2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 11/69 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы №10/67 "2022 - 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 26361 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 141 826,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 210 359,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 87,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 468,8 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 926 910,5 мың теңге;
2) шығындар – 1 158 815,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 16 989,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 989,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16 989,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 08.12.2022 № 20/125 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 803 992,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Форт-Шевченко қаласына - 141 829,0 мың теңге;
Ақшұқыр ауылына – 262 491,0 мың теңге;
Баутино ауылына – 55 738,0 мың теңге;

О бюджете города районного значения, сел, сельского округа на 2022 – 2024 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 14 января 2022 года № 11/69.
В соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Тупкараганского районного маслихата от 28 декабря 2021 года №10/67 "О районном бюджете на 2022 - 2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26361), Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города районного значения, сел, сельского округа на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 141 826,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 210 359,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 87,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 468,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 926 910,5 тысяч тенге;
2) затраты - 1 158 815,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 16 989,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 16 989,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16 989,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 08.12.2022 № 20/125 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельского округа в сумме 803 992,0 тысяч тенге, в том числе:
город Форт-Шевченко – 141 829,0 тысячи тенге;
село Акшукур – 262 491,0 тысяч тенге;
село Баутино – 55 738,0 тысяч тенге;

Сайын Шапағатов ауылдық округіне – 226 026,0 мың теңге;
Таушық ауылына – 56 995,0 мың теңге;
Қызылөзен ауылы – 60 913,0 мың теңге.
3. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысы Д.Меңдіханов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2022 жылғы 14 қаңтардағы
№ 11/69 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған Ақшұқыр ауылының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 08.12.2022 № 20/125 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге

сельский округ Сайын Шапагатов – 226 026,0 тысячи тенге;
село Таушык – 56 995,0 тысяч тенге;
село Кызылозен – 60 913,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Тупкараганского районного маслихата Д. Меңдіханов
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 14 января 2022 года
№11/69
Бюджет села Акшукур на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 08.12.2022 № 20/125 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге