Қостанай облысының облыстық бюджеті және аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасындағы 2023-2025 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 262 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемдері:
1) Аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2023 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 72 008 075,0 мың теңге, оның ішінде:
Бейімбет Майлин ауданынан – 1 295 788,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 921 395,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 199 947,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 3 153 664,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 393 101,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 39 622 337,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 2 111 442,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 24 310 401,0 мың теңге;
2) аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2024 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 86 356 764,0 мың теңге, оның ішінде:
Бейімбет Майлин ауданынан – 1 761 926,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 1 449 058,0 мың теңге;
Қарабалық ауданынан – 168 757,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 292 618,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 4 121 175,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 769 953,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 48 435 674,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 2 687 720,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 26 669 883,0 мың теңге;
3) аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2025 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 99 841 156,0 мың теңге, оның ішінде:
Бейімбет Майлин ауданынан – 1 899 590,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 1 834 837,0 мың теңге;
Қарабалық ауданынан – 216 095,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 346 529,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 4 616 277,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 897 780,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 56 306 386,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 3 448 738,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 30 274 924,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттен аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері:
1) облыстық бюджеттен аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін 2023 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 7 060 920,0 мың теңге, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 301 213,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 641 609,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 558 266,0 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) Костанайской области на 2023-2025 годы
Решение маслихата Костанайской области от 14 декабря 2022 года № 262
В соответствии с пунктом 4 статьи 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет:
1) бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет на 2023 год в сумме 72 008 075,0 тысяч тенге, в том числе:
района Беимбета Майлина – 1 295 788,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 921 395,0 тысяч тенге;
Карасуского района – 199 947,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 3 153 664,0 тысячи тенге;
Федоровского района – 393 101,0 тысяча тенге;
города Костаная – 39 622 337,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 2 111 442,0 тысячи тенге;
города Рудного – 24 310 401,0 тысяча тенге;
2) бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет на 2024 год в сумме 86 356 764,0 тысячи тенге, в том числе:
района Беимбета Майлина – 1 761 926,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 449 058,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 168 757,0 тысяч тенге;
Карасуского района – 292 618,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 4 121 175,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 769 953,0 тысячи тенге;
города Костаная – 48 435 674,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 2 687 720,0 тысяч тенге;
города Рудного – 26 669 883,0 тысячи тенге;
3) бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет на 2025 год в сумме 99 841 156,0 тысяч тенге, в том числе:
района Беимбета Майлина – 1 899 590,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 834 837,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 216 095,0 тысяч тенге;
Карасуского района – 346 529,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 4 616 277,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 897 780,0 тысяч тенге;
города Костаная – 56 306 386,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 3 448 738,0 тысяч тенге;
города Рудного – 30 274 924,0 тысячи тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения на 2023 год в сумме 7 060 920,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому району – 301 213,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому району – 641 609,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому району – 558 266,0 тысяч тенге;

Денисов ауданына – 268 749,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 471 033,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 266 528,0 мың теңге;
Қарабалық ауданына – 65 420,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 199 423,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 1 136 438,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 418 439,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 396 105,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1 337 697,0 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін 2024 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 4 429 813,0 мың теңге, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 209 133,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 609 292,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 232 441,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 222 212,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 041 558,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 115 602,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 105 322,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 816 329,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 356 939,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 166 907,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 554 078,0 мың теңге;
3) облыстық бюджеттен аудандар және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 4 607 839,0 мың теңге, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 210 874,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 667 271,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 223 900,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 227 504,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 140 040,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 112 073,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 200 994,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 878 670,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 386 614,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 70 181,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 489 718,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджетте салауатты өмір салтын насихаттауға бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2023 жылға – 31 253,0 мың теңге;
2024 жылға – 31 253,0 мың теңге;
2025 жылға – 31 253,0 мың теңге.
4. Облыстық бюджетте вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2023 жылға – 858 446,0 мың теңге;
2024 жылға – 1 176 773,0 мың теңге;
2025 жылға – 1 176 773,0 мың теңге.
5. Облыстық бюджетте тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық-емханалық көмек және стационарлық көмек көрсететін ұйымдар үшін күрделі шығындарды жүзеге асыруға бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін, барлығы:

Денисовскому району – 268 749,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому району – 1 471 033,0 тысячи тенге;
Камыстинскому району – 266 528,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому району – 65 420,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому району – 199 423,0 тысячи тенге;
Наурзумскому району – 1 136 438,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому району – 418 439,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 396 105,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1 337 697,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения на 2024 год в сумме 4 429 813,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому району – 209 133,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому району – 609 292,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому району – 232 441,0 тысяча тенге;
Денисовскому району – 222 212,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому району – 1 041 558,0 тысяч тенге;
Камыстинскому району – 115 602,0 тысячи тенге;
Мендыкаринскому району – 105 322,0 тысячи тенге;
Наурзумскому району – 816 329,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому району – 356 939,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 166 907,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 554 078,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения на 2025 год в сумме 4 607 839,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому району – 210 874,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому району – 667 271,0 тысяча тенге;
Аулиекольскому району – 223 900,0 тысяч тенге;
Денисовскому району – 227 504,0 тысячи тенге;
Джангельдинскому району – 1 140 040,0 тысяч тенге;
Камыстинскому району – 112 073,0 тысячи тенге;
Мендыкаринскому району – 200 994,0 тысячи тенге;
Наурзумскому району – 878 670,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому району – 386 614,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 70 181,0 тысяча тенге;
городу Аркалыку – 489 718,0 тысяч тенге.
3. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на пропаганду здорового образа жизни, в том числе:
на 2023 год – 31 253,0 тысячи тенге;
на 2024 год – 31 253,0 тысячи тенге;
на 2025 год – 31 253,0 тысячи тенге.
4. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов, в том числе:
на 2023 год – 858 446,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 1 176 773,0 тысячи тенге;
на 2025 год – 1 176 773,0 тысячи тенге.
5. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных затрат для организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь и стационарную помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, всего:

