бюджет на 2022 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

261865
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44439
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1942
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
420
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
215064
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
28220
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26980
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1240
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
61299
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
61299
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61299
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1748643
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1580869
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40518
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1540351
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
24812
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24812
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
142962
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107437
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
35525
02
Қорғаныс
9987
1
Әскери мұқтаждар
2806
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2806
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2806
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7181
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7181
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
345
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

261865
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44439
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1942
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
420
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
215064
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
28220
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
26980
003
Капитальные расходы государственного органа
1240
5
Планирование и статистическая деятельность
61299
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
61299
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
61299
9
Прочие государственные услуги общего характера
1748643
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1580869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
40518
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1540351
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
24812
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
24812
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
142962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
107437
003
Капитальные расходы государственного органа
35525
02
Оборона
9987
1
Военные нужды
2806
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2806
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2806
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7181
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7181
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
345
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

6836
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
73772
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
73772
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73772
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
73772
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3057715
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
811490
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
811490
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
811490
2
Әлеуметтiк көмек
2186998
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2186998
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1485262
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
69666
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
573
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
144
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11824
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108131
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
253735
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
165203
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
92460
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59227
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
58237
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2344
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қйын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
55893
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
990
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

6836
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
73772
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
73772
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73772
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
73772
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3057715
1
Социальное обеспечение
811490
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
811490
010
Государственная адресная социальная помощь
811490
2
Социальная помощь
2186998
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2186998
004
Программа занятости
1485262
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
69666
007
Оказание жилищной помощи
573
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
144
009
Материальное обеспечение детей – инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11824
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108131
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
253735
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
165203
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
92460
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59227
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
58237
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2344
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
55893
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
990
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан