"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 5 мамырдағы № 893 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 – бабының 2 – тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 124 – бабының, 18 – бабының 8) тармақшасына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Қостанай қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Қостанай қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 07 қыркүйектегі № 1857 "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесін және "Қостанай қаласы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта құру туралы" Қостанай қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 03 шілдедегі № 1356 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" қаулысының күштері жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қостанай қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Әкім М. Жүндібаев
Қостанай қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "5" мамыр
№ 893 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (одан әрі – "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ) индустриялық-инновациялық даму, туризмді дамыту, шағын және орта бизнесті қолдау, ауыл шаруашылығы, тұтыну нарығы және механикаландыру саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная"
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 5 мая 2022 года № 893
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная".
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата города Костаная;
принятие необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Отменить постановления акимата города Костаная от 07 сентября 2021 года № 1857 "О внесении дополнений в постановление акимата города Костаная от 03 июля 2019 года № 1356 "О реорганизации государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата города Костаная" и государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства акимата города Костаная".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Костаная.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким М. Жундубаев
Утверждено
постановлением акимата
города Костаная
от "5" мая 2022 года
№ 893
Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" (далее – ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере индустриально - инновационного развития в отраслях промышленности, развития туризма, поддержки малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства, потребительского рынка и механизации.

2. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Пушкин көшесі, 98.
10. Осы Ереже "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.

2. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" не имеет ведомств.
3. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Пушкина, 98.
10. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная".
Если ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если не установлено законодательством Республики Казахстан.

2-тарау. Мемлекеттік органның мақсаттары мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) шағын және орта кәсіпкерлікті қолдауды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыруда қатысу;
2) өнеркәсіп кәсіпорындарының жұмыстарын талдау және болжау;
3) ауыл шаруашылығы саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге мақсаттар.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, кәсіпорындармен, лауазымды тұлғалармен және азаматтармен белгіленген тәртіппен ақпаратты сұрату және алу;
басшыларының келісімі бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын жұмысқа тарту;
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ-нің мемлекеттік органдарда, сотта атынан өкілдік ету.
2) міндеттері:
өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көзделген міндеттерді жүзеге асыру, актілер мен тапсырмаларды сапалы және уақтылы орындау.
15. Функциялары:
1) жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамытудың мемлекеттік саясатын жүзеге асыру;
2) аймақта шағын және орта бизнесті және инновациялық қызметті қолдау үшін инфрақұрылым объектілерін құру мен дамытуды қамтамасыз ету;
3) жергілікті атқарушы органдардың жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктерімен, Қостанай облысының Кәсіпкерлер палатасымен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен қатынастарын дамыту стратегиясын айқындау;
4) сараптамалық кеңестерді қызметін ұйымдастыру;
5) Қостанай қаласында туризм саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және үйлестіруді жүргізу;
6) Қостанай қаласы әкімдігінің нормативтік құқықтық және нормативтік емес актілерінің жобаларын дайындау;
7) сауда саласындағы заңнаманың сақталуын, оның ішінде сауда қызметі субъектілерінің өз құзыреті шегінде азық-түлік және басқа тауарларға шекті бағалардың мөлшерінен асып кетуін мониторинг және бақылау жүргізу;
8) Қостанай қаласының аумағын даму бағдарламасын талдау және мониторинг жүргізу;
9) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін осы саладағы ҚР нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес мемлекеттік қолдауды жүзеге асыру;
10) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асыру;

Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) участие в реализации мероприятий по развитию поддержки малого и среднего предпринимательства;
2) анализ и прогнозирование работы предприятий промышленности;
3) участие в формировании и реализации единой государственной политики в области сельского хозяйства;
4) задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная";
привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, по согласованию с их руководителями;
представлять ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" в государственных органах, суде.
2) обязанности:
заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения, предусмотренные в соответствии законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) осуществление реализации государственной политики поддержки и развития частного предпринимательства;
2) обеспечение создания и развития в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого и среднего предпринимательства и инновационной деятельности;
3) определение стратегии развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства, Палатой предпринимателей Костанайской области и объектами рыночной инфраструктуры;
4) организация деятельности экспертных советов;
5) реализация государственной политики и осуществление координации в области туристской деятельности на территории города Костаная;
6) подготовка проектов нормативных правовых и ненормативных актов акимата города Костаная;
7) осуществление мониторинга и контроля за соблюдением законодательства в сфере торговли, в том числе над превышением субъектами торговой деятельности размера предельных цен на продовольственные и другие товары в пределах компетенции;
8) проведение анализа и мониторинга программы развития территории города Костанай;
9) осуществление государственной поддержки субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан в данной сфере;
10) осуществление государственной технической инспекции в области развития агропромышленного комплекса;

11) агроөнеркәсіптік кешен саласында жедел ақпарат жинауды жүргізу және оны облыстың жергілікті атқарушы органына (әкімдікке) беру;
12) Қостанай қаласында азық-түлік тауарлары қорларын есепке алуды жүргізу және облыстың жергілікті атқарушы органына есептілікті ұсыну;
13) көрме-жәрмеңкелік қызметті жүзеге асыру;
14) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру;
15) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына сауда үстемесі мөлшерінің сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
16) Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген сыйақының сақталуын бақылауды жүзеге асыру.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшылықты "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
19. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қызметкерлерін көтермелеуді (материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жазалар қолдануды) жүзеге асырады;
4) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
6) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес меншік нысанына қарамастан барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге де ұйымдарда білдіреді;

11) проведение сбора оперативной информации в области агропромышленного комплекса и предоставление ее местному исполнительному органу (акимату) области;
12) ведение учета запасов продовольственных товаров в городе Костанае и представление отчетности в местный исполнительный орган области;
13) осуществление выставочно-ярмарочной деятельности;
14) иных функций в пределах своей компетенции осуществление в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
15) осуществление контроля за соблюдением размера торговой надбавки на социально значимые продовольственные товары;
16) осуществление контроля за соблюдением вознаграждения, установленного законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности;
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" заместителей не имеет.
19. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная":
1) организует работу ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная", осуществляет руководство его деятельностью;
2) назначает на должность и освобождает от должности работников ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан поощрение, оказание материальной помощи, наложение дисциплинарных взысканий на работников ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная";
4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию;
5) утверждает должностные инструкции работников ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная";
6) представляет ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" во всех государственных органах, суде и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

7) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ перспективалық және ағымдағы жоспарларын бекітеді;
8) азаматтарды жеке қабылдауды жүргізеді;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілеріне сәйкес өкілеттігін жүзеге асырады.
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

7) утверждает перспективные и текущие планы ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная";
8) проводит личный прием граждан;
9) осуществляет полномочия в соответствии с действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.