2023 жылға – 5 331 438,0 мың теңге;
2024 жылға – 5 332 088,0 мың теңге;
2025 жылға – 5 327 426,0 мың теңге, оның ішінде:
стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдар үшін медициналық техника сатып алу:
2023 жылға – 2 609 150,0 мың теңге;
2024 жылға – 2 609 800,0 мың теңге;
2025 жылға – 2 605 138,0 мың теңге;
"Дені сау ұлт" әрбір азамат үшін сапалы және қолжетімді денсаулық сақтау" ұлттық жобасы шеңберінде аудандық ауруханаларды, сондай-ақ перзентханаларды, реанимация және қарқынды терапия бөлімшелерін, медициналық және фельдшерлік-акушерлік пункттерін, дәрігерлік амбулаторияларды заманауи компьютерлік томографтармен, рентген-аппараттармен жарақтандыру:
2023 жылға – 1 455 706,0 мың теңге;
2024 жылға – 1 455 706,0 мың теңге;
2025 жылға – 1 455 706,0 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілеріне күрделі жөндеу жүргізу:
2023 жылға – 1 266 582,0 мың теңге;
2024 жылға – 1 266 582,0 мың теңге;
2025 жылға – 1 266 582,0 мың теңге.
6. Облыстық бюджетте облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін, барлығы:
2023 жылға – 26 015 239,0 мың теңге;
2024 жылға – 24 225 752,0 мың теңге;
2025 жылға – 23 932 328,0 мың теңге, оның ішінде:
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге:
2023 жылға – 19 937 114,0 мың теңге;
2024 жылға – 20 049 175,0 мың теңге;
2025 жылға – 20 049 175,0 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге:
2023 жылға – 6 078 125,0 мың теңге;
2024 жылға – 4 176 577,0 мың теңге;
2025 жылға – 3 883 153,0 мың теңге;
7. Облыстық бюджетте "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік, инженерлік және көлік инфрақұрылымы жөніндегі іс-шараларды іске асыруға бағытталған бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2023 жылға – 1 927 625,0 мың теңге;
2024 жылға – 1 927 625,0 мың теңге;
2025 жылға – 1 927 625,0 мың теңге.
8. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады.
Қостанай облыстық мәслихатының хатшысы С. Ещанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
____________________ Г. Мұсағазина
2022 жылы 14 желтоқсан

на 2023 год – 5 331 438,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 5 332 088,0 тысяч тенге;
на 2025 год – 5 327 426,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение медицинской техники для организаций, оказывающих стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь:
на 2023 год – 2 609 150,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 2 609 800,0 тысяч тенге;
на 2025 год – 2 605 138,0 тысяч тенге;
оснащение районных больниц современными компьютерными томографами, рентген-аппаратами, а также родильных домов, отделений реанимаций и интенсивной терапии, медицинских и фельдшерско-акушерских пунктов, врачебных амбулаторий в рамках национального проекта "Качественное и доступное здравоохранение для каждого гражданина "Здоровая нация":
на 2023 год – 1 455 706,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 1 455 706,0 тысяч тенге;
на 2025 год – 1 455 706,0 тысяч тенге;
проведение капитального ремонта объектов здравоохранения:
на 2023 год – 1 266 582,0 тысячи тенге;
на 2024 год – 1 266 582,0 тысячи тенге;
на 2025 год – 1 266 582,0 тысячи тенге.
6. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц сельских населенных пунктов, всего:
на 2023 год – 26 015 239,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 24 225 752,0 тысячи тенге;
на 2025 год – 23 932 328,0 тысяч тенге;
в том числе:
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения:
на 2023 год – 19 937 114,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 20 049 175,0 тысяч тенге;
на 2025 год – 20 049 175,0 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт улиц сельских населенных пунктов в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі":
на 2023 год – 6 078 125,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 4 176 577,0 тысяч тенге;
на 2025 год – 3 883 153,0 тысячи тенге.
7. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на реализацию мероприятий по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі", в том числе:
на 2023 год – 1 927 625,0 тысяч тенге;
на 2024 год – 1 927 625,0 тысяч тенге;
на 2025 год – 1 927 625,0 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и действует до 31 декабря 2025 года.
Секретарь Костанайского областного маслихата С. Ещанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата Костанайской
области"
___________________ Г. Мусагазина
14 декабря 2022 года